Dünya elitleri, ultra zenginler, devlet yöneticileri, iş insanları rezilliğin alasına sapmışlar…

10
Reklam

İngiltere kraliçesinin oğlu… Birkaç ABD başkanı ve ülkenin öndegelen neredeyse her eğilimden, her ilgi alanından insanları… Avrupalılar… Ortadoğulular…

Bunların hepsi, geçtiğimiz günlerde bir kadınla ilgili davada, özel hayatın gizliliği gereği kapalı zarf içerisinde tutulan bir listeyle ilgili mahkeme yargıcının açıklanma kararı vermesi sonrasında isimleri öğrenilen 150’den fazla kişiden en fazla dikkat çekenler…

Liste ‘Dünyada kim kimdir’ kitabı gibi bir şey…

‘Dünya devleti’ diye bir şey varsa, o insanların çoğu, onun içinde yer alabilecek çapta isimler…

Oysa görülen dava siyasi değil, tamamen adi bir suçla ilgili… Bu insanlar dünyanın şimdiye kadar tandığı en müptezel bir sübyancı olan Jeffrey Epstein’in sağ kolu durumundaki Ghislaine Maxwell adlı kadının, hazırlığı birkaç yıl sürmüş yargılanması sırasında isimleri deşifre olmuş kişiler…

Konu ülkemizde, savcılığın yüzlerce sayfalık iddianamesinde adı geçtiği için, daha çok, “Türkiye’den kaçırılmış çocuklar da bu adi insanlara peşkeş çekildi mi?” merakıyla ele alınıyor…

Jeffrey Epstein kendisini ‘zenginlerin paralarını değişik yatırımlarda kullanan bir finans dahisi’ olarak tanıtıyordu. Öyle biri olmadığı zaman içerisinde ortaya çıktı. Ona parasını emanet etmiş sadece bir kişi bulunabildi. 

Oysa şahsına ait bir serveti olduğu bilinmeyen Epstein’in dünyanın dört bir tarafında, herbiri yüzmilyonlarca dolar değerinde sayısız emlakı bulunuyordu.

Reklam

Malikaneler yanında bir de adası vardı Epstein’in…

Ünlü dostlarını kendisine ait uçaklarla kıtalar arası turlara çıkartıyor, sonunda malikanelerinden birinde veya kendine ait adada konaklanıyor ve orada alemler yapılıyordu.

Yaşları çok küçük kız çocukları ile tanıştırılıyordu ünlüler…

O küçük yaştaki kızları müptezel Epstein ve dostlarına sunan da Ghislaine Maxwell’di…

Konu dünyanın dikkatine 2018 yılında geldiği halde, aslına bakılırsa, Epstein Amerikan polisinin ve yargısının radarına ondan çok önce, 2005 yılında, yakalanmıştı. 

Donald Trump’ın da oturduğu Florida eyaletinin Palm Beach kentinin polisi, kendilerine 14 yaşındaki bir kız çocuğunun Epstein’e ait malikanede cinsel tacize uğradığı şikayetiyle başvurulması ile birlikte konunun üzerine gitmiş, başka kız çocuklarının da benzer muameleye maruz kaldıkları ortaya çıkınca, yargı devreye girmişti.

Sonuçta, bu denli ciddi iddialara muhatap biri için mahkemeden cılız sayılabilecek bir karar çıktı. Kısa hapis cezasını Epstein gündüz ofisine gidip gece cezaevine dönerek tamamladı.

Miami Herald gazetesinden Julie K. Brown’ın, konuyu, sonradan ‘Perversion of Justice: The Jeffrey Epstein Story’ (Adaletin Saptırılması: Jeffrey Epstein Olayı) adıyla bir kitaba da dönüşecek biçimde derinliğine araştırması ve ısrarla gündemde tutması sonrasında duyulur oldu.

Reklam

Gözaltına alınan ve tutuklanan Epstein mahkemede hesabını vermeden kaldığı cezaevinde intihar etti (10 Ağustos 2019).

O zaman yazdığım yazıda Epstein’in hayatının sona erişini ‘intihar ettirildi’ olarak değerlendirmiştim.

Epstein’den sonra hakkında onun da yaptıklarına ışık tutabilecek bir yargı süreci açılan, sağ kolu mesabesindeki Ghislaine’nin babasının ölümünü de hatırlatarak…

Ghislaine Maxwell’in babası Robert Maxwell İngiltere’nin en büyük medya patronuydu. Bir dönem kolu Türkiye’ye de uzanmış ve Hürriyet’i Erol Simavi’den satın almak için pazarlığa da başlamıştı.

Hürriyet’i ona satamadı Simavi

Kızının adını taşıyan devasa yatıyla seyahat ederken bir sabah bulunamadı Maxwell, yattan düştü dediler… Birileri ‘intihar ettiğini’ söyledi.

Robert Maxwell de intihar ettirilmişti.

