CHP’li muhalifler toplumun ne istediğini sorgulamış.. Bence ‘‘CHP’nin başında Erdoğan kimi ister?’’ sorusu daha önemli…

26
Reklam

CHP’de muhalefetin sesi haline dönüşen İstanbul büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, dün, sosyal medya üzerinden, bir süre önce başlattığı bir girişimin sonuçlarını paylaştı.

İnternet’te açtıkları bir siteye görüş ve temennilerini talep ettiği kitlelerin gönderdikleri mesajları şöyle özetledi İmamoğlu: ‘‘Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor.’’

Güldüm.

Açıklamayı tebessümle karşılamamın sebebi bu iddialı cümlenin ilk ve son sözcükleri…

‘Toplum’ ve ‘istiyor’ sözcükleri…

Son seçimden önce CHP’nin de içinde yer aldığı muhalefetin sözcüleri, ısrarla, toplumun iktidar değişikliği istediğini söyleyip durdular.

Ne gördük: Meğer ‘toplum’ diye adlandırılan kitleler hiç de öyle bir şey istemiyormuş…

İktidarı oluşturan AK Parti ve MHP ile seçim öncesinde yanlarına aldıkları dört parti daha, Meclis’te çoğunluğu elde ettikleri gibi, çıkardıkları aday Tayyip Erdoğan da, seçimin ikinci turunda %52’den fazla oy alarak cumhurbaşkanı seçilmeyi başardı.

Reklam

Yani?

‘Toplum’ sözcüğü ile kast edilen kitleler, hiç değilse seçmenlerin yarıdan fazlası, ‘değişim’ sözcüğü ile kast edilen neyse onu talep etmiyorlar.

Bakmayın şimdi hayat pahalılığının dayanılmaz boyuta ulaşmasına, maaş ve ücretlerdeki artışların daha ilk aydan başlayarak temel ihtiyaç maddelerine yapılan zamlar ile eriyip gitmesine ve 16 milyon emekliden en az 9 milyonunun bir ayı 7 bin 500 TL olan maaşlarıyla geçirmek zorunda olduklarına itirazlarına…

Kast edilen ‘toplum’ içerisinde o kesimler de vardı ve içlerinden önemli bir miktarı, seçim sonrasında başlarına gelecekleri bile bile, iktidarın devamından yana oy kullandılar.

İktidar, daha doğrusu üçüncü kez cumhurbaşkanı seçilmeyi başaran Tayyip Erdoğan, gerçekleşene bakılırsa, ‘toplum’ denilen geniş kitleleri muhalefetten daha iyi tanıyor.

Muhalefet o konuda sınıfta kaldı.

Aynı muhalefet şimdi de kendi içerisindeki kavgada yine ‘toplum’ sözcüğü arkasına sığınarak, sonuç almaya çalışıyor. 

‘‘Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor’’ cümlesi, Ekrem İmamoğlu’na göre, yeni beklentiyi özetliyor.

Reklam

Bir milyona yakın kişi internet sitesi üzerinden görüş paylaşmış. Paylaşılan görüşleri uzmanlar değerlendirmişler. İmamoğlu da varılan sonucu o cümleyle özetliyor…

CHP’nin değişmesi değil istenen, lider ve yönetimin değişmesi…

Kemal Kılıçdaroğlu ve onun tercih ettiği yakın mesai arkadaşlarının gitmesini istiyormuş toplum…

Bir de, bu kadro değişimi yaşanırken eskilerin yerine geleceklerin daha genç kişiler olması gerekiyormuş…

‘Vizyon’ değişikliği de bekleniyormuş…

Eh, ben de, hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunuyorum.

Peki, istenen türden bir değişimin CHP içerisinde gerçekleşmesi mümkün mü?

CHP’yi içeriden tanıyanlar bunun çok zor olduğunu biliyorlar. CHP’de -bir yönüyle de hemen her partide- lideri değiştirmek göründüğünden daha zordur. Özellikle de liderlikte uzun süre kalmayı başarmış olanları…

Liderler ‘‘Kal’’ veya ‘‘Git’’ diyecek gücün sahibi delegeleri, zaman içerisinde kendilerinden başkasını dinlemeyecek isimlerden oluşturmayı beceriyorlar.

