Ülkenin iyi yetişmiş evlatlarını bedavaya başka ülkelere kaçırıyoruz. Farkında mısınız?

87
Reklam

Türkiye’nin bugün pek çok ciddi sorunu var, bunların çoğu da siyaset alanından çözüm bekleyen sorunlar…
Ancak şöyle de bir durum var: Sorunların çoğunun müsebbibi de siyasetçiler…
Sorunlar biraz da bu yüzden çözülmüyor; sorun olmayan bir konuyu sorun haline getirenden o sorunu çözmesini beklemek kadar abes bir şey olabilir mi?
Örnek isteyene halen Meclis’te görüşülmekte olan bir konuyu gösterebilirim: Teklif yasalaşırsa, devlette görevliyken Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işine son verilmiş doktorlar bundan böyle SGK ile anlaşmalı hastanelerde de çalışamayacaklar…
Zaten pek az KHK’lı doktor iş bulabiliyor, çoğu evinde oturuyor; ilişkileri sayesinde iş bulabilmiş birkaçının önüne geçmek için çıkartılmak isteniyor bu yasa…
Acaba bir gencin tıp fakültesine girdiği andan doktor çıktığı ana kadar devlete maliyetinin ne kadar olduğunu biliyor musunuz? Elimde bir veri bulunmuyor, ancak doktor yetiştirmenin  bayağı maliyetli olduğuna eminim.

Üniversiteler, hastaneler, hayati sektörler kan kaybında

Bugün devlet, yetişmesi için ağır maliyetler üstlendiği meslek erbaplarının bir bölümünü, kendi eliyle, mesleğini icra edemez hale getirmiş bulunuyor.
Yalnızca doktorları da değil, hakkında KHK ile ihraç kararı bulunan, ya da husumet sebebiyle haklarında soruşturma veya dava açılmış savcılar, hakimler de, soruşturma sonucu lehte olumsuz çıkmış veya haklarında beraat kararı verilmiş olsa dahi mesleklerine dönemiyorlar…
Kendilerini istihdam edecek aynı meslekten birileri pek çıkmadığı için de bazıları medar-ı maişet motoru için aklın alamayacağı türden düz işlerde çalışmak zorunda kalıyorlar.
O durumda olanlar da kendilerini şanslı sayıyor. Çünkü çoğu o tür işler bulamadığı ya da düz işleri kendisine yediremediği için evinde gün sayıyor.
KHK ile görevden atılmış akademisyenlerin durumu da öyle.
Pasaportlarına el konulmamış olsa içlerinden az olmayan bir miktar yurtdışında iş bulabilecek durumda; nitekim bazılarının iş başvuruları yabancı ülkelerin ilgili kurumları tarafından kabul edilmiş halde, ancak gidebilmeleri için gerekli olan pasaporttan mahrumlar…
Bu yüzden yalnız KHK ile görevden alınan kişiler değil, onların eşleri, çoluk-çocukları da zarar görüyor.
Günümüzde etkili siyasilerin ‘örnek devlet adamı’ olarak baktıkları Sultan 2. Abdülhamid de şimdi içinden geçtiğimize benzer muhataralı bir dönemde devlet başkanlığı yapmıştı. Amcası Sultan Abdülaziz bir askeri darbeyle devrilmiş ve öldürülmüş, Sultan 5. Murad adıyla tahta geçmiş ağabeyinin saltanatı sadece üç ay (93 gün) sürebilmişti. 33 yıl süren kendi saltanatı sırasında hayatına karşı ölümcül saldırılara da muhatap kalmıştı.
Hakkında en aşırı iftiralar atılmış olmasına rağmen muhaliflerine karşı genellikle anlayışlı davranan biriydi 2. Abdülhamid. Muhaliflerini İstanbul’dan uzak tutmak için ya devletin uzak birimlerine yönetici olarak atamış, ya da ceplerine harçlık koyarak yurtdışına çıkmalarını sağlamıştır.
Benzer bir davranış tarzı benimsemek yerine iyi yetişmiş insanları mesleklerini icra edemez hale getirmek yanlıştır.

Yurtdışına giden gidene

Yanlışlıklar iyi yetişmiş insanların gönüllü sürgüne gitmelerine de sebep oluyor.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önce ‘‘Giderlerse gitsinler, hatta uçak biletlerini biz alalım’’ tavrını seslendirmişti, ancak son zamanlarda o da çeşitli mesleklerden iyi yetişmiş gençlerin kitleler halinde yurtdışına çıkışlarına itirazını belli eden açıklamalar yapmakta.
En fazla övünülen savunma sanayii alanından mühendisler iş bulunca yollarını başka ülkelere düşürüyorlar. Çalışmak için yurtdışına gidenlerin sayıları binlerle ifade ediliyor.
Doktorlar için sorduğum soru onlar için de geçerli: Bir gencin mühendis olana kadar devlete maliyeti ne kadardır? [Ailelere maliyeti de bu hesaba ekleyin.]
Yetişiyor, sonra yetişmelerinde hiçbir payı bulunmayan ülkelere gidiyorlar…
Neden acaba?
‘‘Para için’’ cevabı yeterince açıklayıcı değil; çünkü o insanların bir bölümü gittikleri ülkelerin verdiğinden daha iyi maaşları teperek yola çıkıyorlar…
Üniversitelerimizin, hastanelerimizin, hayati önemdeki sektörlerin zayıflamasına sebep olan bu eğilim, başka ülkelerin kazancı haline dönüşüyor…
Şimdi de KHK ile görevden alınmış doktorlardan nasılsa iş bulabilmişleri meslekten men etmeyle sonuçlanacak bir yasa çıkartılmak isteniyor.
Akıl mı bu Allah aşkına?
ΩΩΩΩ