Ölümü sonrasında işyerlerinde çalışan binlerce kişinin emeklilik primlerini iç ettiği ortaya çıktı. Rezillendi Maxwell, ama İsrail sadece çok önemli Musevilere tahsis edilen Zeytin Dağı eteklerindeki özel mezarlığa gömülmesini sağladı Maxwell’in…

Ülkeye hizmetlerinden ötürü…

R. Maxweel İsrail’de Zeytin Dağı eteklerinde devlet töreniyle gömülüyor..

Ve devlet töreniyle gömüldü Maxwell

Hakkında ‘İsrail casusu’ yakıştırması vardı zaten Maxwell’in…

Epstein’in kendisine ait olmayan ve nereden elde edildiği bilinmeyen bir serveti harcayarak sayıları 150’yi aşan dünya ünlüleriyle kurduğu ilişki de bir casusluk faaliyeti miydi? Davetlilerin ilişkileri kayda alınıp sonradan baskı unsuru olarak kullanılıyor muydu? Şantaj malzemesi yapılıyor muydu?

Ghislaine Maxwell davası henüz başladı, bakalım bu tür konulara girilecek mi?

Yoksa, tıpkı 2005’te ortaya çıkan ilk şikayetlerin ört bas edilmesi gibi, bu davanın da üstü kapatılacak mı?

Onu bilmem ama o listede isimleri yer alanların geceleri uykularının kaçtığından eminim.

ΩΩΩΩ

Reklam

10 YORUMLAR

 1. Şaşırdık mı? Hayır.
  Bizdeki Epstein benzeri yapıları daha önce ortaya çıkardık da ne oldu? Atabeyler Çetesi, Sauna Çetesi, Askeri Casusluk Davası vs. Hepsini kapatıp, aklayıp pakladılar. Demek ki ellerinde çok üstten kişileri bağlayan bir şeyler vardı. Şimdi burada gene trollerin ve bu davalar kapatılıp ters çevrilirken destek verenlerin ah vah mesajlarını, ona buna çamur atma gayretlerini okuyacağız. Tek kelimeyle “günaydın” deyip konuyu kapatabiliriz. Günaydın!

  • Hayret yaa! çıkardık ta ne oldu? diye soruyor. sonunda cemaatin elitleri casusluk faliyetlerinle abd ye alet oldu sonrada darbe kalkışması. günaydın. bununda ucu üstten kişilere dokundu malum.ayıkla pirincin taşını

 2. Batı zengininin (Ortadoğu ve Asya başka bir çerçeve) ne rezillik içinde olduğunu Filistin de Irakta Suriye de bizzat yaşıyoruz dünya da görüyor👀.
  20 -24 bin insan öldü sadece RAKAM! lar konuşuluyor!!!😡😡😡
  Biz terörist denilen iki eşkiya ile uğraşırken,
  batılı gazzeyi temizleyip kendi mülkü ediniyor!
  Kızıldenizi de kontrol ederse sıra gelecek Akdeniz’e! (Karadeniz de biz kanal yapılmasın diyoruz fakat! kanal gelirinden de boğazın veriminden de BEN NE DERSEM O OLUR! O DOĞRUDUR kafası ile nereye?)
  Verecek iki gemi romanya vs ye…
  Gel de engelle!
  Demem şu ki,
  Nereye kadar Oyalanma taktikleri ile???
  ALMALIYIZ GÜNEY SINIRLARIMIZI DERHAL HEMEN GÜVENE!!!
  Gerekirse Esad ile Gerekmese bile Putin ile İran ile🤔🤔🤔.

 3. İnsana/topluma hitabeden Kuran’da gayet net tanımlamalar var. İnsan yaratığı için en aşağılık hayvan yaratığından daha aşağılık bir durumdan yükselerek, eşref-i mahlukat ve melekler seviyesi insan için potansiyel hallere dikkat çekiliyor. Kötü hallere işaret edildikten sonra kendine özgün bir dille “tedbirli olun kendinizi bu halllerden koruyun” diye de yapılması gerekenleri tavsiye-tenbihler/(emir-buyruk olarak da alınabilir tabi) sıralanmakta. Yazı konusu yahudi örneklerinde görülen haller kontrol edilmeyen NEFSin insanı/bir nebze de olsa olması gereken (yerleşik/içe monte) insan onurunu ne hallere getirebileceğinin en aşağılık seviyeleri. Şüphesiz “akıl” da çok önemli bir rehber ama insanın NEFSine çalışma potansiyeli yüksek. Bu örneklerdeki yahudilerin çoğu akıllıdır (Oxford vs) ama ne çare! Ancak kendilerini (eninde sonunda pişman edecek) bireysel bir tatmini/yararı olsa da “Bütün”e/”Toplum”a ve toplum değerlerine zararı büyüktür. Böyle kişiler “Bütün”e negatif birer yüktür. Toplumu çürütmek için kötülüklerden geri kalmazlar. Ne mi yaparlar, gayri meşru her türlü iş onlara mübahtır. Bu işlere hertürlü ahlaksızlık girer: çalma çırpma, rüşvet, yolsuzluk, zimmet, zorbalık/tehdit, terör, gücü istismar vs vs. Herbiri Toplumu/Bütünü çürüten negatif haller/kötülüklerdir.