‘Toplum’ değil ‘delege’ sonucu belirliyor partilerde…

Eğer son seçim siyasetin inceliklerini ele veren yönleriyle mercek altına alınacak olursa, ‘toplum’ denilebilecek kitleleri daha doğru okuyan siyasetçinin Tayyip Erdoğan olduğu görülecektir.

Rakip olarak karşısına Kılıçdaroğlu’nun çıkmasını arzu etti ve arzusuna erişmeyi de başardı.

Millet İttifakı’nın seçimde sonuç almasını sağlayacak derinliğe kavuşmasını -HDP’yi uzaklarında tutarak- engellemek niyetindeydi, bunu da sağladı.

Üçüncü kez adaylığı önünde engel vardı, engeli yok saydığı gibi, bu yolla yeniden aday olabilmeyi süreci dirayetle yönettiği hissini verecek biçimde kullanmayı da bildi.

Depremi ve hayat pahalılığını da, ‘‘Sorunlar var ama onları muhalefet çözemez, ben çözerim’’ denklemi içerisinde sunabildi.

En son ama en önemsizi olmayan özellik de şu: Sadece genel seçimin sonucunu belirlemede en önemli payın sahibi olmakla kalmadı, karşısındaki ittifakın seçim sonrasında darma dağınık hale gelmesine de katkıda bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan; böylece ilerideki yerel seçime de ağırlığını koyabildi.

Bu duruma gerçekler ışığında baktıktan sonra, ister istemez, CHP’de nelerin olup nelerin olmaması konusunda da ağzına bakılması gereken kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olabileceğini düşünüyorum.

Acaba Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’nin başında yeni bir simayı mı, yoksa Kılıçdaroğlu’nu mu görmek ister? 

Tuhaf gelse de, ‘‘Toplum ne ister?’’ sorusundansa ‘‘Erdoğan ne ister?’’ sorusu bu konuda da daha önemli gibime geliyor.

Hadi bir adım daha ileri gidip kendi soruma kendim cevap vereyim: Bana kalırsa AK Parti genel başkanı da olan Erdoğan CHP’nin başında Kılıçdaroğlu’nun mümkünse ilelebet kalmasını ister.

ΩΩΩΩ

Reklam

26 YORUMLAR

 1. İmamoğlunu ciddiye almadığınızı siz de gösterdiniz, gördüğüm kadarıyla bu adamın toplumun düşünen ve partizan olmayan kesimlerinde pek bir taraftarı da yok. herhangi bir konuyu esaslı bir çözüm üretebilmiş midir? şüpheli.
  Bir diğer konu, birileri siyaseti/cehapeyi dizayn etti konusu, kaset zaten bariz bir dizayn adımıydı. KK, memur emeklisi bir adam, başarılı bir kayyım.

  ülke siyasetini kim, en azından hangi amaçla, dizayn ediyor Taha Kıvanç bize yeşillendirse keşke.

 2. KAYBETMESİ EN GARANTİ OLANI İSTER
  Aslı kontrgaranti olan, vatandaşımızın
  ” kontigaranti” dediği kesin garanti tabiri var.
  Baykal’dan sonra Kılıçdaroğlu’nu zaten Erdoğan’ın belirlediğine dair ciddi söylenti var.
  Sonuca bakarsak tam isabet bir atama.
  İş şansa bırakılmamış.

  • Yk tipik her seferinde kaybedipte gerçeklerle yüzleşemeyen muhalif chp tipi😂
   Neymiş baykaldan sonra by kemali erdoğanin belirledigine dair CİDDİ söylentiler varmış😂😂bu chp 2010 dan beri seçmeni,yazarı,muhalefeti,çizeri,medyası acayip kekleniyo o zaman😂25 milyon seçmen😂hemde 1 sefer değil…10 seferdir erdoğan bunlar ile dalga geçiyor demekki.😂hemde bu eğitimli çağdaş biatcı olmayan akılla bilimle hareket eden seçmen grubuna.YK sen chp lilere ne dediginin farkındamısın?😂