Reklam

87 YORUMLAR

 1. Burada 15 temmuz alçaklarını ve destekleyenlerini savunan yok… 15 TEMMUZ ALÇAKLIĞI ayrı bir şey….İki yıldır insanlar OHAL KHK mağduru olarak Türk adaletine bile müracaatları , OHAL KHK larına karşı yargı yolunun kapalı olmasından dolayı mağdur… Bu gün ohal komisyonu varsa nedeni şahsımın ve diğer mağdurların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine yaptıkları müracaat sonucunda Kasım 2016 Venedik komisyonunun ve Avrupa Konseyinin kararı doğrultusunda kuruldu… İnsanların mağduriyetlerini dile getirmesinin neresi FETÖ cülük ? .. Geçen Cumhuriyet savcısına gittim T.C. Numarasından baktılar hakkımda her hangi bir soruşturma yok / kovuşturma yok…. Eeeeee.. bu durumda benim hakkımda soruşturma yoksa beni eden kamudan ihraç ettiler… Görevime iade talepli Yargıda dava açtım… OHAL BİTTİ … Emsal Danıştay kararı var dedim.. OHAL khk larınınca alınan karalar yargı dışı biz bakamayız diyor… Mahkemeler… Ne olacak şimdi…. H.GAYRET ….. SEDAT HEY … ORADA MISINIZ ? ANLATABİLDİK Mİ acaba….. Biraz anayasayı örneğin madde 38 – madde 120 – madde 121 , ohal kanunu ve en önemlisi ANAYASANIN 2 maddesi ve de 91. maddesini okuyun…. anayasanın 36 maddesini okuyun …. Şayet Müslüman iseniz…. KURAN dan maide 8 . ayeti okuyun……. orada ALLAH DİYOR Kİ …” Ey inananlar, Allah için daima doğru hükmedin, adâlete tam uygun tanıklıkta bulunun ve bir kavme olan kininiz, sizi adâletten alıkoymasın. Adâlette bulunun ki bu, takvaya daha yakındır ve çekinin Allah’tan. Şüphe yok ki Allah, ne yaparsanız hepsinden de haberdardır.”….. NOKTA….

 2. El cümle ;
  Biri PKK lı veya FETÖ çünkü ise,
  MERHAMETİ HAK ETMİYOR
  demektir…!
  Gerisi lafı guzaf…

 3. bu sitede ne kadar da fetöcü varmış ya . adamlar vatan haini ya daha ne olsun ne yapacaktı devlet . adam kurmay subay uçağıyla yunnistana sığınıyor ya bunu nasıl hazmedebilirim . bu adam yarın bi durum olsa bizi bombalamaz mı yunanistan uçaklarıyla bu nasıl gözü dönmüşlük ya. bu arada H.gayrete e selamlar çok isabetli yorumları için.

  • Bataklığa girmişsin, “ne çok sivrisinek var” diyorsun bee Sevgili Kardeşim !!!
   Ben, bi arkadaşın gazıyla düştüm buraya.
   Bı bakımdan da iyi oldu ;
   h.gayret isimli kardeşimi ALKIŞLAMA imkanı buldum !
   Eline sağlık, yüreğine sağlık.
   Buradaki ELEMANLARA takılma !
   ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN de, çık.
   Tüm MEMLEKET SEVDALILARINA en kalbi selâm ve dualarımla.
   Allahu Teala, VATAN HAİNLERİNİN cezasını versin !!!
   misliyle…

  • Saçmala Sedat. FETÖ’cüleri kimse savunmuyor. Allah hepsinin belasını versin. Burada suçsuz yere mağdur edilen insanların bir an önce haklarının iade edilmesi gerektiği savunuluyor. Savcılar FETÖyle ilişkisi bulunamamış dediği bir vatandaş niye mağdur ediliyor bu soru anlaşılmaya çalışılıyor.

 4. Arkadaşlarımın çoğu üst düzey yönetici, GM/CEO seviyesinde. Yani Türkiye ‘nin kalbur üstü insanları. Gözlemim şu ki, bu ülke parası olan kişileri bile mutlu edemiyor. Not: geçen yıl ülkeyi terkettim, hayatımın son çeyreğini mutlu yaşayabilmek için. Bütün servetimle.

 5. Fehmi bey in yazısıni, olayın boyutlarından birkaçı üzerinde yoğunlaşmış olmasına rağmen oldukça önemli buluyorum. Gözlemledigim kadarıyla mağduriyet yaşayanların çoğu, oldukça iyi niyetlerle hizmet ettiğini düşünerek yıllarca cemaat tarafından mağdur edilmiş zaten. Dershanelerde düşük ücretle aşırı mesai harcayan öğretmenler gibi. Şu anda yapilan bu tabana başka türlü bir mağduriyet daha yasatmak. Beraat aldığı halde görevine dönemeyenler, 2 senedir mahlemeye bile çıkamamis insanlar var icerde. Dışlayici, ezici , aşağılayıcı ifadelerle bu kitleyi devletten uzaklaştırmak yerine, yanlıştan dönmüş insanları kazanmaya çalışmak gerekir. Üç beş kişiden bahsetmiyoruz binler var. Ne eğitim, ne emek , ne de yetişmiş insan potansiyeli ; hiçbiri ucuz değil hele ki bizim güzel ülkemiz için.
  Not: H. Gayret lütfen paylasimima yorum yazmayın zira yeterince mesai harcamissiniz bugün. Doktor değilim ama bir kas gevşetici alıp dinlenmenizi tavsiye ederim.

