Cumhurbaşkanı “Tuzak” dedi.. Doğrudur.. Hem de ne tuzak…

38
Reklam

Gün geçmiyor ki, bir yerlerden ‘FETÖ ile mücadele’ kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar konusunda mağduriyet iddiası iletilmesin…

Bana gelenler, bildiğim ailelerin, bazısını bizzat tanıdığım mensuplarıyla ilgili…

AK Parti’nin değer verdiği bazı yazarlar da kendi tanıdıklarından hareketle iddiaları gündeme taşıyorlar.

Onların ve benim tanıdıklarım yanlış tasarrufları bizlere iletiyorlar da, aynı çevrenin siyasileri, AK Parti’nin ilçe ve il başkanlarıyla milletvekilleri ve bakanları bu durumdan habersizler mi?

Elbette haberliler.

Şikâyetlerin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştığı anlaşılıyor.

Dün, AK Parti’nin Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada konuya ilişkin sözleri o iddialara cevap teşkil ediyordu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın…

Kulak verelim:

Reklam

“FETÖ’nün bankalarına para yatırmayın, okullarında çocuk okutmayın diye boşuna haykırmadık. O zaman bankalarından paraları çekmeyenler şimdi yanımıza gelip ‘bunları bilerek yapmadık’ (diyorlar). Bilerek yaptınız. Arabanızı, dairenizi satıp oraya yatırdınız. Şimdi, ‘taksiratımız yok’ diye ağlıyorsunuz. Kusura bakmayın atı alan Üsküdar’ı geçti. Akıllı olanlar Türkiye’yi terk etti gitti, aklı yetmeyenler burada tuzağa düştü.”

BankAsya kampanyası tuzaktı gerçekten

BankAsya’ya para yatırdığı, ülkenin ve dünyanın dört bir tarafında açılmış okullardan mezun olduğu gerekçesiyle haklarında cezai takibat yapılan insanlar var…

Devletteki görevlerinden atılan, hatta tutuklanıp cezaevlerine tıkılan insanlar…

Cumhurbaşkanı “Bankalarına para yatırmayın” ve “Okullarında çocuklarınızı okutmayın” dediği halde kendisinin dinlenmediğini söylüyor.

Olayın böyle bir yönü var gerçekten.

Ancak şöyle bir yönü de var: O uyarılar 2014 yılında yapılmaya başlandı. 17-25 Aralık 2013’ten sonra. Yapılanma o sıralarda henüz ‘FETÖ’ adını almamıştı.

İnsanların çoğu FETÖ gerçeğiyle 15 Temmuz 2015 gecesi girişilen ‘darbe girişimi’ ile tanıştı.

Miladı 17-25 Aralık 2013 kabul etsek bile.. o tarihten önce okullarda okumaya başlamış çocukların ilişkilerinin kesilmesi o kadar kolay mı? Üstelik “Cemaat okullarında okuduğu” gerekçesi o tarihlerden çok önce mezun olmuş kişiler için de kullanılıyorsa?

Reklam

BankAsya konusunda haklı Cumhurbaşkanı Erdoğan; gerçekten de uyarılara kulak tıkayarak “Bankamızı kurtaralım” kampanyasına katılan, bu uğurda evini, arabasını satıp elinde avucunda ne varsa bankaya yatıranlar oldu.

Gazetelerde “BankAsya için satılık” reklâmları yayınlanıyordu.

“Tuzak” sözcüğünü kullanmamıştım, ama kampanyaya katılanların bütün varlıklarını kaybedebilecekleri bir süreci kendi elleriyle ateşlediklerini hatırlattığım yazımı arasam bulabilirim.

Cumhurbaşkanı’nın konuşmasında kullandığı ‘tuzak’ sözcüğünü başka yönlere çekenler de çıkabilir, ama ben “Akıllı olanlar Türkiye’yi terk etti, aklı yetmeyenler burada tuzağa düştü” cümlesini “FETÖ’nün kendi mensuplarına kurduğu tuzak” olarak okuyorum.

Bankaların bütün muameleleri en hassas biçimde kayıtlara geçer. O günlerde kimlerin BankAsya’ya para yatırdığı bugün o sayede kolayca bilinebiliyor.

FETÖ kendi mensuplarını para yatırma kampanyasına sevk ederek bugünlere zemin hazırlamış olamaz mı?

Yani “Sevenlerine tuzak kurmuş” olamaz mı?

Ya ByLock da tuzaksa?

Sanıyorum, benzer bir akıl yürütme, ByLock konusunda da yapılabilir.

ByLock bir özel haberleşme programı. ‘WhatsApp’ neyse ‘ByLock’ da o.