   • Sayın M.kaya!
    Ben Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ arasında gizli bir protokol olduğuna da inanmıyorum.
    Pekâlâ neden bu şekilde açıklama yapıyorlar?
    Bazıları sigara izmaritini yere atıp üzerine basar.
    Bazları da müteakiben, yani izmarite bastıktan sonra tedbir mi yoksa tekebbür saikiyle midir emin değilim, sağa–sola çevirerek izmariti iyice tuz-buz eder.
    Evet güya gizliliğin ifşası, muhalıf seçmenin psikolojisini tamamen “abondone etme” hamlesi.
    Adama kazandırtma zevkinin nirvanası.
    Zira yüzde kaç ile kaybedeceklerini çok önceden biliyorlardı.
    Tek soru alamadan yüzü mos- mor açıklama yapmak suretiyle “asıl mutabakatın kiminle” yapıldığını açıklamış olmuyor mu?
    Mos-mor demişken, zerre utanma duygusu olmayan birinin yüzü, bazı kişilerrle fotoğraf verirken neden kızarır?
    Madem yüzün kızaracak neden fotoğraf verirsin?
    Yoksa bu şekilde fotoğraf vermeni başkaları mı istiyor?
    İstyorsa onlar da nirvana için mi?

    • Şimdi chp seçmeni ne oluyor😂😂😂😂😂üstelik 10 seçimdir kaç kere yenildigi halde by kemale destek verdiler..açık söyle …chp seçmenine siz……………………

 3. -Medyaya bazı kurumlar reklam verir durur mesela. Bu kurumlara özel petrol kuyusu ihdas edilemez mi? Bu gibi masrafları gelirine göre harcasalar!!!! Böylece Chp nin başına gelen “fonluyordular” suçlamasından da herkes kurtulur (chp, medya, çalışanlar)
  -Hastanelerde çalışanlar dahil sigara içer mesela. Hastane ye astımlı komada yaşlı hamile koah hastası (genelde koahlı olur) vb hasta ailesini getiren kişi acilin önüne dikilir!.. yakar sigarasını!!!😡😡😡
  Yaa ileri git orda iç duman giriyor içeri!
  Olmaz! Ya içerden hastasının bir ihtiyacı olur dr çağırırsa!!!☹️
  (Sağlık bakanlığı bünyesine eleman alırken mülakat vb bir form doldururken şu soru var mıdır : “sigara gibi duman çıkaran bir nesne kullanıyor musunuz?” EVET/HAYIR! bu kadar! Herhangibir suçlama vs yok!)
  Hastane bahçeside dahil duman çıkarmak yasaktır! desek!🤔.
  -Siyaset kanunu çıksa: “başgan, yardımcılar, myk, pm, denetim, muhasip… “ şeklinde parti şeması çıkarılsa ve
  “Bunlar haricinde hiçbir kişi yada oluşum hükmü yohtır!” desek mesela 🤗
  BİR YERDEN BAŞLAMAK GEREK BAZEN!
  hırsız kovalamakla vakit te geçmez, iş te yapmadığını herkes çakozlar. Söylesin bilenler, Aldığın parayı haketmenin başka bir yolu varsa?

 4. Bu kafayla giderlerse İstanbul’u AKP’ye kaptıracaklarının farkında değiller. Kılıçdaroğlu manasız inadını bırakmalı ve görevi İmamoğlu’na devretmeli. Bu bir çözüm değil elbette çünkü İmamoğlu’nun bıraktığı başkanlığa kimi aday gösterecek CHP? İmamoğlu 4 yılda çok da iyi bir başkanlık profili de çizmedi. Meclis çoğunluğu Cumhur’daydı bize fırsat vermediler savunmasını oy aldığı kitleler pek umursamaz, söyleyeyim. Gürsel Tekin kulis yapıyor ama ona yedirmezler. Kaftancıoğlu görevi bırakıyor ama zaten onunla olmayacağını o da biliyor. İlçe belediye başkanlarından ön plana çıkabilen yok.Mustafa Sarıgül dışında ağzı laf yapan, halkın içine inebilen adamı yok CHP’nin.Sarıgül olur mu? Her şeye rağmen olur çünkü başka seçenek yok. Yani biraz da mecburiyet.

  • Olmaaz!!! Cehepe iktidar olup hökümet kurarsa ozaman yaaa!!
   İstanbulu zaten akp yönetmiyor mu😊?