 6. Sadece doktorlarmı zor yetişiyor peki masum khk mağduru öğretmenler ve diğer birçok kamu personeli bırakın özelde kendi mesleğini yapmayı asgari ücretle iş bulamıyor hukuka göre suçsuz bulunup beraat kararı verilmesine rağmen

 7. O zaman gülen i de affedin kanaat onderi lafına itibar edilen bir hoca kolay yetişmiyor 65 -70 sene enaz yazık yoldan sapmış,sapıtmış ya da saptırılmış olsa bile o bizim hoca efendimiz mi diyelim

  • suyun karşı tarafına iki defa giden reisin sır katip’inin sözünü dinlemiş olsaydı “feto” değil şeyhülislam Fethullah gülen olurdu

 8. Hintistan kurucusu Gandinin mücadelesini anlatan Silahsız Savaşcı kitabının özeti olan hapishanelerin alamayacagı kadar çok suçlu varsa bunların işledigi suç olmaktan çıkmıştır.Suçlu ülkeyi yöneten siyasi kadrolardır. Ülkemizi 16 yıldır yöneten AK parti lideri vede millet vekilleri gizlenen ihaneti oy hesabile es geçmişlerdir. Silahlı darbenin faturası ağır olmuştur.Yüzlerce şehidimiz binlerce yaralımız on binlerce sosyal mezalime duçar kamu personeli var. İşlemekte olan bu çıban nasıl tedavi edilecektir.Bunun tedavisi hukukun üstünlügü anlayışı ile yapılacaktır.

 9. fehmi bey diplomatik olarak yazmış tabiatı olarak ikiz kardeşi kitabın ortasından yazar her zaman herhalde uzun bir tatile cıktı o zaman bana ben yazayım kitabın ortasından .
  1: akp kendi ajandasını yani kafasındaki rejimini kuruyor .
  2: akp kendisine biat etmeyen bürokrat için khk manivela olarak kullanıyor.
  3: akp kendine biat etmeyen cemaat ve tarikatları “feto” ile kanırtıyor .
  4: akp kendi basını kurdu .
  5: akp kendi ekonomik oligarşiyi kurdu.
  6: akp son olarak 15 temmuz dan sonra yargı ve güvenlik bürokrasiyi kurdu .
  7: son olarak ergenekonu ortadan kaldırırsa kendine özgü bir yönetim anlayışı ile yönetecek .
  son tahlilde bu ülke bu kadar travmayı kaldırmaz global düzen buna izin vermez onun için fehmi beyin tespitlerine katılıyorum ( Abdülhamid. Muhaliflerini İstanbul’dan uzak tutmak için ya devletin uzak birimlerine yönetici olarak atamış, ya da ceplerine harçlık koyarak yurtdışına çıkmalarını sağlamıştır.)
  çünki geçişler her zaman değeli olmalıdır yoksa kısa ömürlü olur bunu’da ülke insanını sıkıntıya düşürür
  Not suriye geçişi dengesiz oldu milyonlar zarar gördü. selam dua ile

 10. ‘Acaba bir gencin tıp fakültesine girdiği andan doktor çıktığı ana kadar devlete maliyetinin ne kadar olduğunu biliyor musunuz?’ diyorsunuz ya, acaba bu genç milyonlarca gencin hakkını çalarak girdiyse o fakülteye bunun maliyeti nedir ki?? Ama size başka bir pencereden kendi durumumu anlatayım; kendimi bildim bileli ne ben ne ailem (uzak yakın) FETÖ’nün içinde olmadık, milletimizin önünü açacağına inandığımız liderleri destekledik (ÖZAL, ERBAKAN, ERDOĞAN). İmam hatip lisesinden mezun olduktan sonra (imam hatiplerin mağdur oldukları dönem) Almanya’ya gittim orda ABİTUR yaptım (Almanca, İngilizce ve Latince öğrendim), Stuttgart üniversitesinde okul bitirme oranı hele de yabancı öğrenciler arasında maximum yaklaşık 30% larda iken en zor bölümü (informatics) hakikaten zor şartlarda (maddi manevi) bitirdim ve milletime faydalı olmak umuduyla ülkeme döndüm ama inanın pişmanım şuan, orada kalmış olsaydım daha iyi şartlarda (saygın bir kimlikle) yaşıyor olacaktım. Şuan ki kadrom KAMU İŞÇİSİ..

 11. Kurt kuzuyu yemeye karar verince binlerce bahane bulur derler, günümüz Türkiye’sinde bu durum sıkça yaşanır oldu. Başımizdaklere kim bu aklı veriyor ve de gazlıyorsa onları vallahi pes.. yazık günah yaa onca masum insanın hayatıyla oynuyorsunuz Anlamayamadım okumasında zaten büyük emeği geçen devletin kendisi yani en büyük kötülüğü aslında kendisine yapıyor.