İkisinin birbirinden tek farkı, ‘ByLock’ı aynı eğilimden insanların kullanmış olması.

Evlerinde kalan çocukların cep telefonlarına bile indirtmişler programı.

Tuhaf gelmiyor mu bu size?

Son günlerdeki uzman açıklamalarından öğrendiğimiz yeni bir gerçek daha var: Programı yazanlar.. aynı dönemde yazdıkları müzik veya namaz vakitleri gibi başka alandan programlar aracılığıyla da.. insanları indirmedikleri ve hiç bir zaman kullanmadıkları ‘ByLock’ programıyla irtibatlama kurnazlığına sapmışlar…

Bu sebeple elde yüz binlerce isimli ‘ByLock kullananlar listesi’, cezaevlerinde de bazısı üstelik kullanmadıkları halde ‘ByLock’ yüzünden hapse düşmüş insanlar var…

Neden acaba?

Aynı soruyu şöyle sorayım: Kullanıcıları yapılanmanın lider kademesiyle sınırlı kalsa anlaşılabilecek haberleşme programının çoluk-çocuğa kadar yaygınlaştırılması, buna hiç kullanmamışların bile eklenmesinin arzu edilmesi de bir ‘tuzak’ olamaz mı?

Ülkeyi terk eden ve şimdilerde “Türkiye’de yüzbinler hapislerde” karşı-propaganda faaliyeti yürüten –Cumhurbaşkanı deyimiyle ‘akıllı olanlar’— tarafından.. ‘aklı onların hinliklerine ermeyen’ geniş kitlelere mağduriyet yaşatmak için kurulmuş bir tuzak?

Üzerinde düşünülmesini isterim.

Bir dosttan gelen mesaj

Yazıyı bitirdiğimde WhatsApp’tan telefonuma bir mesaj düştü.

28 Şubat sürecinde mağduriyetler yaşamış, AK Parti çevrelerinin yakından tanıdığı, önemli bir görevin sahibi bir akademisyen dostumdan geliyor mesaj.

Okuyalım:

“Fetoculukla hiçbir ilgisi olmayan ve özellikle milli görüş geleneğinden gelip fetoyla tarihi boyunca hiçbir ilgisi olmamış kimselerden bugün binlerce arkadaşımız tutuklu durumuna düşmüştür bunların telefonlarına bylock nasıl olmuşsa bulaşmış kendilerinin bile bundan haberi yok polisler evlerini basıp onları tutuklayıp götürdüklerinde karakollarda telefonlarına Bylock bulaştığından dolayı tutuklandıklarını veya gözaltına alındıklarını öğreniyorlar hayatını Erbakan’ın peşinden gitmekle geçirmiş bir hacıbaba hayatında akıllı telefon görmemiş eski basmalı telefon kullanan bir çöpçü arkadaş ve benzeri bir çok kimseler bylock olayından dolayı maalesef şu anda hapishanelerde yatmaktadır bunları dile getirmek gerekir bu konuda sizin bir çalışmanız veya bir yerlere iletme imkanınız var mı?”

ΩΩΩΩ

Reklam

38 YORUMLAR

 1. “Ağız deniz dil de kıyı,denizde ne varsa kıyıya vurur”mevlana’nın güzel sözü..yüreğindeki kıyıya vurmuş.”tuzak” doğru ama Allah’ın tuzağını hiç hesaba katmıyorlar,hele bu sözü diline dolayanlar asıl onlar Allah’ın hesabını tuzağını gördüklerinde şaşırdılar ve bu şaşkınlıkları ile kimlik ve krekter değişimine bile gidebiliyorlar.Ey Allahım sen nelere kadirsin bakın şimdi sıkı bir Atatürk’cü kesildiler.

 2. Sayın fehmi koru. Sizi vicdanli-akiller ehlinden sayiyorum. Ama sanirim kötünün iyisisiniz. Neden çıkıp şunu diyemıyorsunuz bir insanin the cemaatle bağlantısı olması onu suçlu yaomaz. Suç turk ceza kanununun konusudur. Bylock varsa bu suç mudur? Eger darbe olayı ile bir ilgisi bilgisi iltisaki varsa suc budur. Yaziktir. Allahtan korkun

 3. Şişli de ve değişik yerlerde ”10 Kasımda Anıtkabir’de” olalım pankartları Ak Parti teşkilatlarınca asılıp duyurulurken bugün de ilçemiz belediye hopörlerlerinden 10 Kasım kutlamalarının prova duyuruları yapıldı..sanırım bu Türkiye genelinde gerçekleşen yeni bir durum.

  Bu, Ak Partinin Atatürkçü bir çizgiye evrildiğinin bir göstergesi olarak yorumlandı bazılarınca.