 5. SAYIN KORU, KONULARI ELEALIŞINIZ VE İŞLEYİŞİNİZE BAYILIYORUM. ÇOK YERİNDE TESBİTLER İLE YAZINIZI SEVEREK VE DİKKATLİ OKUYORUM.
  OSMANLININ TORUNLARIOLMAKLA ÖVÜNMEKTEN , DEDELERİMİZİN KURDUĞU HAYIR KURUMLARINI HATIRLAMAYA SIRAGELMİYOR.
  BEN BU İKTİDARA AK PARTİ KURULDUĞUNDAN BU YANA KAÇ SEÇİM OLDU İSE OYVERDİM. BU KONUDA DİNİ HASSASİYEİM BENİ OYUMU BU ŞEKİLDE KULLANMAYA YÖNELTTİ.
  GEÇİM SIKINTISI HAT SAFHADA, EMEKLİYİM YAPILAN ZAM ORTADA. BİZE VADEDİLEN BU ZAM DEĞİL, DAĞITILAN REFAH PAYINDAN EMEKLİLERE DE VERİLECEĞİ İDİ. AMA GÖRÜYORUMKİ BU ZAM BAŞKA BİR SEÇİME KALDI.
  NEDEN BENİM ÜLKEMDE ,AVRUPA ÜLKELERİNDE OLDUĞU GİBİ SOSYAL SİSTEMLER KURULAMIYOR. BUNUN SEBEBİ SADECE ÜLKE YÖNETİNİN İYİ OLMAMASINDAN MI KAYNAKLANIYOR.
  BİZ NEREDE YANLŞ YAPIYORUZ. 75 YAŞINDAYIM HER GELEN DÜZELTECEĞİM DİYE GELİYOR. AMA SONUÇ ORTADA NEYAPMALI

 6. Bu günki yazınızı içinde bulunduğunuz muhaliflere okutun bence..dogru tesbit ve analizler…fakat şunuda deyim sayın yazar…chp de mesele şahıs değil, şahsın değişmesi değil.bunu sizde biliyorsunuz.burda mesele zihniyet ve politika değişikligi..mesela yeni gelen şahıs din tarikat cemaat ilişkileri….laiklik….hdp ile olan ittifak….dış politikadaki baģımsızlık…ekonomi…abd…daha çok bu gibi konulardaki politikalari..yoksa kemal gitse ekrem gelse ne olur….birşey değişmez…bunlarda değişmeyeceğine göre chp hep ayni chp olacak….

 7. Erdoğanı hafife almayın, Erdoğanı Yılların Kurt politikacısını, Yılların politikacısı devirebilir.
  Erdoğan CHP’nin başına İmamoğlu Geçmesini İstiyor.
  Diyelim İmamoğlu CHP başına geçti, Bu liderler seçimi değil ki Sen İstanbula Senin yerine geçecek birini Görebiliyon mu Ama AKP Yüzlerini bu millet çok gördü onların aday sorunu yok.

  İstanbul Gidince İmamoğlu Direk Nakavt ile yenilecek, Sıra lider yarışıma Tekrar gelecek Halkın Gözünden Düşeni Kolayca siyasi yaşantısını Kısıtlarsın.

  Artık Erdoğan Yenilmez diye psikolojik etki ile %50 halk ne yapar bilmem.

  Kılıçdaroğlu Ben Lider oluyum demedi. Gelin Hep birlikte yönetelim dedi. Herkesi Bir masada topladı.
  Evet bu hengamede Bazı ufak hataları oldu. Çünkü Türkiye söz konusuydu oun için tavizler verdi.

  Kılıçdaroğlu ile yerel yönetime hemen toplanıp tekrar gidilmeli. Kazanamassa bu sefer yeter diyin.

  Bakın Kılıçdaroğlu beraber yönetelim diyor. Bu 5 senede Parlementer Rejime geçtik mi Artık bundan sonra İYİ parti, Gelecek parti, Deva parti……………Artık ayrı yayılalım Diyeceklerdir.

  • Kardeşim şimdi Ekonomiyi Kim yönetiyor Mehmet Şimşek.
   Kılıçdaroğluda gelse Ekonomiyi o yönetmeyecek, Diğer bakanlıklarıda o yönetmeyecek sadece organizeyi sağlayacak Yani orkestra yönetici gibi. Orkestra yönetici olmazsa her müsizyende ayrı ses Gelir.
   Diğer Partilerde Kılıçdaroğlu yönetimine bakanlık verecek. Ekonomiye yöneticiler verecek.

