“Kaç bu Müslümanlardan, sığın Müslümanlığa…”

12
Reklam

Nasıl bir örgütle karşı karşıya olduğumuzu hâlâ göremeyenler var…

Dini açıdan verimli geçirildiği için bir hafta sonra bayramını kutlayacağımız kutsal bir ayın içerisindeyiz: Ramazan’ın… Bu ay ‘ibadetlerin’ en yoğun ifa edildiği bir zaman dilimi olarak da biliniyor. Ayın sonuna doğru, şu günlerde, bayramı da içine alacak şekilde, ‘umre’ amacıyla Suudi Arabistan’ın yolunu tutanlarımız çoktur.

Umre yolculuğu Türkiye için İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başlar…

Dün o havalimanının dış hatlar bölümüne 7 militan saldırarak ateş açtı, sırtlarına geçirdikleri bombaları patlattı.

Çok sayıda insan hayatını o saldırılarda kaybetti. Bir o kadar da ağır yaralı var.

Artık biliyoruz ki, saldırıları gerçekleştiren militanlar, adında ‘İslâm Devleti’ ibaresi de bulunan ‘dini’ olma iddialı bir örgüte mensuplar…

İslâmi açıdan ‘mübarek’ bir ayda, bir bölümü dini vecibelerini yerine getirmek için umreye gitmeye hazırlanan, farklı istikametlere yolculuk yapacakların da muhtemelen dini bir vecibe olan oruç farizasını yerine getirdiği insanları hedef alan kanlı eylemi ‘İslâmi’ olduğu iddiasını taşıyan bir örgüt gerçekleştiriyor…

O örgütün üyeleri böyle bir eylemi kendilerine nasıl yakıştırıyorlar, bilemiyorum; ancak bildiğim bir şey var: Bu tür eylemler, bireye, onların yaşadıkları coğrafyaya ve bütün dünyaya ‘barış’ getirmeyi amaçlayan İslâm’a hiç yakışmıyor.

Reklam

Nasıl bir ‘İslâm’ iddialı örgütse bu, varlığından haberdar olduğumuz daha ilk günden başlayarak, İslâm’ı din olarak benimsemiş insanların yaşadığı bölgeler ve ülkeleri hedef seçiyor, onları sindirerek, erkeklerini ‘esir’, kadınlarını ‘cariye’ haline getirerek hareket sahasını genişletmeye çalışıyor…

‘Kurban’ edilecek hayvanların bile canını acıtmadan bu işin ifasını emreden bir dine mensup oldukları iddiasını taşıyan bu güruh, beğenmediği insanların kafasını koparabiliyor…

Akıl alır gibi değil.

Zarar verdikleri coğrafya, İslâm coğrafyası…

İslâmiyet Müslüman ve gayr-ı müslim ayrımı yapmadan herkesin canını, malını, namusunu ‘eman’ altında tutarken, kolayca can alabilen, kendilerinin olmayan mallara rahatlıkla el koyabilen, hâkim oldukları bölgelerde kadınların kendilerini rahat hissedemediği bir güruh bu.

Onların bu coğrafyada ortaya çıkmasıyla birlikte en büyük zararı Müslümanlar ve İslâm gördü. İslâm imaj zaafına uğradı, Müslümanlar ise onların yaptıklarını kimselere izah edemedikleri için yanlış bir inanışa sahip oldukları çarpıklığının gölgesi altına düşüverdiler.

Son bin yılın tarihinde ilk kez, günümüzde, İslâm Dünyası’nda din değiştirme yoluna sapanların çıktığını duyuyoruz. Onlardan kaçanlar kendilerini kiliselerin koruyucu kanatları altına atabiliyor.

Kusura bakılmasın ama, böyle bir güruha asla anlayışla yaklaşılamaz. Birilerinin hafifçe arka çıkmasıyla nasıl bir güce kavuştuklarını ve o gücü hangi amaçla kulladıklarını gördük. Bazılarının sıkça kullandığı bir argüman olan “Düşmanımın düşmanı benim dostumdur” düşüncesi bu örgütle birlikte iflâs etmiş bulunuyor.

Reklam

İslâm’ı ve Müslümanları İslâmi ve Müslüman olma iddialı bu örgütün tasallutundan kurtarmak gerekiyor.

Etkisi altına düşen insanları aydınlatmak, örgütün yoluna baş koymuş ve aramızda onu bir matah zannederek her emrine uyanlar varsa onları ıslaha çalışmak amaçlanmalı ve en keskin mücadele dinimizin güzel adını karalayan bu güruha karşı verilmelidir.

Hiç tereddüt etmeden hem de.

Not: “Kaç bu Müslümanlardan, sığın Müslümanlığa” ifadesi Pakistan’ın büyük İslâm şâiri Muhammed İkbal’e aittir.  

ΩΩΩΩ

Reklam

12 YORUMLAR

 1. İslam toplumlar1 kolay idare edelebilmenin şehveti ile cahil ve eğitimsiz bırakılmakta ve ülkemde milli eğitim politikası nerede ise her yıl değişmektedir. Eğitimde çağ atlama ise tablet pc’ye indirgenecek kadar hafife alınmaktadır. Mesele eğitimdir ve insandır, İslamiyet değil.
  İslâmiyetin düşmanı olan tedennîyi ona dost göstermek, feleğin ters dönmesine delildir.

