Mükemmel infaz yoktur… ‘Vardır’ diyenler CIA ve Mossad’a sorabilir… İşte gerçekler…

12
Reklam

Televizyonda Amerikan dizileri izleme meraklısı olanlar, özellikle polisiye meraklıları, CSI adlı yapımdan mutlaka haberdardırlar. ‘Mükemmel’ olması için özel gayret gösterilmiş cinayetleri, 15 yıl boyunca, tıp ve suç teknolojisinin son ürünlerini kullanarak TV’de çözen ekibin adıdır CSI.
Bir yerde cinayet işlenmişse onu kimin işlediğini mutlaka bulur CSI uzmanları.
Suudlular da -diziyi izlemiş veya izlememiş olmaları fark etmez- bugünün ortamında ‘mükemmel cinayet’ olamayacağını, Türk polisi ve adli tıp uzmanlarının elinde bulunan teknik altyapının bunu sağlayacak yeterlilikte olduğunu bilir.
‘Mükemmel infaz’ olamayacağını ise CIA ve Mossad tecrübeyle öğrenmiştir.
Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’a yönlendirilerek bir infaz ekibi eliyle öldürüldüğü tezini bunun için pek makul görmüyorum.
Suudlular çılgın veya aptal değilseler tabii…
Türkiye ile Suudi Arabistan, ikili ilişkiler açısından en verimli çağda bulunulmasa bile, istihbarat alanında yakın işbirliği içerisinde iki ülkedir ve Suudlular Türk istihbaratının yeteneklerinden haberdardır.

Safari Kulüp adıyla bir örgüt

İki ülke daha 1970’li yıllardan bu yana istihbarat alanında işbirliği halindedir.
’Safari Kulüp’ bunu sağlamaktadır.
Mısırlı gazeteci Muhammed Hasaneyn Haykal, İran’da Şah’ın devrilmesine yol açan devrim sonrasında, bizzat devrim lideri Humeyni’nin özel izniyle, gizli tutulacağı varsayımıyla oluşturulmuş arşivlere girdiğinde karşılaşmıştı ‘Safari Kulüp’ gerçeğiyle…
Kulüp, Suudi Arabistan istihbaratının başındaki Kemal Adham’ın fikir babalığını yaptığı, Fransız istihbaratının başındaki Kont Alexadre de Marenches’in hararetle destekleyip güvenlik ve iletişim altyapısını sağladığı, Enver Sedat’ın Kahire’de karargah oluşturduğu bir örgüttü.
Örgüt, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu altı ülkenin istihbarat birimleri arasında işbirliğini sağlıyordu.
Haykal bu keşfini ‘Iran: The Untold Story’ kitabında anlattı (s. 112-115).
Kulüp üyeleri, 1 Eylül 1976 tarihli bir belgeye göre, her yıl bir ülke olmak üzere, başkanlığı dönemsel olarak üstlenirler
Fikir babası Kemal Adham’ın Suudi Arabistan’ın o zamanki kralı Faysal’ın Adapazarlı Çerkes bir ailenin kızı olan eşinin ağabeyi olduğunu da buraya kaydedeyim.

Suudlular herhalde çılgın veya aptal olmalı

Ortadan kaybolmasını istedikleri bir gazeteci için İstanbul’a iki uçak dolusu özel tim göndermesi, kameraları kaydetmez hale getirip Türk çalışanları ‘eylem’ sırasında odalarına hapsetmesi, başkonsolosun üç gün boyunca görevinin başına gelmemesi ve bunların ortaya çıkmayacağını düşünmesi için Suudluların çılgın olması gerekir.

Yapacaklar ve üstü kapalı kalacak diye düşünmüş olabilirler mi?
Bu ise tam bir aptallık…
Uçaklardan biri, İstanbul’dan kalktıktan sonra Kahire’ye, diğeri de Dubai’ya inmiş…

Kahire ve Dubai denildiğinde kaşım kalkar

Hassan Mustafa Osama Nasr, ya da dostlar arasındaki adıyla ‘Ebu Ömer’, Milano’da yerleşmiş Mısırlı bir dinadamıydı. 17 Şubat 2003 tarihinde, İtalya’da, güpegündüz kaçırıldı ve kendisinden uzun bir süre haber alınmadı. Ta ki, bir yıl sonra, 2004 yılı Nisan ayında, işkenceye tabi tutulduğu Kahire’deki evden bir yolunu bulup telefonla ailesini arayana kadar…

CIA ajanı Sabrina De Sousa Milano eylemi yüzünden 4 yıl hapis cezası aldı.. Portekiz’de yakalandı..

