İki uyarı ile tek hedef vuruluyor.. Bu yazımı “Allah bizi her türlü şerden korusun” duasıyla okuyun…

18
Reklam

Bazen gözünüzün önünde duran bir şeyi fark etmediğiniz olur mu?

Kendi hesabıma bu soruya geçmişte verdiğim cevap hep “Hayır” olmuştur. Dikkatliyimdir, kaybedebileceğim eşyalarımı genellikle hep aynı yere koyarım, bu sebeple de fazla aranmam gerekmez.

Ancak yakın geçmişte öylesine vahim bir hatam oldu ki, aynı soruya cevap verirken zorlanabilirim.

O hatam şu: 15 Temmuz (2016) hain darbe girişimi basınımızda bir kalem tarafından, hem de aylar öncesinde, “Göreceksiniz, olacak” keskinliğiyle yazılmış… Aynı yazar, uyarısını kısa bir zaman sonra yeniden tekrarlamış… Ve her iki yazı da dikkatimden kaçmış…

“Cemaatçi askerlere son uyarı: Tavuk ‘tar’da sayılır!” başlıklı ikinci yazının bir bölümü şu:

“Tekrar cemaatçi kripto askerleri uyarıyorum. / Devlet ve komuta kademesi her şeyi biliyor ve suç işlemeye teşebbüs etmenizi bekliyor. / Hayır, kimsenin; ne Devletin ne de TSK’nın bu olası kalkışmadan çekindiği yok.” (Yazının tarihi: 21 Nisan 2016; 15 Temmuz’dan yaklaşık üç ay önce.).

Açık-seçik, “Darbe hazırlığı yapanlar var, devlet de bunun farkında” uyarısında bulunmuş yazar…

Geç oldu, ancak darbeden sonra yazıları fark ettim, ama olsun; Türkiye benim ısrarlı hatırlatmalarım üzerine yazılardan haberdar oldu.

Reklam

Yazarın adı Fuat Uğur. O sıralar Türkiye gazetesinde yazıyordu, şimdilerde yazıları sıkça ekranında göründüğü TV100 kanalının internet sitesinde yayımlanıyor…

Zaman zaman yine bazı uyarılarda bulunuyor Fuat Uğur.

Son uyarısı Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile ilgili.

TV100 sitesinde birkaç gün önce çıkan yazısının başlığına bir bakın: “Ümit Özdağ ile teşkilatını da FETÖ’cülerin akıbeti bekliyor ve o gün uzak değil…”

Yazara göre Ümit Özdağ’ın sığınmacılar konusunda yapageldiği açıklamalar bir tür ‘beşinci kol faaliyeti’ ve bu da devletin ilgi alanına giriyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir konuşmasına atıfta bulunan yazar, o konuşmada hedef alınan kişinin Ümit Özdağ olduğu kanaatinde.

Okuyalım:

“Ülkemizde yaşayan sığınmacıları etrafa kin ve nefret tohumu saçmanın vesilesi yapmaya çalışanları, sosyal fay hatlarını tetikleyerek bu ülkenin varlığına, birliğine, bekasına göz dikenleri BEŞİNCİ KOL FAALİYETİ olarak tanımlıyordu.” (Siyahlar ve büyük harfler yazara ait.)

‘Beşinci kol faaliyeti’ olarak nitelenen ne?

Reklam

Fuat Uğur’dan okuyalım:

“Özdağ’a biat eden neo-nazi müsveddeleri de, bu yalanlarla bilenerek sığınmacı görünce otobüsten atıyor, Arap ya da Faslı turiste saldırıyor ve bıçaklıyor, Suriyeli sığınmacıyı haraç almak için bıçaklayarak darp ediyor. / Hamile bir sığınmacı kadını karnındaki çocuğuyla öldürenler de Ümit Özdağ’ı dinlemişlerdi. / Bir günah keçisi verdi Ümit Özdağ onların eline ve rahatlattı düşünme yetisi elinden alınan bu insanları.” 

İşte bu yüzden “Ümit Özdağ ile teşkilatını da FETÖ’cülerin akıbeti bekliyor ve o gün uzak değil…” iddialı bir yazı kaleme almış Fuat Uğur

Yazı 21 Eylül tarihli.