   Mesele Kılıçdaroğlu Değil Burda yazanlar sağ muhafazakarlar, Neden Babacana vermiyonuz soruyorum Alta cevaplayın?

   Babacanda Hepsi var Sağ muhafazakar, Ekonomist, Genç, Namazlı Daha Ne arıyorsunuz siz Lütfen Cevaplayın?

   • Cevabi sen vermişsin.ama senin chp nedir zihniyeti nedir.başa gelirse ne ilur gibi bir derdin hassasiyetin olmadigi için…buyuk bir ihtimalle sen akp iktidarinda büyüyen ve türkiyeyi heo böyle zanneden genç birisin. .cevapıvsen yazmışsin.
    Diğer Partilerde Kılıçdaroğlu yönetimine bakanlık verecek.
    Yani chp iktidar diyerleri kuyruk…

 8. Toplum, deha, büyük adam, büyük lider, kudretli lider ister.
  CHP, toplumun istediği liderin hayalini ister.

  Yazıdan çıkardığım sonuç ve ipucu:
  Cumhurbaşkanı kimi istemezse partinin başına getirin. Seçimi değil belki ama seçmeninizi geri kazanabilirsiniz.

 9. Evet Sayın Koru öyleyse böyle bir lidere şapka çıkartmak alkışlamak gerekmezmi ?

 10. CHP seçmeni üst yönetim kadrosu değil sadece, komple CEHAPE ZİHNİYETİNİN değişmesini istiyor!
  TC seçmeni CeHaPe zihniyetinin değişmesini olanaklı görseydi, Kemal Kılıçtaroğlu nun 15 binini geri tepmezdi (Demirel’in onlar ne veriyosa bir fazlası.. taktiklerinden şerbetli mi acaba 🤗. En azından ne kaparsak o kar derdi toplum bunu dahi istemiyor! artık, hayret😯). Beleş ev.. demedim dikkat!
  Toplum Türk siyasetçi ve siyasetini hatim etmiş, üstüne demleme safhasına geçmiş😂
  Deprem gibi bir afette bile kendini gösterecek cesareti çabayı bilgiyi tecrübeyi gösteremeyen muhalefetten, ülke yönetmesini beklemek!…
  Not:yeni yüzler yeni zihinler yeni bakış👀 açıları yeni yeni yeni!!!!! İstiyor TOPLUM VE SEÇMEN! Buna masanın yanına iliştirilmiş mandallar dahil😡!.

  • Toplum CHP’nin değişmesini felan istemiyor, ister iktidar yanlısı ister muhalefet yanlısı olsun top yekün toplum baştan aşağı komple değişim istiyor.

   Şimdi diyeceksiniz ki, madem herkes top yekün değişim istiyor o zaman niye hiç bir şey değişmiyor?

   Bu soruya tek cümlelik cevap yeter; çünkü değişimin nasıl olacağını herkes bilmiyor. (Bir tek İbrahim Kiras biliyor, o da niyeyse bildiğini belli etmiyor:)) hızlı değişimlerin tehlike barındırdığını düşünüyor olabilir belki! “Toplumlar farkına varmadan yavaş yavaş değişir” aforizmasının daha tehlikesiz ve daha güvenli olduğunu düşünüyor olabilir. Halbuki hızlı değişimler uzun vadeli yavaş değişimlerden daha az tehlikelidir oysa.

   Sorunun daha uzun cevabına kafa yormak lazım.

 11. CHP üst takımı asla toplumun ne istediğini merak edip te sormaz, sorgulamaz!!!
  “Biz ne verirsek!…” “toplum bizim verdiklerimiz, gösterdiğimiz, yedirdiğimiz!..”
  gibi şeyler söyleseydin (yazsaydın) doğru bilgi almış olurdun sayın yazar 😡.
  Yazını nasıl okuyacağım şimdi? (Böğürtü geldi içime sabah sabah. Çayıda koymuştum ocağa😤.).