CIA tarafından kaçırılmıştı Ebu Ömer...
İtalyan hükümeti, topraklarında cereyan etmiş bu ‘eylemi’ yargı konusu yaptı ve İtalyan mahkemesi 22’si CIA ajanı, biri havacı albay olmak üzere 23 Amerikalı’yı gıyaplarında, onlara yardım eden 2 İtalyan’ı da huzurda yargılayıp mahkum etti.
Kahire’nin ismi bunun için önemli.
Ya Dubai?
Filistinli, Hamas’ın beyin takımından Mahmoud al-Mabhouh 19 Ocak 2010 tarihinde Dubai’deki bir otel odasında infaz edildi. Odasına giren infaz timi, uyuşturucu ile kendini bilmez hale getirilmiş Filistinli’ye elektrik şoku verdikten sonra onu boğarak öldürdü.

Dubai eylemi
                             19 Ocak 2010; dakika dakika infaz
2:29 gece yarısı İnfaz timi lideri Dubai’ye varıyor
15:25 Mabhouh oteline geliyor
15:51  Ekip karşı odaya yerleşiyor
16:23  Mabhouh otelden ayrılıyor
20:24  Mabhouh oteline dönüyor
(Mabhouh öldürülüyor)
20:46 pm Ekip oteli terketmeye başlıyor
(20 Ocak)
1:30 gece yarısı Mabhouh’un cesedi bulunuyor

 
İnfazın gerçekleştiği otelin güvenlik kameraları incelendiğinde iki düzineden fazla Mossad ajanının infazda görev aldığı ortaya çıktı. 26 ajandan 12’si İngiltere, altısı İrlanda, dördü Fransa, üçü Avustralya ve biri de Alman pasaportu taşımaktaydı. Pasaportların hepsi çakmaydı.

İnterpol’ün arananlar listesinden Dubai eyleminde rol almış Mossad ajanlarının bir bölümü..

Mossad ajanı oldukları belirlenen 26 kişinin fotoğraflarını İnterpol ‘en çok arananlar’ listesinde yayınladı.
Kahire ve Dubai bu eylemlerin gerçekleştiği iki adres olarak önemli.
Şimdi de, İstanbul’a ne için geldikleri henüz tam ortaya çıkmamış Suudlu ‘ekip’ kendilerine çıkış için aynı iki adresi seçmiş…
Merak etmeyin bu olayın da ne idüğü çok geçmeden anlaşılacaktır.

Cemal Kaşıkçı olayı ile ilgili yazılarım:

1. Cemal Kaşıkçı olayında bilinmeyenler… Tam bana göre bir olay bu…
ΩΩΩΩ

Reklam

12 YORUMLAR

 1. *******
  …..
  Doktorlardan yararlanmış,
  Yazarımiz ayaklanmiş!
  Ne denir ki “gecmiş olsun”,
  Kaşıkçıya odaklanmış!
  Soruşturun ona buna,
  Ne oldu bu müslümana?
  Adam kayıp, tez bulunsun,
  Gözler döndü hanedana!
  Suudi Kral yaramazca,
  İman varsa biraz azca,
  Amel buysa eksik olsun!
  Ölüm biraz fazla kazca!
  Dayak yedi bayıltıldı,
  Eniştemiz kaçırıldı!
  Bu teori benden olsun,
  Bir yatağa yatırıldı!
  “Sam Amca”mız bilmem ne der,
  Not etmeğe bence değer;
  Yenge boşa beklemesin,
  Ayılması yıllar sürer!
  Her gün olay; kaos, yoyo,
  Hollywood’a tam senaryo!
  “Kaşık havası” da olsun,
  Reklamı bol, TiVi radyo!…
  …..
  *******
  https://www.youtube.com/watch?v=Tv6r1VPIeh0

 2. ”’ABD Başkanı Donald Trump, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili ülkesinin Suudi Arabistan’a silah satışını askıya almayacağını söyledi. Kaşıkçı’nın akıbetiyle ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Trump, silah satışının durdurulmasının kendilerine zarar vereceğini savundu.”’
  Bunlar uygar ulkeler
  Aynısını biz yapsaydık sizce ne olurdu.Bunu düşünmek lazım.

 3. GÖSTERE GÖSTERE YAPİLAN EYLEM GÖZDAĞIDIR.
  ÖZEL STİLLE İŞLENEN SUİKAST GÖZDAĞIDIR

 4. Mükemmel cinayet tabi ki vardır!! Olaylar o kadar tek düze ve sıradan gerçekleşir ve hayatın rutini haline gelir ki kendi işlediğiniz veyahutta azmettericisi-tetikçisi ya da dayanak noktası-mihenk taşı olduğunuz cinayetleri görmezden gelirsiniz. Aslında size göre zaten suçta değildir! Siz bir ideal-bir misyon uğruna, din uğruna, vatan? uğruna, makam-mevki uğruna cinayetler işler-işletir-yardım ve yatakçısı olursunuz hatta ödül bile alırsınız. Aradan zaman geçer ölenler kahraman, öldürenler cani ya da birer terörist de olabilir, ama her ne olursa olsun adı kusursuz cinayet olur. Hatta bebekken bile öldürseniz soyunun devamını engelledim ya da ana babası ne ki kendisi de öyle olsun der yine bir neden bulursunuz!, yine kusursuzsunuzdur!!! Faili şüpheli ve cesedi henüz bulunamamış ne ilk ne de son olay bu olacak!