 2. Fehmi Koru söyleyememiş ben söyleyeyim. PYD ile daha doğrusu Kürtler ile savaşıyor diye (IŞID Erbile saldırdığında Türkiye zevkle seyretmişti, demekki mesele sadece pkk veya PYD den ibaret değil.) destekleyen Erdoğan kafasındaki Türkiye IŞID ı geçici de olsa dost bellemiş desteklemişti. Ortadoğuda terörist yetiştirmek çok tehlikeli bir projedir.

 3. Kral çıplak !..
  Sorgulanması gereken islamın kendisidir.
  1- Yeryüzünde nüfus çoğunluğu islam dininden olan kalkınmış, çağdaş yaşam standartlarına yaklaşmış tek bir topluluk (devlet) yoktur.
  2- Kitaplı dinler içinde bilime hizmet edeni en az olan din islamiyettir.
  3- Yeryüzünde bir birini gırtlaklayan Müslümanlardan başka insan kalmamıştır.
  4- Son 10-15 yılda yaşanan terör olaylarının büyük çoğunluğu islam adına hareket edenlerce yaşanmıştır.
  5- İnsanlık yerin dibinde, gökün tepesinde yeni yaşam alanları yaratma peşindeyken Müslümanlar kafalarını örtmeyi, kadını aşağılamayı baş görev olarak ele almaktadır.

  • Tesbitlere doğru….Ama sorun İslam dinin de değilki.Eğer ideolojik olarak olaylara şartlı bakmıyorsanız tarihi incelediğiniz zaman müslümanların herzaman bukadar zelil ve perişan olmadığını görürsünüz.Bilim insanı M.Fuat Sezgin in Müslümanların ilme katkıları ile ilgili çokgüzel çalışmları var.Onu inceleye bilirsiniz. Sorun İslamın kendisi değil onu bilmeyen yaşamayan müslümanlarda..ve neyazıkki İslamın adını kullanan ne oldukları nerden türedikleri belli olmayan lanet örgütlerde…birde İslam adını siyasi emelleri uğruruna hoyratça kullanan siyasilerde diye düşünüyorum…

 4. İslam ve müslümanlık kisvesi altında sergiledikleri vahşetin tek amacı var; İslam dininin imajına barbarlık lekesini sürmek, İslamı karalamak. Bu kimi zaman İŞİD olarak piyasaya sürülür, kimi zaman HİZMET, FETO, CEMAAT olarak piyasaya sürülür. Çeşitli modeller altında amaç birdir; İslamı yaralamak. Her inançlı salih müslümanın bu şartlarda yapması gereken şey, Kuranı ve Efendimizin sünnetini en iyi şekilde öğrenmeye çalışması ve hayatında uygulamasıdır. Bu pisliklerle mücadele etmenin yolu onların ağına düşmemekle olmalıdır.

 5. Neresinden bakarsanız bakın bizim için hazin. Bunlar müslüman olmayan kişilerin etkisinde değilse ne kadar sakat bir düşünce yapısına sahibiz. Yok, bunlar müslüman olmayan kişilerin etkisi ile bunları yapıyorsa bu daha da vahim bir durum. Ne kadar kolay dışarıdan etkilenebilecek kadar zayıf bir düşünceye sahibiz demektir. Oturup, gerçek bilim ve ilimle uğraşacağımıza sürekli koyu dindarlıkla uğraşırsak mutlaka bir yerden patlak verir, el alem de sizi böyle kullanır.

 6. Belkide Islam Birligi ordusunun goreve baslama zamani gelmistir. Bu bir savastir, muslimanlara acilan bir savas ve muslumanlar birlik olurlarsa kazanirlar. Elbetde teror farkli savas turu gerektirir ama artik muslumanlarin ABD veya digerlerinden umit beklememeliler ve kendi kararliliklarini gostermeliler.

 7. Acaba işidin peydahlanması müslümanların sadece gelenek müslümanı olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?Islamiyetin sadece kitaplardan okunup geçildiği,lafta kalındığı olabilir mi?Buna olamaz diyemiyeceğim!Kitabı ve Efendimiz A.S ın hayatını gerçek manada hayatımıza uygulayıp atalete düşmeseydik şimdi işit yada bir başka fanatik yapıyı konuşuyor olmayacaktık.Söz olarak değil ,kalben dosdoğru yaşayarak üstesinden gelinebilecek bir durum,bunu da zaman gösterecek.

 8. insanın aklı fikri almıyor…bu örgütün İslam la birlikte anılması çok vahim bir durum…şu gerçeği kabullenemiyorum :….”Birilerinin hafifçe arka çıkmasıyla nasıl bir güce kavuştuklarını ve o gücü hangi amaçla kulladıklarını gördük.” bu örgüte arka çıkma bu basiretsizliği gösteren:“Düşmanımın düşmanı benim dostumdur”diyen birileri gerçekten nasıl olabiliyor….. bu zihniyet dünyayı fethetse yetinmeyip gezegelere ulaşsa neye yarar…. bir masumun hiç bir gunahı olmayan bir canın karşısında….yazık “İslam” sahipsiz….

  • Birileri denilen kişinin adını korkudan yada benzer sebepten açıklayamadığımız sürece böyle şeyler daha çok başımıza gelir.

 9. asıl mesele,islam adına ortaya çıkanların Müslüman mı yoksa projemüslümanı mı olduğu meselesidir.yoksa kargaları bile güldürecek bir Müslümanlık anlayışı demiyeyim böyle bir kafa bindört yüz yıldır olmadı da bugün mü ortaya çıktı.

Yoruma kapalı.