 12. Fehmi Bey ; RTE . ‘nın toplumu , siyaset açısından nasıl mükemmel bir şekilde okuduğunu çok güzel özetlemiş!
  Bizde bu güne kadar asla çağdaş bir siyaset olmamıştır şimdi de yoktur ,bize özgü bu siyaset ağalığı ! düzeni devam ettiği sürece de olması mümkün değildir!
  Yani bizim siyasette ahlak yoktur , toplumun çoğunluğu da bu ahlaksızlığı siyasi desteğiyle beslemektedir ! Buna karşı olanlar da ne yazık ki ister istemez bu çoğunluğun kurbanı olmaktadır ; buna da demokrasi diyorlar !
  Ümit Kaf dağının ardında!!!

 13. Bir Ak Partili olarak CHP’nin başında ben de Kılıçdaroğlu’nun kalmasını isterim.Ama CHP’nin başında İmamoğlu olsa da farkeden bir şey olmaz.Çünkü bana göre İmamoğlu bomboş biri.İstanbul halkı İmamoğlu’nu başkan seçerek kendi kendini cezalndırdı,bir beş yılın boş geçirilmesine sebep oldu.Tabii ki herkes tercihinin sonucuna katlanır.

  CHP’nin içinde Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’ndan birikimli insanlar var.
  Mesela Muharrem İnce siyaseti ikisinden de iyi bilir.Bir yerde bir göreve gelse ikisinden de daha başarılı olur.Mesela İstanbul’a İnce başkan seçilseydi 5 yıl bu kadar boş geçmezdi.

  Ama varsın CHP’nin başında Devlet Bahçeli’nin sınıf arkadaşı kalmaya devam etsin ki,CHP’nin iktidara gelerek ülkeye vereceği zarardan korunmuş olalım.Bu da Kılıçdaroğlu’nun ülkemize yapacağı bir iyilik olsun.

 14. Hocam bu yazınız üzerine sizi mi Erdoğan’ı mı tebrik etmek gerekir kestiremedim.
  Bir tarafta realite diğer tarafta realiteyi kabul(lenme) erdemi.
  Tahlil dört dörtlük. Hani “En kat’î fazilet odur ki” diye başlayan meşhur makule var ya… Onu hatırlatıyor.

 15. bay bay kemal oldu. “kal kal kemal” yani. CHP de surekli bir ikincilik basarisi var tebrik etmek gerekir. son 21 yilin surekli ikincisi dunyada bu basari birinclik bakin birinciligide varmis hemde ikinclikten. of be ne basari kiskanilacak bir basari…. kiskanmayin calismayin sizinde boyle basarilariniz olsun… kiskanclar…. daha istiyorsunuz….

 16. “…kitleleri daha doğru okuyan siyasetçinin Tayyip Erdoğan olduğu görülecektir.”
  TEBRİKLER, BÜYÜK UYANIŞ!
  “Rakip olarak karşısına Kılıçdaroğlu’nun çıkmasını arzu etti ve arzusuna erişmeyi de başardı.”
  AMA BAY KEMALİN TELEVİZYONA ÇIKIP TARTIŞALIM ÇAĞRISINA CEVAP VEREMEDİ:)
  “Millet İttifakı’nın seçimde sonuç almasını sağlayacak derinliğe kavuşmasını -HDP’yi uzaklarında tutarak- engellemek niyetindeydi, bunu da sağladı.”
  HDP KENDİ ADAYINI BİLE ÇIKARMADI Kİ,
  NASIL UZAKTA TUTULMUŞ OLUYOR?
  (AMA BAY KEMALİN ÖZDAĞLA İTTİFAK YAPMASI, KÜRTÇÜLERDE BİR NEBZE SİYASİ SOĞUKLUK YARATTI GİBİ:)
  “Üçüncü kez adaylığı önünde engel vardı, engeli yok saydığı gibi, bu yolla yeniden aday olabilmeyi süreci dirayetle yönettiği hissini verecek biçimde kullanmayı da bildi.”
  ENGELİ ASIL YOK SAYAN, AYM YE İTİRAZ ETMEYE BİLE GEREK GÖRMEYEN BAY KEMALDİR, ÖYLE DEĞİL Mİ?
  ‘‘Toplum ne ister?’’
  ELCEVAP:
  CHP SEÇMENİ BAY KEMALE SAHİP ÇIKAR, İSTİFA ETSE BİLE PEŞİNİ BIRAKMAZLAR:)

Yoruma kapalı.