 5. Bu gazetecinin ölmesi kimin için önemliyse o ülke yapmıştır. Görünen o ki suudlar yapmış.
  Dışarda nişanlısı ile vedalaşıp giden gazeteci için nişanlısı kız en azından yarım saat sonra telefonlaşır, içeri girer, polise gazeteciye haber verir. Böylesi durumlar ol uş mu. Bilmiyoruz. Haberlerde bir kaç gün sonra çıktı zannediyorum. Bu durumun aydınlatılması gerekir. Yoksa nişanlı da çüpheliler içine girer.

 6. Fehmi beye tekrar geçmiş olsun, onunla beraber işbaşı yapan Taha Kıvanç’a da hoşgeldin diyorum. Sanırım özlemişiz onu.
  Bu olayda burnumuza kötü kokular geliyor gerçekten. Birileri ya Suudi Arabistana ( içindeki bir kesime de olabilir ) , ya Türkiyeye ya da her ikisine birden bir operasyon çekiyor gibi.
  Sanki bu olayda Kaşıkçı öldürülmüş vesilesiyle her iki ülke kapışsın, daha sonra sağ ortaya çıkartılıp Türkiye zor duruma düşürülsün isteniyor gibi bir hissiyatım oldu nedense.
  Ama yetkililer çok serinkanlı gidiyor gibi ve istenen tuzağa düşmeyeceğimizi sanıyorum.
  ”Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir kötü huyu vardır” deyip bırakayım.

 7. O uçaklar bizim havalanına indikten sonra bizim istihbaratımız napiyormuştu bunları takibe almış mı böyle vakalarda mit takibe geçiyormu bunları merak ediyorum ?
  Birileri şuan suud larla bizi karşı karşıya getirmeni istiyor aceba yoksa Turkiyenin güvensiz bir ülke olduğunu mu göstermeye çalışıyorlar?
  Görülüyorki şuan dünyada bir gizli savaş var bunuda kimi biraz ya güçsüz gördükleri ülkelerde yada yeni güçlenmeye başlamış ülkelerde yapıyorlar.
  Allah cc bizleri bütün kötülüklerden uzak eylesin .

 8. her ülke kendince hain gördüğü kişileri tutukluyor ya da ortadan kaldırıyor. rusya eski ajanlarını ingilterede öldürdü. itiraz ettik mi.. şimdi biz darbeye karışmış fetöcüleri yunanistandan dürüp getirsek hakkımız değil mi..aynı şekilde suudi devleti de kendine göre hain gördüklerini yakalama hakkına sahip. almanya; hain can dündarı himaye ediyor diye sinirleniyoruz. . sonra gidip suudilerce hain kabul edilen gazetecileri istanbulda himaye ediyoruz.. durum “senin hainin iyi.. benim hainim kötü ” haline gelmiş…

 9. Sandığımızdan daha büyük bir puzzle ve biz sadece merakımızı giderme adına ucundan kıyısından, karşımıza çıktıkça değineceğimiz olaylardan biri..bakalım Koru, sonunda karşımıza nasıl bir tablo koyverecek. Çünkü; biz onu Taha Kıvanç olması hasebiyle diğerlerinden ayırt ediyoruz.
  Dünkü yazısına, Cemal Kaşıkçı olayına, ilk olarak Erdoğan’ı anarak başlaması, ortaya dökülenin aksine işin içerisinde Türkiye’nin de -özelde Erdoğan’ın- olabileceğini de ima ederek, meselenin küresel çapta bir siyasi olay olduğunu okurlarına vurgulamaya çalıştı Koru.
  Trump’ın konuyla ilgili ”Türkiye ile yakın çalışma içerisindeyiz” demeci de bunu -olayın küresel boyutunu- doğruluyor ve bugünkü yazısında da Sn. Koru, farklı ülkelerin çeşitli istihbarat örgütlerinin birlikte/ortak çalışma içerisinde oldukları konusunu işleyerek, okuruna ”hele bir olayın çerçevesini çizelim, …” dercesine yarın da bu konuyu işleyeceğinin sinyalini veriyor.
  Taha Kıvanç, iz sürüyor..gözüne kestirdiği bir ”avı” var ve yüreği kıpır kıpır…
  Göreceksiniz, konu, eni sonu bölgesel çapta yeni bir küresel soruna evrilecek ve dünya yeni bir sorunla yüzleşecek.
  Peki ya Putin? O ve ülkesinin istihbarat örgütü, meselenin neresinde?