 12. Fehmi Bey en sıcak konuyu yazmış ama yukardakiler bunlara kapalı. KHK ile atılan insanları sosyal ölüme mahkum ettiler, bunu da kendilerince kanunlarla kuvvetlendiriyorlar. Firavun da Hitler de rakiplerine benzer yöntemlerle zulmediyordu. Ama zulüm devam etmez, zulme destek olan ve hatta razı olanlar da ötede ateşe hazır olsunlar.
  Niye böyle saçma bir kanun çıkarıyorlar sorusunun cevabı net değil. Birkaç ihtimalden biri yukarıdaki mentalite bağlantısı. Yani zulüm bunların inancı, felsefesi.
  Diğer bir neden ise insanları köşeye sıkıştırıp şiddete yönlendirme gayreti. Bunu başarabilseler çok mutlu olacaklardı, hala bunun için tahrik ediyorlar.
  Bir diğer neden ise Sağlık Bakanının bağlantılarıyla ilgili. Bakanın hastaneleri var ve kendisi bir cemaatin (Hakyol) mensubu. Kendi hastanelerinde KHK’lı çalıştırmıyor, diğer hastanelerin çalıştırmasından rahatsız imiş. Onların önünü kesmeyi çalışıyor. Özellikle Medical Park grubu bu kanundan en çok zarar görecek grup. Onlar First Lady aracılığıyla bunu engellemeyi denediler ama başaramadılar.
  Buraya kadar anlattıklarım zahiri sebepler. Bir de olayın kader boyutu var. Kader gelince gözler kör olur. Türkiye’yi yönetenlerin gözü kör olmuşsa ve insanlar da buna sessiz kalıyorsa Fehmi Koru’nun uyarıları yetmez. Anlaşılan o ki bu eğitimli ve üretken insanlar dünyanın başka yerlerine gidecekler ve oralarda çok daha fazla kabule mazhar olacaklar. Görelim Mevlam neyler.
  Editöre Not: Fehmi Koru’yu ve yazılarına yapılan yorumları okumak bir zevk. Farklı ve birbirine zıt görüşlerin medenice tartışılması çok büyük bir kazanım. Ancak her yoruma maydanoz olan ve hakaretler yağdıran bir trolün yazılarının bütün herkesin midesinin bulandırmasına niye müsade edildiğini anlamak zor.

 13. Burada yazılan her yorumun altına pisleyen biri var.
  Kendisini alemin akıllısı, alemi de kör sanıyor.
  Ne diyeyim Allah ıslah etsin.
  Ama ülkede bu kör vicdanlılardan çok var.

 14. 1 EYLÜL 2016 ihraç … aradan iki yıldan fazla süre geçmiş…23 yıl devlete hizmet , hayatı boyunca ne bir ikaz ne de bir soruşturma geçirmeden , mahkeme nedir bilmeden terör suçlusu/ irtibatlısı /iltisaklısı olmak kader de varmış.. .. Büyük çocuğum tıp fakültesi ikinci öğrencisi , kızım fen lisesi üçüncü sınıf öğrencisi … Geçenlerde kızım baba biz yurt dışına gittiğimizde yanımıza gelir misiniz … ? , dedi. Oğlum orada bir ev alırız size dedi…. Oğlum şu an hata sonları İngilizce kursuna gidiyor… Advanced seviyesinde …. Onlara baktıkça şükür diyorum…. Evet …. Yurt dışına gidecekler… Bizde gideceğiz… Bu ülkeye / bu ülke insanına / bu ülke insanın İslam anlayışına dargınım ve de hesabı ahirette alınacak… Hakkım kalsın Üzerlerinde….. Öğretmenken kullanılmış A4 kağıdına şahsi bir not yazıp cebime koysam parasını şefin masasına bırakır…. Öğrenciler en iyi yetişsin diye ücret almadan okulda bilgisayar kursları açar , gelirini de okula bağışlardım… Evet ilk kez 1989 yılında tanıştığım, şahsen tanımadığım ama her zaman yazılarını okuduğum , takip ettiğim bana göre kadim dostum dediğim FEHMİ bey size son bir sözüm olacak … ADALETİN OLMADIĞI YERDE DEVLET OLMAZ…. ZULÜM VARDIR…. ZULMÜN OLDUĞU YERDE AĞLAYAN AHLAR VARDIR… AHIM ARŞTA KALIRSA SESİMİ DUYACAK RAHMAN VARDIR…. YEMİNİM / KASEMİM VARDIR… BU MİLLETE /DEVLETE /DEVLETİ YÖNETENLERE HELAL EDİLMEYECEK HAKKIM VARDIR… El MÜNTEKIM me mahşer günü söynecek bir çift sözüm vardır….

  • Mahşere bırakmak yok, mülaaneleşmeye gerek yok! İngilizce ya da türkçe herkes hesabı burada yüce türk yargısına verecek ve karara saygı duyacak! Güneydeki sevdiğimiz ülkeninki otorite de bizimki bostan korkuluğu mu? Hem suçlu hem güçlü ve daima alacaklıyız bakıyorum! Irkımızın yüzkarası haşhaşiler, gidişiniz olsun da dönüşünüz olmasın inşallah!!!

   • Insanların başlarına gelenleri anlatmasına bile tahammülünüz yok. Üslubunuz ülkenin içinde olduğu durumun bir aynası gibi.

   • H.gayret her milletten senin gibi ırkçı olanlar, siz insanlık düşmanısınız. Allah sizi ıslah etsin…

 15. Başlık hatalı olmamış mı? Doğru kelime, farkında mısınız yerine, umursuyor musunuz? olmalıydı.
  Ayrıca yurtdışına çıkabilen herkese çıkmasını tavsiye ederim.