Hemen ertesi gün, 22 Eylül’de, Uğur’un eskiden yazdığı Türkiye gazetesinde, aynı konuda, bu defa eski bir komutanla yapılmış bir mülakat yayımlandı. Gazete mülakata “Göçmen tahrikinde DARBE AMACI VAR” başlığını uygun görmüş. 

Mülakat yapılan eski komutan Tümamiral (E) Cihat Yaycı.

Gazete kendisi için ‘müstafi amiral’ sıfatını kullanıyor.

Cihat Yaycı henüz görevdeyken iki konuyla öne çıkmıştı. Darbe sonrasında kendilerinden ‘FETÖ’ olarak söz edilmeye başlanmış kitle içerisinde yer alanları belirlemek için ‘FETÖmetre’ adını taşıyan bir test uygulanmaya başlanmıştı; o testi düzenleyen kişiydi Cihat Yaycı.

Bir de ‘Mavi Vatan’ diye anılan ve Türkiye’yi Libya ile komşu sayan tezin sahibi de odur. Hükümet o tezi benimseyip dış politikasının ekseni haline getirmişti. İstanbul Üniversitesi tarafından yayımlanan aynı isimle bir kitabı da var Cihat Yaycı’nın…

Yaycı ile görüşen Türkiye gazetesi muhabiri Yılmaz Bilgen bakın neler yazıyor:

“Türkiye’de millî güvenlik meselesi hâlini alan ve özellikle Arap girişimci, turist ve sığınmacıları hedef alan kışkırtmaların çok uluslu bir proje olduğunu belirten Yaycı ‘Farklı istihbarat servislerinin desteği ile yürütülen kaos planı FETÖ’ye ihale edildi. Küresel patronaj, seçimlerin hemen ertesinde sığınmacı ve düzensiz göçmen konusunu yeni sosyal karmaşa alanı olarak seçti ve projenin merkezinde FETÖ var. Karanlık ittifak, sığınmacı ve düzensiz göçmen meselesine ek ekonomi gerekçeli bir karmaşa ve kargaşa dalgasını yalan, yanlış ve çarpıtılmış haberlerle üreterek iç savaş çıkarmayı, devleti yönetilemez hale getirmeyi ve nihayetinde yönetime el koymayı hedefliyor’ dedi.”

Birer gün arayla çıkan bu uyarılar bana hayli ilginç geldi.

Fuat Uğur ‘darbe’ sözcüğünü kullanmamış, Cihat Yaycı da Ümit Özdağ’ın adını anmamış ama bana yine de iki yazı arasında akrabalık var gibi geldi.

Zafer Partisi ve lideri Özdağ bu durumdan haberdardır herhalde.

Ben sizlerin de bilmenizi istedim.

ΩΩΩΩ

Reklam

18 YORUMLAR

 1. “HuseyinT
  25 Eylül 2023 De 11:38
  hadi Sayın Yazar, bir isim zikretmedi, yorumcular bari bir isim zikretseydi.
  KK’nın dediği gibi CeHaPeyi yönetmek Devleti yönetmekten zor!”
  Hüseyin bey siz yazarın kusuruna bakmayın, biraz geciktik, isterseniz ben bir isim zikreredeyim ama sorunuz chp nin müstakbel genel başkanının kim olacağıysa?
  Elcevap: selin sayek böke.
  Şimdi ya da seçimden sonra…

 2. GÜMBÜR GÜMBÜR İSTİLA
  “Sessiz İstila” isimli kısa film yapan bir sanatçıyı doğduğuna pişman ettiler.
  Geçenlerde bir ilimizde hastanede sıra bekleyenlerin önüne geçmek isteyen bir sığınmacıya sıradaki vatandaşlarımız tepki gösterince, sığınmacı telefonundaki ” bir tuşa basınca” tercüman dahil bir ekip gelerek vatandaşları da tehdit ederek olay yerinden ayrılmışlar.
  Evet soru şu idi:
  –Özel telefon programı ve ekip mi oluşturuldu?
  Sayın KORU’nun yazısına göre ve bana göre de verilmek istenen mesaj şu:
  “–İstilaya karşı çıkarsanız sizi de darbeci ilan ederiz”

  • Yorumunuzda bahsettiğiniz özel telefon uygulaması doğru ise, yandı gülüm keten helva.

   • Ercan bey, bylock benzeri bir uygulama kullanıyorlarsa yandı ki hem de ne yandı o helva!