  Ben ise bunun -Atatürkçü çizgiye yaklaşmanın- Ak Partiye dayatıldığı kanaatindeyim.
  Atatürk’le ilgili düşünce ve eylemlerini bildiğimiz Ak Parti yöneticilerin bunu içselleştirmesini ”baldıran zehiri içme” gibi yorumladıklarını da tahmin edebiliyorum.

  Durum, 2019’a gidilen bu hengamda iktidar partisince her kesimin nabzına göre şerbet verme taktiği gibi gözükse de bence bu, devletin kendi kuruluş felsefesine aykırı bu gibi sivri çıkışları törpülemesinin bir sonucudur.

  Birincisinde Ergenekon ve Balyoz aktörleri elimine edildi.

  İkincisinde ise 2004 MGK kararlarında anılan ”Ak Partiyi ve Gülen’i bitirme” planı çerçevesinde, önce Gülen bitirildi…

  Peki ya Ak Parti? diyenlerinizi duyar gibiyim.

  Allah aşkına, şimdi Ak Partinin kuruluş felsefesine ve ilk yıllarına bakarak -hemde lideri ve kurucu kadrosu nezdinde- o bildiğimiz Ak Partiden bir eser var mı?

  Ak Partinin bitirilmesi süreci, bence Ergenekon ile birlikte başlatıldı.

  Şimdi ise devlet, lideri ile beraber dönüşen bir Ak Partiyi kendi çizgisine çekmeyi başarmış oldu..hem de ona destek veren ”muhafazakar kitle” ile beraber.

  Siyasal İslam’dan nerelere…

 4. Hic bir kriter yok peki neden atildim beni atan mudur genel mudur de aylar sonra atildi bizionlar yaktinerde. Adalet yaziklar olsun size

 5. Sayın Fehmi Koru;
  Bahsettiğiniz şeyler doğru olabilir. Cemaat mensuplarına kendisi de belki kumpas kurmuş olabilir. Ancak ortada bir gerçek var, RTE o gün çocuklarınızı o okuldan alın, bankalarından o paraları çekin demek yerine o gün bu kurumları kapatsaydı, neden kapatmadı? halen devletin yasal özel kurumlarına vatandaşın çocuğunu göndermesi, bankasına para yatırması kadar doğal birşey yok. Siz bence RTE den çok etkilenmişsiniz. Onu haklı çıkarma gayretini bırakın. Tüm istihbarat birimleri, danışmanlar vs. onbinlerce insanın hizmet ettiği ve Sürekli kandırıldık diyen bir CB var karşınızda. Bence o kadar büyütmeyin onu gözünüzde. Hesap gününde herşey çıkar ortaya, sonuçta ortada bir ZULÜM VAR, DAĞILAN AİLELER VAR

 6. “…Türkiye söz konusu olduğunda dünyanın birçok yerinde Türk düşmanı ve Müslüman düşmanı mihraklar, çevreler hep var, bunlar muhakkak var. Bunları bileceğiz, naif olmayacağız ama eğer her şeyi komplo teorilerine bağlamaya kalkarsak o zaman da o ülkeleri yönetenlerin hiç mi akılları yokmuş sorusunu sormamız gerekir. Allah herkese akıl vermiş. O ülkelerin yöneticilerinin, liderlerinin, sorumluluk taşıyanlarının hiç mi aklı yokmuş diye sorgulamamız gerekir.” 3 kasım 2017 Abdullah Gül’ün bir üniversite de yaptığı konuşmadan bir bölüm.

 7. Bir birinden çok farkı olmayan iki dinci grup el birliği ile TC nin eğitimini, yargısını, ordusunu, ekonomisini yağmalarken birbirlerinize güzellemeler sunuyordunuz. Adalet herkese gereklidir. Adaleti bitirdiniz; adaleti değil kendi adamlarınıza öncelik verdiniz, hala veriyorsunuz. TC yi kuran orduya kumpas kurdunuz, genel kurmay başkanını bile terörist ilan ettiniz. Ne iç ne dış düşmanla savaşacak adam bulmak hiç bu kadar zor olmamıştır. Ülkedeki her işin planlayıcısı, uygulayıcısı siyasetçilerden (alayı aşağılık yaratıklardır) tek bir Fetöcü bulunamaması (ortaya çıkarılmaması) TC nin Hacivat-Karagöz’ü aratan dandik bir devlete dönüşmesinin ispatıdır. Hoş TC.nin selası (sela Türkiye’de genellikle ölümleri duyurmak için okunur) gece okundu, duymamış olamazsınız. Kına yakabilirsiniz…