 16. Khk ile ihraç oldum. geçen yıl profesörlüğü hak ettim. Kapılar açılır açılmaz gideceğim. En azından bir bölümü Necip olmayan bu insanlara (bu zülme sessiz kalanlara )hizmet etmeyeceğim. Mezarımın bile bu ülkede olmasını istemiyorum…

 17. H gayret e her feto mağduru ( insanlara mermi sıkan veya haksız rütbe veya görev alanlar hariç)veya hataya düşmüş inanmış ama pişman olup hatadan dönmüş olarak görüyorum o insanların yorumunın altina tahkir edici dışlayıcı notların hiç hoş değil bu insanlar KHK ile atılmış ancak bir kısmı anladığım kadarıyla bu örgütün en alt kademesini oluşturuyor olayların bu boyuta gelmesini tahmin bile edemeyen insanlar bir suça bulaşmış karda bu kadar zulüm yersiz

 18. Fehmi beyi, yazdığı bu yazı için yerden yere vurmam gerekiyordu ama şartlar, beni, fehmi beyi, yazısı için tebrik etmek zorunda bıraktı.
  – binlerce insana, çocukları ile birlikte zulmediliyor ve biz, ancak ekonomik boyutu üzerine konuşabiliyoruz. fehmi bey, ülkenin kaynak istafı üzerine yazabiliyor. Oysa ilk yazılması gereken, ortadaki zulüm olmalıydı. hukukun çiğnenmesi olmalıydı. fakat bu konularda yazılamadığı için ya da adalet, insanlık, vicdan gibi konuların artık hiçbir değeri kalmadığı için, fehmi bey, yapılan zülme, ancak ekonomik gerekçelerle karşı çıkabiliyor. Ben de, fehmi beyin, ekonomik gerekçeler üzerine durumu eleştirmesini tebrik etmek zorunda kalıyorum.
  – Vicdan, adalet, insanlık, hukuk gibi kavramların önemsizleşmesi, ülkemizdeki insan kaynaklarının heba olmasından daha önemlidir ve bizim de konuyu ele alırken, bu tür kavramlara daha fazla önem vermemiz gerekir.

 19. Bu iş artık usanç vermeğe başladı. Aylar yıllar geçiyor FETÖ DE FETÖ, FETO DA FETO. NEDİR BU MÜSLÜMANLARIN BİRBİRİNE DUYDUĞU KİN, NEFRET VE İNTİKAM DUYGULARI. Bu işler arap saçına döndü. 24 uzman yetiştirmiş erken yaşta zorunlu emekli bir üniversite profesörü olarak özelden de atılmama az kaldı. Yasaklı okulda okuyan kızım geçen yaz Amerika’ ya gidip gelirken ben İstanköy’ e bile gidemiyorum. 2014′ den sonra Bankasya katılım hesabımda azalan bakiye (TMSF raporu) olmasına rağmen üniversitemdeki kriptolar OHAL komisyonuna artan hesap var diye cevap vermişler. OHAL Komisyonundaki kripto veya kriptolar da ibraz ettiğim belgeleri (Mevduat azalması, 9 yıllık Memur-sen üyeliği v.s) görmezden gelerek talimatla bankaya para yatırmıştır raporu düzenleyerek RED vermişler. Aynı Üniversite’ de 2014′ ten sonra katılım hesaplarında artan bakiye raporu olan üç öğretim üyesi meslektaşımdan biri göreve iade edildi. Diğeri aylar önce beraat etti. Ak partili siyasetçinin oğlu olan üçüncü meslektaşım ise ihraç bile edilmedi. Benim ise mahkemem sürüyor. Bunlar sadece benim dava dosyamdaki belgelerden gördüğüm gerçekler. Kimbilir başka neler oluyordur. Plak tersine çalıyor galiba.İnsan müslüman kardeşine kötü yola düştü diye üzülür, acır. Ondan kin ve nefret duymaz. Seni yıkmak veya yok etmek isteyene duyduğun hisleri ve cezalandırma kararlılığını suş işleyene önceden muhabbeti olanlara veya onunla her nasılsa bir alışverişi olanlara, şöyle böyle teması olanlara, selam verenlere duyamazsın ve gösteremezsin. Bir müslüman olarak böyle davranamazsın. Olanlar oldu artık ben yine de ümidimi koruyorum. Ak parti makine ayarlarına geri dönecek. Merhametlilerin merhametlisi peygamber yolundan sapmayacak, merhamet edecek, affedecektir. Siz Ha. gayret tetikçiler boşuna ellerinizi ovuşturmayın. 21. yüzyılın Sıffin savaşı çıkmayacak inşaallah.

 20. Sayik Koru,
  Türkiyeye gönüllü gidip 5 yila yakin devlet üniversitesinde hocalik yaptim. Ülkeye hizmet amacimdi. ilk 3 yil verilen maaş aylik 600euroydu. yasadigim ülkede su an issizlik maasi bile 300euro fazlasi bunun.asistana bile fazla veridiler. herhangi bir grup cemaate bagli degilim. kendi rizamla gecen sene sonunda biraktim ve üzülerek ülkeyi terk ettim. maasa zam istedigimizde hep söylenen prof maasindan yüksek olamaz. iyide yök yabanci uyruklu hocalara yüksek maas verin demesine ragmen uymayan rektörler.. bu mu biliminsanlarini ülkeye cekme politikasi . ülkenin kalkinmasi kimsenin umurunda degil. sadece cebini düsünüyor ünidekiler. etrafima söylüyorum sakin gitmeyin tok karnina calistiriyorlar diye.

  • 5yıllık mecburi hizmetini lütfetmişsin, üstüne daha sen de mi alacaklı çıktın? Yukarıdaki profa söyle maaşın fazlasını sana versin! Allahtan korkun emi, avrupada aynı kadroda çalışanların 2 katı hatta daha fazla maaş alıyorsun türkiyede, hem de tek bir araştırma makalesi bile yazmadan! Gözünüze dizinize dursun! Konteynerler dolusu beyin göçü alıyor dediğiniz amerikada 1yıllık sözleşmelerle istihdam ediliyor yılların profları, eğer gereken yayın performansını gösteremezse öbür yıl kapının önüne koyarlar! Utanmadan yetimin hakkını yiyip yiyip sonra da milli iradeye saldıran haşhaşiler, inlerinize gireceez inlerinize!!!