  • Haberler gerçeği tam olarak yansıtmıyor olabilir. 50 kişinin çalıştığı bir firmada Türklerin sayısı 6 kişiye düştüğünü konuşulan masaya Suriyeli çalışan da oturunca muhabbet ona döndü, ben de Suriyeli arkadaşa takılma maksadıyla belediye seçimlerine aday çıkarın sizi temsil etsin dedim. “Kim oy verecek, Suriyeli kalmadıki çoğu geri döndü” dedi. Hakikaten de bir kaç sene öncesine göre farkedilir bir azalma görünüyor. Bizim semtte suriyeliden geçilmezdi, şimdilerde o eski yoğunluk yok. Çok sayıda suriyelinin geri döndüğünü söyleyenleri İstanbul’un iki yakasında da dinledim.

   AB ile yapılan göçmen anlaşmasını genişleterek yenileme gündeme gelince göçmen karşıtlarını susturma çabası olarak görüyorum bu tartışmaları.

   Türkiye’nin bir göçmen sorunu olduğu kesin ama meselenin sorun kısmıyla kimsenin ilgilendiğini sanmıyorum. göçmenler sadece siyasi araç olarak kullanılıyor tıpkı başörtüsünün siyasi kavga sebebi yapıldığı gibi.

   Özer Sencar gibi popüler kimselerin de “sığınmacılar demografiyi değiştirme projesidir” gibi açıklamalar yaparak halkta bir istila bir işgal düşüncesinin uyanmasına çalışıyorlar. Bu tehlikeli bir konu.

   Göçmen konusunda uluslarası anlaşmalar yapılmış, iş işten geçmiş iken bu tehlikeli konuya taraftar olmamak lazım diye düşünüyorum şahsen.

 3. YAZAR NE YAZAR NE YAZMAZ

  Sayın yazar atlamışım, unutmuşum diye diye ikide bir gündeme getirdiği yazıdan vermek istediği mesaj 15 temmuzun kontrollü darbe olduğu. Halbu ki başta sayın yazar da olmak üzere 17-25 aralık sürecinden sonra fetönün böyle bir işe kalkışabileceği bütün türkiyenin gündeminde idi. Alıntıllanan yazarda bu mihval üzerinden uyarı-tehdit görevini yapmaya çalışmış. İddiaların fos olduğunu yine sayın yazarın fuat uğurun daha sonra yazdığı bir yazıyı yine gündeme taşıyarak başka bir gelişme ile ilgili yaptığı uyarı. o yazıdan sonra fuat uğurun öngörüsü tutmadı, yani hiçbir gelişme olmadı. Özdağ cenablarının ile ilgili olarak ta açık açık ülkeyi çok tehlikeli uzursuzluğa Allah korusun iç savaşa götürebilecek ırkçılık girişimleri AKLI BAŞINDA HER YAZARIN gündeminde. Ve bununla ilgili artık devletin harekete geçmesi bekleniyor. Yani her yerde dillendirilen bir hususu burada fetö ile irtibatlandırıp anlatmanın anlamı ne?

  • Bütün uyarılara rağmen, darbe yapacaklar bağırışkarına aldırmadan darbeye kalkışmışlarsa nereye ve kime güvenmiş olabilirler acaba?

   Aynı soruyu Ümit Özdağ için de sorabiliriz, son bir haftadır en yüksek sesle Ümit Özdağ’ı yabancı istihbarat örgütlerinin taşeronu olup göçmenler üzerinden bir iç savaş çıkarmakla bağıra bağıra suçlayanlara rağmen, Ümit Özdağ iddialarından vazgeçmiyor üstüne üstüne gidiyorsa nereye ve kime güveniyor acaba? Suçlamaları yöneltenler cihat yaycıdan ibaret de değil Erdoğan’dan akpartinin ileri gelenlerine kadar bir çok isim aynı suçlamaları yöneltiyorken, (Süleyman Soylu da aynı suçlamaları bakan iken yapmıştı) Özdağ kime kafa tutuyor olabilir, devlete mi? Özdağ ben tek başıma mücadele ediyorum diyor, devlet iki tivit atanı bile provokatör olmakla suçlayıp gözaltına alıp mahkemeye çıkarıyorsun tek başına olan Özdağ’a hiç dokunmuyorsa sebebi ne olabilir? Devlet, fikrini eyleme geçirmeden dokunamayız, hele bir iç savaş çıkarsın da o zaman dokunuruz diye mi düşünüyor acaba?