  NEFS arsızlığına/doyumsuzluğuna boyun eğmiş akıl işe yaramaz. İşte bunun için “Akıl*İman Sentezi”! Çünkü bu sentez, bazı çevrelerce karşı karşıya getirilmeğe çalışılsa da, Kuran’da vurgulanan öz iki rehberin işbirliğini ve sinerjisini temsil eder. Allah’ın beklentisine uygun bir şekilde Topluma/Bütüne pozitif katma değer katar. Üretken bir enerji doğurur. İyi tasarlandığı taktirde eğitim sistemine ne kadar erken yaşta entegre edilebilirse o kadar iyi olur. Bu kapsamda NEFS konusuyla ilişkili “ŞİRK” konusu da tüm çeşitleriyle (ve iyi seçilmiş örneklerle) bu eğitime dahil edilmelidir. Tabandan filiz verip yetişmekte olanlar bunlarla donandıktan sonra iyi bir motivasyonla “tüm hedefiniz Akdeniz” misali Bilim-Teknik ağırlıklı eğitim ve tam mesai ile çalışmak. Gerisi çorap söküğü gibi gelir…. Bu ülkede ancak bu şekilde “HerŞey Daha Güzel Olacak”tır!…

 4. Yeni şafaktan İ.Kılıçarslan isimli yazarın köşe yazısı da sayın yazarımızın konusuna örneklerle güzel bir destek yazısı olmuş okudum benim yazmaktan çekindiğim örnekleri isimler vererek yazmış!

 5. İşte anahtar cümle!…
  Ne oluyormuş bu durumda?
  -çocuklar kaçırılıyor muş
  -çocuklara kızlara kadınlara hatta oğlanlara tec..üz ediliyor muş
  -ülkenin en yüksek tepelerindekilerin çocuklarına!…
  Son olarak,
  Yardakçı tasmanın ucunu tutanlar ülkenin en yüksek tepesine GÖMÜYORLAR mış!
  (Yıllar önce bir kadın binlerce haksız haram paraya sahipken birde kocasından kalanlarla rezil bir yaşam sürmüş,
  Gömülürken bando takımı ile (parasıyla tuttuğu) götürülüp, yaşadığı yerin en yüksek bir tepesine gömdürtmüştü kendini!! Çocuk ta yok! Mirası kalanlara da yaramadı onları da zehirledi!!).the end.
  (İşte hb nin akıl iman sentezinin devreye nerede girmesi gerektiğine bir örnek değilmi?)
  (Veya CeHaPe zihniyetinin elit tabakasının birazda ortadan alt tabakaya itilmiş sınıfla ilgilenmesi için ne tür bir senteze ihtiyaç var mesela???)

 6. ne diyebilirsiniz ki?
  ne söylenebilir ki?
  sayın koru konuya zaten mümkün olan en basit en sade haliyle yer vermiş yazısında. bu sade haliyle dünyada epstein adası olmayan ülke/şehir/arka sokaklar mı vardır?
  konu çok daha derin, ezoterik ve korkunç.
  insanların/insanlığın bazı meseleleri anlamak için çok ta bilgili hatta zeki olmasına gerek kalmayan bir zamanda yaşıyoruz.
  her şeyin apaçık önümüzde durduğu bir zamanda.
  kimse bir şey saklamıyor zaten.
  duyulmasına izin verdikleri için haberimiz oluyor.

 7. Birkaç günden beri bu konu gazetelerde yer almaya başlamıştı ancak ne olduğunu tam olarak anlayamamıştık.
  Durum 2005 de ortaya çıkmış 2018 e kadar niye sürüncemede kalmış , ABD. ‘nin uçan kuştan haberi olan iç ve dış istihbaratı bunu nasıl fark etmez , olacak şey değil, demek ki işin içinde derin devlet de var ? Bazı kocaman zanlılardan öyle de olduğu anlaşılıyor?
  Bakalım sisler biraz daha dağılsın .
  Gelelim şehit askerlerimize ; en son bilgilere göre 9 asker şehit 4 de yaralı var , 15 terörist de öldürülmüş.
  Ve malum zevattan bitmeyen teraneler gibi başsağlığı ve geçmiş olsun beyanları arkasından ‘ kanı yerde kalmayacak , son terörist bitene kadar devam ‘ gibi artık gına getiren sözler !
  Yahu yeter artık yeter ! Sizde hiç utanma , hiç vicdan , onur , haysiyet yok mu !
  Yeter , yeter , ne yapacaksanız yapın , yeter yahu!!!

  • sehiterimiz var Allah rahmet eylesin…ve Dem parti İstanbul’da aday çıkarmıyor…kent birlikteiliğmiş..hayreti mucib bu serseniş bu yeter bu malum zevat dediğiniz kim….türkiyede muhaliflik öyle hale getirildi ki….haysiyet onur utanma derken herhalde PKK ve sevicileri ile ittifak yapan demek istedin herhade değil mi..

Yoruma kapalı.