 21. İSMİ VE HALKI MÜSLÜMAN OLAN ÜLKELER BİZE NELER ÖĞRETİYOR.
  Herkes kendince bir yorum getiriyor.
  Uygulamalar muhtelif.
  En çok göç veren ülkeler değiller mi?
  Ya esasta ya da temsilde büyük bir sorun var demek ki.
  Her egemen kendi fetvacilarıyla başka fetvacıları gayrimeşru ilan ediyor.
  Hakim güç, beslediği din alimlerini kendi çıkarları doğrultusunda konuşturuyor.
  Dünyada ve Türkiye de geçmiş yıllarda bu ölçüde göremediğimiz hukuksuzluk; muhafazakarlar eliyle hayata geçiriliyor.
  Tarih boyunca din adına yapılan her hukuksuzluk ve zulüm dine ve gerçek dindarlara zarar vermiştir.
  Bakıyorum birçok konuda yorumcuların mahkeme kararlarını dahi önemsemez hale gelmesi manidar.
  Yarım yamalak ta olsa mahkeme kararı olmadan insanları suçlu veya hain ilan etmek hastalıklı bir durum.
  Kendilerine belli zamanda muktedir görenler eğer ağır aksakta olsa işleyen hukuku bu kadar gözardı ederlerse durum gerçekten vahimdir.
  Muktedirler bir zamanlar işbirlikçileriyle zulüm yaptılar,sonra kendini muktedir görenler bugün aynı işbirlikçileri ile daha büyük zulümler yapıyor .Biliyoruz ki yarının muktedirleride zülüm yaptığında yine yanlarında bugünün işbirlikçileri olacaktır.
  Müktedirler değişir ama işbirlikçiler asla değişmez.Bunlar kalblerini midesinde sindirmiş her devrin değişmez
  bir neslin efradı dırlar.
  Firavunu firavun yapan hep etrafındaki işbirlikçileri olmuştur.
  İşbirlikçiler hiçbir dönem zarar görmemişlerdir. Bu Dünyada tabii.
  Muktedir olduğuna inanan zat Kanunı Sultan Süleymanın dediği gibi; fetvaları tabutuma koyun diyecektir.
  Herkesin belkide kendisını kurtaracak bir yöntem geliştirmesi diyelim.
  Herkesın ALLAH (cc)inanci farklı farklı.Her güç sahibi ALLAH benimle diyor. Var mı itirazı olan diyor.
  Tarih boyunca herkes görünmeyen GÜC ün temsilcisi olarak halkına benimsetmiş kendini.
  Tarih boyunca O GÜÇ gerçekten muktedirimizi temsilci tayın etti mi diye kimse bir haber alamadı.
  Halk ta Başı belaya girmesin diye büktü boynunu.(işbirlikçilerin şerrinden kurtulmak için)
  İnsanlar elinde imkan olsa hukuksuzluğun hakim olduğu ülkeleri boşaltır, evrensel hukuk kurallarının çok daha iyi uygulandığı ülkelere giderdi.
  Günümüzde ulaşım ve haberleşme yönünden çok kolay olduğu bu Dünyada vatan hasreti eskisi gibi zor değil artık.
  Gitme imkanı olan herkes yarın öbür gün bu fırsatı bulamam korkusuyla hemen gitmek isteyecektir.
  Gerçek laikliğin uygulandığı ülkelerde daha mutlu olacaklarından eminim.
  Göç veren ülkelerdeki işbirlikçiler buna çok sevinebilir.
  Bir zamanlar azınlıkların dükkanina göz diken esnafın yaptığı gibi.Ülke bize kalıyor sevdası.
  Ülke buzul vaya çöle döndükten sonra önceden sevinenler sonradan çok üzülecektir.
  AZ OLSUN BİZİM OLSUN DÜŞÜNCESİ ,KİMSEYE YARARI YOKTUR.
  AKIL SAHİPLERİNİN KAZANMASI DİLEĞİYLE.
  HAYIRLI CUMALAR…..

 22. Yazdiginiz her cümle icin tesekkur ederim. Tahsilini tamamlamış bir hekimin para ile değerlendirilebilecek karşılığı yoktur. Maalesef bu değerlerimizi kendi ellerimizle yurt dışına uğurluyoruz. Diğer ülkelerde havada kapıyorlar. Kim kapmaz ki. Eğer akıl başa alinmazsa uzun zaman almadan saglik sistemi siyasileri iktidara getirdiği gibi de götürecektir.

 23. Komisyon videolarından gördüğümüz kadarıyla AK partililerinde içine sinmiyor bu durum ve olay sanki onları aşıyor. Binlerce üst seviyede eğitim almış kişileri işlevsiz hale getirmek ülkeye yapılacak çok büyük bir kötülüktür. Bunu aklı vicdanı olan herkes görebilir. Ülkenin yetişmiş insan gücü ülkeyi terk etmek zorunda bırakmanın hiçbir makul açıklaması yok.
  Bu durumun bir açıklaması olabilir. Birileri Ak partiyi çok kötü bir oyuna getiriyor gibi çünkü AK partiye yaptırılan bu tür uygulamar ancak nefret kazandırır. Arap dünyasını karıştıran ve Mısırda ihvanı bitiren global ergenekon ve içteki uzantıları Milli görüş çizgisinden gelen Ak partiyide kurmay zekasıyla bir tuzağa çekiyor gibi sanki. Bu şekilde kendi insanına kötülük yapan bir parti imaji oluşturuluyor. Buna sebep olanlar da ilerde nefretle anılır ve kimse onlara sahip çıkamaz ve de acımaz. Belki de bunun hesabı yapılıyor. Garip olan bir çok oyunu atlatan Ak parti kurmayları bu oyunu şimdilik sadece izliyor.