   Ben hiç bir zaman Ümit Özdağ’a dokunamayacaklarını iddia ediyorum sen ne diyorsun?

   • Baran bey almanyada bile daha geçenlerde darbe planlayan ırkçı bir gruba dokundular, bizde ise haydi haydi dokunurlar biliyorsun, çünkü dokunulmazlık sadece yasama faaliyetleriyle ilgilidir(darbe faaliyetleriyle ilgili değil!) kaldı ki özdağ mebus bile değildir, yanılıyor muyum?

    • O iş Almanya’da öyle olduğu gibi Ermenistan’da bile öyle, yalnız bizde öyle olmuyor. Bizde darbeciler iktidar olup Cumhurbaşkanı oluyorlar Cumhurbaşkanı olamayanlar da parti kurup genel başkanlığını yapıyorlar. Kenan evren darbe yapıp Cumhurbaşkanı oldu, Alparslan Türkeş darbe yapıp Cumhurbaşkanı olamayınca Başbuğ oldu parti kurup genelbaşkan oldu. Aramızdaki fark bu.

 4. fuat uğur ve o asker cihat yaycı gerek ümit özdağı gerek onların sığınmacı dediği bizim istilacı olarak gördüğümüz mülteci denilen ne olduğu belli olmayanların bu gün ama asıl yarın devletin bekasına büyük problemler getireceğini görmek dikkat çekmek durumunu feto yada bilmem başka bir terör örgütü ile ilşkilendirmeye çalışmak ana sorunu perdeleme toplumun başka bir yöne bakmasını sağlama amaçlı olduğunu düşünüyorum.
  biri yazar biri emekli asker fetonun eski taktiklerini kullanma hedef gösterme işi ile meşkul olduklarını bilmiyorlarmı?
  ümit özdağ sorumlu ve milliyetci Türk Milletinin duygu ve düşüncelerini dillendiren siyasi biri
  ülkesi ve milleti için endişelenme uyarma görevini yapıyor
  teşekkür ederiz.

  • Muhammet bey “biri yazar biri emekli asker fetonun eski taktiklerini kullanma hedef gösterme işi ile meşkul olduklarını” söylüyorsunuz ama aynı şekilde ümit özdağ da iyiparti istanbul ilbaşkanı kavuncuyu fetöcü olduğu gerekçesiyle hedef göstermiş ve bu sebeple partisinden de ayrılmıştı hatırlarsanız?
   Etme bulma dünyası…

 5. Yazıyı aynı gün dehşetle okudum. Bir yazar, bir gasteci-gaste, bir emekli devlet memuru.. vs iki satırda koca ülkeyi ve siyaset dünyasını gerebilir mi?
  Bir bavulla neler yapılmıyor ki😡?..
  Bir takım adı lazım değil TERÖR! ile başlayan her bişeyin son gideceği adres: F tipi dolu yağmur ve selde sürüklenen tomruk tosuncuklar olur bu ülkede, biline.
  Boşuna eski kankalarınıza ümit vermeyin, sonrada sizi BB felan yaparlar belki diyede hayal kurmayın😂🤣😂.
  TR’de ABD’nin tüm maşaları eninde sonunda deliğe süpürülür😡. (Mafyabazan ağzına para destesi sokar filimlerde, kendi paralarının pis kokusu içinde geberir bizde genelde☹️).
  Göçmenleri (Suriye lileri) 1915 ermenilerinin düştüğü duruma benzetirim; Ege denizinde ne kadarının boğulduğu, kaçının batıya kaçıp kaçının burada takıldığının tüm kaydı var günümüzde.🤔. Acaba Türkler bunları yerinden etti derler mi bir gün yine???
  Yine aynı tekerrür: zengini paralısı batıda, (semercisi kendircisi kalaycısı bakırcısı vb) zanaatkarlar kaldı burda! Şükür ki bastık hepsini bağrımıza, 1915 tede 2015 te de🤗.
  Siyasetçi budurumu tevil eder mi oy’a mangıra???… ben bilemem, KILIÇTAROĞLU bilir bilerse sadece😂🤣😂 (bide Z.ÖZDAĞ)
  BATI SANA KAÇ BİN EVRO YEŞİL DOLARLAR VERDİ ONU SÖYLE!!!!
  BU KAÇAKLARI BATIYA GÖNDERME BURDA TUT DİYE???
  Asıl mesele, asıl can alıcı soru:
  BU MANGIRLARIN NEREYE NE KADAR ÖDENDİĞİNİ, BELGESİNİ, resmini kaydını TUTTUN MU ONU SÖYLE!
  İran tosunları (o altın petrol saat hikayeleri) gibi olmasın güneyli tosuncuklarımız bir de☹️!.