 10. Kaşıkçınin kaybolması sürecini, dün e kadar haberleri takip etmeme rağmen kafa karisikligindan fikir sahibi olamamistim. Fehmi abinin dünkü yazısını okuyunca ortalıkta dolanan bilgilerin hiçbirinin gerçek olamayacağını düşünmeye başladım. T24 te süreci anlatan haberi okuyunca Fehmi abinin kaçırılma ihtimali üzerinde durmasınin haklılığını anladım. Bugün aynı süreci anlatan haber Ocak medyada da var.
  Bir sitede gördüğüm absürt haber neydi ozaman; kuyruk numaralarıyla jetlerin fotoğrafları eşliğinde 15 suudlu istihbaratcının İstanbul’a gelişini anlatan haberde tarifeli uçaklarla gelen yolcuların fotoğraflarının pasaport kontrolü yaptırdıklari saatle beraber yayınlanması üstelik konsolosluk kapandıktan sonra giriş yapanların olması…
  Ertuğrul Özkök ün %99.5 kesinliginde cinayetin işlendiği tezini anlatan fantazi sınırlarını zorlayan yazısı…
  ABD medyasına isimsiz yetkililerin verdiği “biz öldürüldüğünü düşünüyoruz” bilgileri….
  Ve özellikle yandaş medyanın öldürüldüğünü işleyen haber ve yorumları..
  Bu bilgi kirliliği; Dursun Çiçeğin meşhur irtica eylem planında yeralan ve bylock, morbeyin vb. Davalarda gördüğümüz planlı bir bilgi kirliliği değilse ne o zaman.

 11. Bugün yabanci kanallar Türk basını’nin
  haberlerindeki çelişkiler nedeni ile iddia ettikleri olayların çok tutarsiz ve inandırıcı olmadığını özelikle belirtiyordular.
  Zannediyorlarki herkes Türkiyedekı AKPli troller.
  Onların sayesinde Turk halkının imajide sıfirlaniyor.
  En ufak bir ip ucu olmamasına rağmen Sudiarapistan yaptı deyip kestirip atiyorlar, bunu yaparkende zannediyorlarki her ülke Turkiyedir gerçek gazeteciler ıçerde emir eri gazeteci bozmaları meydani boş bulmuşlar sanki TRT nin tek sesli korosu gibi bir orkestire şefi tarafından yönetiliyorlar.
  Herşey bir yana oeki Kaşıkçının nişanlisı neden gidipte içeriye sormiyor????
  Bu olayda aynen 15 Temmuz ALLAHIN LÜTFUNA benziyor.
  Arabistan onu öldurmek isteseidi orda iken öldürürdü.
  Suudilerin kadinlarıda erkekleride çok kültürlüler ayni zamandada kendilerinide çok beyenmişler. Bu nedenlerden dolayı onlara atılan çamur gerisin geriye atanlara bulaşır.

 12. polisiye kim sevmez.
  ve takipçileri bilir ki elbette mükemmel infaz vardır.
  hele günümüzde.
  polisiyelerde genellikle devletler bir kişinin ortadan kaldırılmasını istediğinde bu işi yapacak son derece profesyonel kişi-lerle anlaşıyorlar ve işi sessiz sedasız falan hallediyorlar. gerçek hayatta böyle olmadığını düşünmek için bir nedenimiz yok…dubai de otelde suikast yapıp güvenlik kamera kayıtlarını almadan gidiyorlar mı yani…bu kadar adam…hepsinin kimliği deşifre oluyor üstelik.
  cemal kaşıkçı olayında da göstere göstere onca adamın gelmesi gitmesi mükemmel infaz olmadığından olabilir mi? poirot olsa bu işin içinde bir iş var derdi herhalde..
  suudların çılgın ve aptal olup olmadığı meselesi üzerinde durmaya değer. çünkü çılgınlık ve aptallık bir orada bir burada görülen, görüldüğü zaman faturası pahallı olan hasletler. kısa bir süre önce etkilerini Avrupa da görmüştük, dünya savaşlarının çıkış sahnesinde. sırp prensin öldürülmesiyle başlamıştı. ya da patlak vermişti diye düzeltelim çünkü ekonomik siyasal bir dizi olayın sonucuydu değil mi??? elbette bizim işi bir dünya savaşına bağlayacak değilim amma ve lakin bazı gelişmelere ve -vekalet işlerine- yakından bakınca kabul edelim ki karanlık sular yükseliyor…

Yoruma kapalı.