 8. Tuzak kuran bu işten en çok menfaat sağlayan kişidir. Tuzagin amacı da budur. Şayet sizin de zeka seviyeniz bir miktar daha yukarı da olsaydı, tuzak kuranı bulmak hiç te zor olmaz.
  Klasik bir ortadoğu yorumudur sizinki, biz harikayız kötü ve pis olanlar yurt dışındadır demek. Sebep olarak gerçek bir alıntıyla anlatayım ” Hz Ali döneminde, kendisinden nefret eden ( müslüman gorunumlu) bir topluluğa ait bir kaç kişi evinin avlusunda bulunan hamile bir kadını şehit ederler, Bu topluluk bahçeden geçerken yedikleri hurmanın parasını bahçeye asar, namaz kılmaktan alınları nasır tutardı, Ama Allah ‘ı hakkıyla bilmez ve tanımazlardı. Sırf kendilerinden olmayan bu kadını, Hz Ali taraftarı diye hunharca kadını şehit ettiler” anlayana sormak lazım , bu topluluk ve taraftarları avrupa dan amerika dan mı gelmişti.
  Klasik bir toplum gerçeğini daha bir alıntı yaparak izah edeyim, “Cami imamı cemaate artık namaz kaldırmaz , cemaatin ileri gelenleri kendisini ikna etmeye çalışır ama nafile, en azından sebebini bize söyle derler, kendisi de, size vaaz verirken cep telefonlarınız ikide bir çalıyormudu, evet ben size sürekli Allah bu işten hoşnut olmaz Allah’tan korkun telefonlarınızı kapatın dedim mi dedim, peki ne oldu yine telefonlar çaldı mı çaldı , sonra dedim telefonu çalanın telefonunu alır bir yerine s.. dedim mi dedim, sonra ne oldu telefonlar bir daha çaldı mi çalmadı, demekki neymiş bu müslüman görünümlü toplumda g.. korkusu Allah korkusunun önündeymiş” diyor imam o yüzden cemaatim olmayı hak etmiyorsunuz gidin sizin gibi imamlar bulun.
  Yazınızda ki cümleler toplumun gerçekliğini yansıtan Allah korkusundan uzak insanların bakış acısını yansıtıyor. Umarım bir miktar müslüman görünümlü insanlar Cehennemi yaratan Allah’tan korkarlar.

 9. Allah’ın Laneti amacı sadece İslama hizmet etmek isteyen , vatanını , insanını, seven bu uğurda çalışan , alın teri akıtan insanları tuzağa çeken ,iten, memleket dahilinde kargaşa çıkartan , yer yüzünde terör estiren , zalim , kindar insanların üzerine olsun desem bile ….. bir ses geliyor içimden yapma diye…. eminim o ses bu gün ezilen, horlanan , o masum insanların sesi…. Ve onlar haykırıyor… ALLAH var gam yok…. Ne diyelim…. Bekleyip görelim… Mevla neyler ? Neylerse güzel eyler….. Selam olsun ülkesinde hukukun üstünlüğüne inan , insan haklarını , barışı , hoş görüyü savunan , af etmesini bilen her keze ve Allah’ın selamı da onların üzerine olsun….

 10. Ne yani o kadar insanın hapse girmesini tek nedeni, rte’ yi dinlememeleri mi?. Sen o kadar istihbaratınla, polisinle 17 Aralık’ a kadar öğrenememişsin, bu adamlar 6 ay sonra hala gönül bağı var diye hapse mi girmeliler?

  Sayın Fehmi Koru, yıllarca gazetecilik yaptınız ama bu saçma sapan şeyleri bile savunuyor olmanız ülkenin geldiği noktayı gösteriyor. Ülkenin aydını bile sizseniz, bu ülkenin başına gelenleri ve gelecekleri hakediyor demektir.

 11. Cumhurbaskani erdogan soyle demis ve insanlar dinlememis: “FETÖ’nün bankalarına para yatırmayın, okullarında çocuk okutmayın diye boşuna haykırmadık.” Demisse demis, bazi kimselerde onun sozunu dinlememis. Iyi ama, cumhurbaskaninin sozunu dinlememek suc mu? Sucsa, hangi kanunun, hangi maddesine gore?!

  Bir de, Yazar tarihi karistirmis, “İnsanların çoğu FETÖ gerçeğiyle 15 Temmuz 2015 gecesi girişilen ‘darbe girişimi’ ile tanıştı” yaziyor. Dogrusu, 2016.

 12. Cumhurbaskani erdogan soyle demis ve insanlar dinlememis: ” “FETÖ’nün bankalarına para yatırmayın, okullarında çocuk okutmayın diye boşuna haykırmadık.” Demisse demis, bazi kimselerde onun sozunu dinlememis. Iyi ama, cumhurbaskaninin sozunu dinlememek suc mu? Sucsa, hangi kanunun, hangi maddesine gore?!