 24. Fehmi hocam :Başımızdakilere kim bu aklı veriyor?”Gazlıyorlarmı”artık bilemiyorum ama yazık günah be hocam..

  • Sürekli başkasından akıl almaya o kadar alışmışsınız ki milli iradenin nefsi müdafaasına kulp takacak yer arıyorsun? Üstakıldan ya da yurtta sulh konseyinden akıl alacak değiliz en azından:)

 25. Fehmi bey, başımızdakilere kim bu aklı veriyorsa (gazlıyorsa ) artık ne diyeyim …yazık günah ya bunca insana..

 26. Almanya bir göç yasası hazırlıyor. Ülkede ihtiyaç olunan mesleklerde, Avrupa Birliği dışından geleceklere kolaylıklar sağlanacak.

 27. Güven ve itimat zor oluşan ama en kolay kaybolan mefhumdur. Güven kaybedildikten sonra bunun telafisi de çok zordur, kolay ve çabucak olmaz. Hele bir devlet kendini içeriden riske atamaz. Abdülhamitin ve onunla birlikte koca bir devletin sonu bellidir, belki de merhametinin kurbanıdır. Kişisel olarak devletin güven kaybından dolayı insanların düştüğü duruma üzülüyorum. Ama bu konuda devletten önce kendilerini o duruma düşürenleri sorgulamaları gerekir. Bu sorgulama yapılsa yanlışlar kabul edilse suçlular tam açığa çıksa, belki devlet de farklı davranacaktır. Bunun için devletin sunduğu kanuni bir imkan da var Ama hem suçlu hem güçlü tavrıyla bu iş imkansız.

  • Kamu kurumları için devletin güven sorununu anladık ta özel sektörde niye sorun oluyor anlamadık sayın Necip Güven. Bu konuda bile hükümeti akladınız ya pes dogrusu.

   • Necip abi fetömetrenin hep başkalarını yazdığını zannediyor hocam, kendi ismi olmasa bile hiç alakasız bir yakınının adının da fetometreye yazıldığını farkedince aklı başına gelir. Şimdilik Necip abiyi zanlariyla başbaşa bırakalım.

    • Kardeşimiz bile olsa boynumuz kıldan incedir, yüce türk yargısına herkes saygı duyacak! Türk ırkına ihanet etmiş olmaktansa en aşağılık mahluk olmaya bile razıyız elhamdülillah!

    • Bu memlekette bir gecede 250 kişi öldü, 2500 kişi yaralandı Baran su kardeşim, bu durumun zanla bir alakası yok, bu maalesef gerçek. Bazı olayların sebebini görmeden sonucundan şikayet etmek biraz yanlış olmuyor mu?

   • Bu konu hükümet değil bir devlet meselesi. Eğer bu anlaşılabilse karşı tavır ve tepkiler farklı olur aslında.

  • Birader, abuk subuk fişlemelere dayalı olarak sorgusuz sualsiz ihraç edilenler arasından tam 20 bin kişi var ki, 7 sülaleleri araştırıldığı halde Fetullahçılıkla hiçbir bağlantısı tesis edilemediği için savcılıklardan, mahkemelerden beraat etmişler, haklarındaki beraat – takipsizlik kararı kesinleşen, mağduriyeti yargı kararıyla sabit bulunanlar dahi görevlerine iade edilmedi; neyin güveninden bahsediyorsun? Maksat üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? Apaçık zulüm bu…

  • Çok doğru bir tespit…!
   Vatan hainlerinin kahpece şehid ettiği, 251 masum vatan evladını ve gazilerimizi unutalım mı?
   H.Gayret kardeşime alkış tutuyorum !!!
   Tabii ki de, devlet de, millet de kendini koruyacak mekanizmaları işletecek !
   Bir daha böyle bir HAİNLİK YAPILAMASIN diye…
   FERASET sahibi olmak bunu gerektirir !
   Yukarıdaki yorumlar hâlâ “kafalarında hangi zihniyetin yerleştiğini” ele veriyor zaten…

 28. İhraç olmuş birisi olarak,
  Başıma bu uğursuz durum geldiğinde bende iş başvurusu yaptım. Başvurduğum yerler prestijli şirketlerdi. Her girdiğim mülakat sonunda her zaman “yarın başlıyalım” denildi. Başvuru yaptığım pozisyonlarda benim istedigim ucret 2,5 olmasına ragmen maaşlar 5 ila 10 bin arası değişiyordu. Tabi kolay almıyorlar. Soruyorlar ölçüyorlar, her anlamda mükemmeli arıyorlar. Ve her “hemen yarın başlayalım” diyen yöneticilere son olarak şunu söyledim: “cv de belirttiğim gibi son çalıştığım işten ayrılma sebebini açıkça yazdım. Dikkatinizi çekerim. Daha sonra aramızda problem olmasın.” dedim hep.
  Ve hepsinden aynı cevap “sizinle çalışmayı çok isteriz ancak merkeze mail atmamız gerek.” Merkezden gelen cevap tabikide olumsuz.
  Her ne kadar kanunen bir yerde SSK lı çalışmama engel bir durum yoksada, valiliklerin “khk ile ihraç edilmiş memurların işe alınmaması gerektiği” hususunda yayınlamış olduğu bir genelge var. Bu tür tavsiye (talimatlardan) dolayı iş yerleri korkuyor.
  Gerçi internetten araştırdığıma göre khk lı olduğunu söylemeden işe giren bir çok insan var.
  Zamanında devlet büyüklerimizin söylemlerinden dolayı çalıştığım iş yerinin zamanı geldiğinde başıma bela olacağını düşünemedim.
  Zamanında bırakmama rağmen bu işin aslında bir miladı olmadığını ‘da’ anladım.
  Aslında hayret edeceginiz bir cok sey var. Yazamayacagim.
  Ne diyim
  ALLAH HAKLIYA YARDIM EYLESİN