 6. Böyle bir kötülüğü büyütmek kimseye faydası olmaz. Irkçılık tedavisi olmayan bir hastalık. Yüksek zeka da fayda etmez çünkü muhatabı düşük zekada hayat bulur.

  Bu kötülüğü büyüten Ümit Özdağ’sa onu hemen işlemek gerek. Zaten tuhaf olanı kendisi bir mülteci torunu olan şahsın mülteci düşmanı olması trajik bir durum. Dedesi vatanını bırakıp kaçan bir tip.

  • Ümit Özdağın seceresine girmeseydin sana da inanırdık belkide🤗.
   Adam kazan amadı, pardon siyasetçi. O bilmeyecek te kim bilecek bu işleri?
   Benim bildiğim ise;
   -Az, belli sayıda mülteci, içerdeki asgari ücretli çalışan kesimin yaptığı işin maliyetini düşürmek-artışını frenlemek için İYİ olabilir.
   -bunların da deprem sorunundaki çadırları konteynere nasıl çevirdiysek,
   Suriyede tampon bölgedeki 35 km yi 100 mt’ye çıkarıp, orda özel statü ile işi kotarmalıyız! Çözüm budur sadece🤗.
   -Batıya gitmesinler diye adam başı yuro alırsan ve bunları gerçekten amacına uygun harcarsan, bu da fena değil!
   Ama fakat!..
   Bunların parasını altın saatlere sırma kemerlere geçilmeyen köprülere birazını da!..😡😡😡
   har vurup harcansan!…
   BATILI HESABI İSTER LOKANTADAN ÇIKMADAN, MASADAN KALKMADAN!
   Hesap veremeyen siyasetçi nin zararını hem sen ödersin yıllarca,
   Hem çoluk çocuk torun torban öder masrafları ömür boyunca🤔
   İYİ düşün🤔, kalktığın masaya geri oturma!!!😂🤣😂🤣😂🤣

  • Babası da 27mayısın darbe heyetinden muzaffer özdağdır, gürcüdürler, ethemin uşakları…

 7. Allah rahmet eylesin , bu komplo teorilerinin piri Mahir Kaynak idi .
  Hem “Bu işler bizi aşar Cumhur abi ” , devletin MIT’i var , emniyeti var , ordusu var , gereğini yapsınlar !
  Bizim hayır duamız ne işe yarar , başımıza gelmeyen bela mı kaldı sanki !
  Ip inceldiği yerden kopsun !

 8. O haberlerin karar gazetesinde çıkan “AB’nin ardından Yunanistan da Türkiye ile göçmen konusunda yeni bir anlaşma istiyor” haberi ile alakalı olsa gerek.

  Almanya göçmen ve sığınmacılar konusunda gücü kalmadığını söylendiğine dair haber, Hollanda göçmen girişine burası küçük bir ülke daha fazla göçmene müsade edemeyiz deyip kendi vatandaşlarının yabancı eşlerine bile vatandaşlık işlemlerini zorlaştırıyor.

  Bir tehlike ihtimali varsa eğer asıl Yunanistan ile ve AB ile yapılması konuşulan anlaşmalarla ilgili. Yerli ve milliyetçi mafya iktidarın batı ile yakınlaşmasına sert direnç gösteriyor galiba. Bir de üstüne Amerika’dan f-16’lar geliverirse seyret cümbüşü o zaman. MHP akpartiye bayrağı açabilir, yerli ve milli olanların yerlileri bir tarafa milli olanları da başka bir tarafa ayrılabilir o zaman.

  Ümit Özdağ’ın haberinin olmaması mümkün mü acaba:)))

  retweetleri hep bu meseleye dair twitler. Daha bu gün Cihat Yaycının Türkiye’de 850.000 kaçak Ermeni olması büyük tehlike dediğini anlatan bir haberi rtlemiş.

  Kendini savunan uzun tivitleri de var.

Yoruma kapalı.