 13. Yazıklar olsun
  Memleketin entellektüel denilebilecek insanları da bunları yazabiliyor
  Kanunla kurulmuş ve kanunlar çerçevesinde faaliyet sürdüren bir bankaya birinin teşvikiyle veya değil, para yatırmanın suçlamaya sebep olduğu bir başka devlet varmıdır. Bu ancak haydut devletlerde olur. Bunu savunanlara ise bir isim bulamıyorum

 14. Resmi bir bankaya para yatırmak veya bankayı batirmamak için para yatırmak suç oylemi? Ama bir taraftan da kanunlarda açıkça belirtildiği halde bir banka aleyhinde konuşmak hatta batırmaya çalışmak suç değil. Bunuda geçtim bir terör örgütünün bankasını olduğu söylendiği halde o bankayi kapatmayıp vatandaşın hala onlarla çalışmasını devam ettirmek suç değil. Kanunlari takan kim zaten. “Ben dediysem bunlar suçtur. Ben ülkenin başındaki kisiyim. Ben ne dediysem odur”

 15. Sayın Koru,bir siyasi liderin talimatını yerine getirmemekle bir suç oluşur mu,daha da ötesi insanlar,hain,darbeci, terorist ilan edilebilir mi?Kanunlar, yargı ne için vardır?
  Tuzak meselesine gelirsek,kanunlar çerçevesinde kurulan,hatta açılışını pek şanlı iktidar sahiplerinin bizzat yaptığı kurumlara, o kurumların faaliyet izinleri devletçe iptal edilmedikçe,para yatırmak,öğrenci gondermek nasıl suç sayılabilir,terör örgütü üyeliğine gerekçe yapılabilir.
  Devlete ve iktidara düşen, eğer suç işlediği ya da illegal duruma geldigi tespit edilmişse o kurumların faaliyet iznini iptal etmek değil midir?Faaliyetlerine devam etmelerine müsaade etmek,
  Şimdi,faaliyet iznini iptal etmeyip,faaliyetine müsaade edip, yasal olarak faaliyette bulunduğu donemde bu kurumlardan faydalanmaya devam edenleri, bu kurumlarla ilişkisini devam ettirenleri,sonradan bu kurumlardan listeleri edinerek terörist ilan etmek,hapislere atmak,malına mülküne el koymak,bu kişilere tuzak kurmak,bu kişileri tuzaga düşürmek değilse nedir?
  Şu durumda tuzak kuran kimdir?
  Bu,kanunla,idari ve siyasi sorumlulukla,adaletle,insanlıkla asla bağdaşmayan soyleme hak verebilmek bu söylemin sahip olduğu değersizlik lezbiyen eşdeğerde degil midir?

  • Yorumunun sonunda,”sahip olduğu değersizlik lezbiyen eşdeğerde degil midir?” şeklinde bir kısım var.Yorumlar geç yayınladığı için yeni okudum ve yeni farkettim.Bu yanlışlık sanal klavyenin otomatik tamamlama sistemi nedeniyle oluşmuş ve ben tamamını iyice kontrol etmeden gönder tuşuna basmam nedeniyle oluşmuştur.Yirumun o kısmının doğrusu; “sahip olduğu değersizlikle eşdeğerde degil midir?” şeklindedir.
   Bu hata nedeniyle gerek Sayın Koru’dan ve gerekse yorumu okuyan tüm okurlardan özür dilerim.

 16. Fehmi Bey hangi hukuk, ahlak ve vicdan bilgisiyle bunu yazabiliyorsunuz ?
  Hangi kanunda yasal bir bankaya para yatırmak suç ve cezası adam oldurkemten daha ağır olabilir.
  Cumhurbaşkanı uyarmış, neyi uyarmış. Bir siyasetçi olarak kendisine muhalif bir grubu tavsiye etmek icin. Ayni Cumhurbaşkanı CHP ye de destek vermeyin diye uyarıyor. Yarın CHP üyelerini de bakın sizi uyarmıştım diyerek ayni muameleyi yapsa gene Cumhurbaşkanı haklı diyebilecek misiniz ?
  Kimsede ne ahlak kalkış ne vicdan. Bakalım bu sözlerin hesabını Allah soracak mi ?

 17. Sayın Koru, herhalde sadece AKP yandaşları sizi okuyor zannediyorsunuz. Aksi takdirde yaptığınız tuzak yorumu anlaşılır cinsten değil. Yazık, çok yazık.

 18. “Fetoculukla hiçbir ilgisi olmayan ve özellikle milli görüş geleneğinden gelip fetoyla tarihi boyunca hiçbir ilgisi olmamış kimselerden bugün binlerce arkadaşımız tutuklu durumuna düşmüştür’ cümlesi ne kadar inandırıcı bu tür cümleler maaalesef bu konuda yapılan hatalarında görmezden gelinmesine sebep olabiliyor………………… DİKKAT DİKKAT DİKKAT ………………………….

 19. Bylock’ta gizli yönlendirmelerden dolayı mağduriyetleri anlıyorum ve bununla ilgili eleştirileri haklı buluyorum.
  Peki ya diğerleri bugün hepimizin yakın çevresinden bir sürü insan var ihraç edilmiş tutuklanmış vs. Hadi 17/25 aralığıda geçiyorum. 15 Temmuz gibi bir milattan sonra bile benim gördüğüm en ufak bir pişmanlık yada sorgulama yok hatta dahada katmerleşmiş bir kin ve öfke var. Bu insanların rehabilite olabileceğine gerçekten inanıyormusunuz?

 20. Hoca acizane bir soruda ben sorsam hizmet neden akıllıları kaçırıp akılsızları tuzaklasın bunun amacı ne olabilir altında ne gizlidir cevabı bilirsiniz gibi geliyor bana bense tuzagı 15 t den sonra onlar kurdu diye düşünüyorum saygılarımla.

 21. iyi güzel yazmışsınızda dinleyen yok ki duyan olsun biz garibanız ne banka ne okul ne dersane var sadece bylock var diyorlar 50 yaşında babaanne olmuş insan hapiste fetö zulüm yapıyor devlet bir çıkar yol düşünüyordur diyoruz umutlar bitmeden çözün bu kumpasları

 22. “Kusura bakmayın atı alan Üsküdar’ı geçti. Akıllı olanlar Türkiye’yi terk etti gitti, aklı yetmeyenler burada tuzağa düştü.” Adam açık açık söylemiş söze ne hacet

 23. Kırk yıl boyunca devleti kandurabilen bu hain yapılanmanın sıradan vatandaşları en hassas oldukları din ve maneviyatı, altın nesil yetiştirmeyi ve İslam Dinine hizmeti önceleyerek kandırmalarından daha tabii ne olabilir ki? Devleti yönetenler ne zaman ki, Fetullah Gülen ile ters düşmeye başladılar; ancak o zaman bu yapılanmanın adını FETÖ (Terör Örgütü) olarak nitelendirmeye başladılar. Fetullah Gülen Sıradan vatandaşlar ile ters düşseydiler Ör. Fetullah Gülen İslam Dinine hakaret etseydi, Kur’an-ı Kerim’i reddetseydi, Hz. Muhammed’in Peygamberliğine itiraz etseydi o saf insanlar hala ona destek verirler miydi acaba? Vermezlerdi. Çünkü onun sahtekarlığını onlar da anlarlardı. Dolayısıyla Asya Banka şöyle yada böyle para yatıdır, Sendiksına üye oldu, parasal yardımda bulundu… diyerek mağdur edilen insanların haddi hesabı yoktur. Bu garip insanlar 15 Temmuz Darbesinden habersiz kimselerdir. Devlet kırk yıl boyunca hele son yıllarda daha da çok bu yapılanmaya destek vererek olabildiğince büyüttüğü bu hain yapılanmanın faturasını Allah rızasından başka bir şey gözetmeyen sıradan vatandaşlara kesmektedir. Bunun vebali çok çok büyüktür Fehmi bey.

 24. Akli olan şu sorulari sorar
  1) gulen abd de, bylock serveri niye litvanya da(gulen adil oksuz iliskisine 1 sene sonra cvp verdigi gibi bu soruya da 3 sene sonra cvp verir nede olsa rahat 15 temmuz tiyatro diyip akillari oraya cekmis kalan hic bir iddiayi cevaplamiyor deve kusu kafasini gömme misali)
  2)bylock serveri satin alinmis kim satti
  3)whatsupdan 10 kat guvensiz bir program neden zorla kullandirilir
  4)bylock cok basit bir program oldugunu yabanci haber ajanslari inceleyip haber yapti, mit in programi hacklemedigi serveri satin aldigi biliniyor yani bylock hackleyemeyen whatsubi hic hackleyemez
  5) baska programlarida bylock serverine yonlendirme olayi 2014de olmus . Bu yonlendirme olayina tuzak diyorlar fetoculeri gizlemek icin yapildi deniliyor peki boyle bir yonlendirmeyi yapan program ifsa oldunu yada olacagini bilerek yapar peki 2014 de yaptin ,peki niye taban 2015de bile kullandi. Acaba bu programi sonradan tabana yukletme de sayilari bir avuc olan ust kademeyi ortme operasyonu muydu
  6)5. Maddeki ortme mantiksiz gelebilir ama orgutlerde ust kademeler, en buyuk orgut olan devletlerde de boyledir, alt kademeleri santractaki piyon gibi harcar, ergenekonu dusunun davalar sulaninca herkes cikti(tabi hepsi sucsuz da olabilir ama genel gorus suclular da aradan siyrildi cetin dogan gibi) suan fetode de ust taban yanacagi belli olunca 100 bin kisilik tabani da yaktı bylock bank asya sayesinde, davalar sulansin islemez hale gelsin diye. Bylock bankasya digiturk abonelik iptalleri dusunun bunlar olmasa kim nerden bilecek degil mi. Feto niyeti buysa kendi listesini verirdi diyebilirsiniz neden boyle yapsin ? Ozamanda devlet bir pit yenigi arardi.
  7) fbi deepwebdeki silkroad sitesinin serverini bulma olayini arastirin 2014 oldu olay. Ha diyince buluncak seyler ise onumuzde silkroad ornegi varken bylock serveri fikri niye ? Ha denince bulunmayi birak bu isi yapanlar serveri nereye kurdugunu soylemeden bulunmucak birsey ise o zmn kim soyledi

  Not: bunlar sadece fikir ,15 temmuz tiyatro yok boyle yok soyle fln diyen yurtdisindaki
  Fetoculer asil baslar ve bizzat gulen niye aciklama yapmaz sadece bunu dusunun, yaw sadece adil oksuzu bile 1 sene sonra acikladilar bu ne rahatliktir. Hic masum birinin piskolojisine benziyor mu

 25. Selamlar Fehmi Bey,Mağdurların ve Mazlumların yanında yer alan Sizin gibi yazarlara ve kim dile getiriyorsa herkese ALLAH razı olsun.2014 yılında oğlum daha öğrenci iken ona da bu lanet denen bylocka bulaştırmışlar.Şu an 4 aydır cezaevinde tutuklu.Yani bir öğrencinin HAİN DARBE ile ne kadar ilişkisi olabilir Allah aşkına.

 26. Sayın Koruyu anlamakta güçlük çekmiyorsam da, böyle “şişlli-kebaplı”yazılarını da tasvip etmiyorum.Tuzak bağlamında,varsayımlardan önce müşahhasa dikkat çekmiş olmalıydı:Bank Asya,hükümet tarafından ancak 2016″da kapatıldı.Acaba,”mudi”lerin artması mı beklendi?Şayet öyleyse,asıl tuzak işte budur.
  Fehmi beyin bugün mahkeme şahitliği var,bakalım neler söyleyecek?

 27. “İnsanların çoğu FETÖ gerçeğiyle 15 Temmuz 2015 gecesi girişilen ‘darbe girişimi’ ile tanıştı.”

  Sayın Yazar tarih yanlış yazılmış, doğrusu:
  15 Temmuz 2016

 28. İnsanlık hukuk düzenine bundan 5000 sene önce ulaştı. Bugün Nuh Nebi’den kalma kanunları tabletlerde okuyoruz. Tüm hukuk uygulamalarının benimsediği kurallar vardır. Onlara riayet etmedin mi hukuk ortadan kalkar. Hukuk ortadan kalkınca devlet de ortadan kalkar. Bu kurallardan biri ‘Maksat ne ise hüküm ona göredir’ kuralıdır.
  Bir doktor hastayı ameliyat eder, gayesi onu kurtarmaktır ama hasta o ameliyattan dolayı ölür. Doktor katil kabul edilerek 20 yıl hapiste tutulamaz. Gülen’in cemaatine katılanların gayeleri İslamiyet’i yaşamak idi. İktidar partisi hatta Muhterem Cumhurbaşkanımız da çalışmalara katılmış, devlet imkanlarından büyük destek vermişti.
  Gülen’e bu desteği Erbakan’a karşı Müslümanları organize etmek için yapıyorlardı. Bu sebeple Gülen bizim aleyhimizde beyanat veriyordu. Erbakan’a bir gün “Gülen aleyhimizde konuşuyor.” demiştim. “Olsun, bu bizim lehimizedir.” demişti. Bir gün ona sordular “Gülen’le görüşüyor musunuz?” diye. “Günde beş defa görüşüyoruz ya.” demişti.
  Sermaye Erbakan’a karşı AK Parti’yi ve Gülen cemaatini birleştirip kullandı. Erbakan’ı bertaraf ettiğini sanan Sermaye şimdi ikisini birleştirip onları çatıştırıyor. Bu vesile ile ilan ettiği OHAL ile İslami faaliyetlere darbe vuruyor. İnanmış insanları, İslami hayatı yaşayanları hapse dolduruyorlar. Öyle tuzaklar kurmuştur ki AK Parti ve Erdoğan bunları bildikleri halde önüne geçemiyorlar.
  İnanmış insanların da hataları vardır. Allah’tan korkup O’na sığınacaklarına CHP’den korkup DP’ye sığındılar. Türk halkına Allah 27 Mayıs’ı bela etti. Şimdi de Allah’tan korkup Adil Düzen etrafında toplanacağına Sermaye’nin oyununa kapılarak Gülen’in ve AK Parti’nin etrafında toplanıyor. Hala bu bölünme devam ediyor, bu şirk devam ediyor. İşte bugün hapiste olanlar bunun cezasını çekiyorlar. Allah onları seviyor ki günahlarını ahirete bırakmıyor.
  İnsanlar Kuran düzenine, Tevrat düzenine, İncil düzenine ve Furkan düzenine doğru adımlar atmalıdırlar. Hangi dine mensup olurlarsa olsunlar, dinlere bulaşmış putlara değil de ilahi kitaplara tabi olmalıdırlar.

 29. Tayyip beyi tanıyamaz olduk. Kendisini,ehl-i vicdan nezdinde iyice küçülttü. Yolda bulduklarını, yola çıktıklarına değişti. Ahlar O’nu bitirecek ama farkında değil. Milyonlarca vatandaş, belki başkasına oy vermeyecek ama O’na da vermeyecek .Vebali var. Zulüm var. İsyanlar gürültülü değil ama derinden derine büyüyor. Evinde ve çevresinde, yaşam standartları bozulan mutsuz insanlar, yolla, köprüyle ikna olmazlar artık. DÜRÜLÜŞ olmasaydı iyi olurdu.Kazanımlara yazık olacak. Tabanda sadece ibadet saikiyle hareket eden insanlarla uğraşıp, ailelerini ve akrabalarını mağdur etmek, küçük insan kârıdır Çok yazık oluyor. Selam ve saygılar

 30. ne yani ‘the cemaat’ kendi mensuplarının içeri ‘tıkılması için mi tuzak kurdu..tuzak kuran kim?

 31. bu zamanda işlenen bir günah bir günah olarak kalmayıp binler günah olabiliyor. bir başkasının yaptığı zulüm binlerce insanı mağdur ediyor. oturduğu yerde zulme rıza göstererek zalim olabiliyor insan. zulmün devam edemiyeceğine göre ileride başımıza gelecekleri düşündükçe bu günden ağlıyasım geliyor. Rabbim başdakilerin başına akıl bizlere de sabır ve tevekkül versin .

 32. Banasyada 100 TL si olanlar bile atıldı. bu kimin tuzağı ayrıca bankasya konusunda cumhurbaşkanı haklı diye yazmanız nasıl bir vicdandır anlamadım. bankaya para yatırmayın dendiğini herkes duymak zorunda mı. devlet sözle değil yazıyla yönetilir. hangi hukukta hangi vicdanda var suç olmayan bir durum karşısında suçlanmak hemde suçlama geriye doğru işletilerek. banka konusunda haklı sözünüzü çok yadırgadım

 33. Akli olanlar Turkiyeyi terketti. Digerleri tuzağa düştü. Demekki Tayip Erdoğan tuzağı biliyordu.Tuzak kuranlar feto degil akpdir. Cunku tuzak madem, nicin bankayi kapatmadin. insanlari mağdur ediyorsun. bu insanlara teroristse ispatlayacaksin. bankya para yatırmak, bylock delil olamaz.

 34. Sayın Koru T.C.C Başkanı resmen kendi kişisel hırs ve kininiden dolayi hiç çekinmede onlara hakaret etmeklede kalmayıp üşütne üstlük yargiyada mudahale ettiğini açık açık itiraf ediyor.
  Benim de size nacizane bir sorum olacak.
  Buna benzer itiraflari ve hakaretleri Avrupa ve Amerka ülkelerinin her hangi birisinin C Başkanı yapmış olsaidi oraların halklari ve savıcılari neler yapardı?
  Sizce onlar bizimkiler gibi kendi mesleklerini yeminlerini hiçe sayarak düymesiz cübelerini iliklemek için düğüme ve ilik ararlarmiyidılar?Bulamayınca da alkışlarlarmiyidilar?
  Halkıda onu Ümmetin lideri veya ” Dünya” lideri ilan ederlermiyidiler?
  Siz Ne dersiniz? Bu konuyu birde bu yönü ile kaleme alır mısınız?
  Bu konuda sizin tarafınızdan kaleme alınmış değerlendirmeleri okumayı isterim.

Yoruma kapalı.