  • Milli güvenlik meselesinde bi “milat” olmadığını anlayabilmek için çok gençsin okur arkadaş ama tebrikler! Sadece fetöcü haşhaşiler değil; ileriye ve geriye dönük olarak tüm dinci mafyalaşmalar aynı akibeti tadacaktır:) burdaki elemanlara o hakikati bi daha anlatırsan hepsi için sevaba girmiş olursun…

  • Gizlemenize imkan yok, 667 sayılı KHK’ya dayanarak ihraç edildiğiniz kalın harflerle SGK sicilinize dercedilmiş vaziyette…

 29. Sadece tabela üniversiteden alınmış diploması olan
  ehil olmayan doktorların eline düştüğümüz zaman
  halimiz nice olur bilemiyorum ??
  geleceğimden endişeliyim

 30. Iyi yetişmiş, mesleklerinde uzman insanlar tehlikelidir. Bize cahil lazim, Suriyeliler biçilmiş kaftan, Afgan da olsa olur…

  • Özellikle de telefon dinlemelerinde, cd kaset işlerinde kendini iyi yetiştirmiş nice elemanlar mapus damında yarım kalmış hatimlerini tamamlıyor:) mesleklerinde çalıntı sorularla uzmanlaşmış, düğünlerde saçılan 1dolarlıkları dahi toplamış kurmay subaylarımız gibi nice değerli eleman da helikopterlerine atlayıp çekip gittiler gurbet ellere:) Aah ah!

   • madem herseye üzümün sapi armudun cöpü yaziyorsunuz.
    gidiniz havuzda yorumlariniza devam ediniz.
    sanal klavye kabadayisi siniz niz niz…..

   • Yahu senin vicdanın taşlaşmış.
    Alay ettiğin, dalga geçtiğin kimseler suç işlemişler mi ?
    Tanımıyorsun
    Nasıl suizan ediyorsun,
    Binlerce meslek sahibi o topluluğa mensub olmasından dolayı mağdur oldular.
    Suç işledikler için değil.
    Müslümanım elhamdülillah.
    Haksızlık kimden gelirse gelsin karşıyım.
    Mazlum kim olursa olsun yanındayım
    İnsanların acısı üzerinden dalga geçiyorsun
    Senin gibi olmadğım için gene elhamdülillah.

     • Ya kardeşim, elleri semaya kalktığında benim için bitti.
      17 aralıktada, 15 temmuzdada devletimin yanındayım.
      Suç tespit edilen kim varsa ve suçu neyse cezasını devletim versin
      Veriyorda.
      Ona sözümün ulaşaşacağını bilsem, devletten özür dilemesini, masumları bırakın ben geliyorum demesini ve 250 şehidimzin yakınlarındanda ve milletten ve kendisine gönül verip perişan olan insanlardanda özür dilemesini isterim.
      Kabul edilir mi.
      Devlet adına sayın cumhurbaşkanı ve şehit yakınları bilir.
      Edilmezse, bir teşebbüste bulundu neticesi idamdır islama göre.
      Cezasını çeker.
      Ama bizim her gün şeytan taşlar gibi hakarete ve gıybete hakkımız yoktur

 31. Merhabalar Fehmi Bey,
  Senelerdir yazdıklarınızı ve -eskiden- tv programlarındaki konuşmalarınızı dikkatle ve keyifle takip ederim.
  Hakikati teslim etmek, Hak ka teslim olmak şiarınızı -ki bana göre bu tüm müslüman aydınların vasfı olmalı- ve istikametinizi hiç kaybetmediniz.
  Bugün konu ettiğiniz önemli hususun ilgili ve yetkili kişilerce görmezden gelinerek ve tüm acımasızlığıyla icra edilerek – sayısı belki de eşleri, çocukları vs ile milyona varan – çoğu iyi yetişmiş, donanımlı, mesleğini çok iyi icra eden insanlara büyük bir zulme ve haksızlığa dönüşmesi çok üzücü…
  yalnızca maddi ve mekanik donanım dışında temel insani ve İslami değerlere sahip, müspet hareketi kendilerine ilke edinmiş hısım akraba, arkadaş vs çevremizden insanların uğradığı gadri gördükçe üzülmek ve dua etmekten öte -maalesef- birşey gelmiyor elimizden.
  Zât-ı Âliniz gibi etkili insanların bu çok mühim konuyu gündeme getirmesinde çok fayda var diye düşünüyorum.
  Yaşanan mağduriyetlerin, maddi ve manevi yıpranmışlıkların, zulüm ve haksızlıkların ayyuka çıktığı herkesin malumu, ama insanlar yaftalanabilirim vs sebeplerle konuşmaktan çekiniyor ve zulme rıza gösteriyor ya da göz yumuyor veyahut en tehlikelisi bazıları bunu bir fırsata dönüştürüp birilerine yaranmak için bu insanlarla bir şekilde iltisaklı olanlara bile yapmadıkları insanlık dışı linç girişimleri kalmıyor, çok yazık…
  Bahsi geçen toplulukla organik ya da inorganik bir bağım olmamasına rağmen bir insan, bir Müslüman olarak çok üzülüyorum…
  İnşaAllah sizlerin bu ikazlarınızı ilgili ve yetkili şahıslar dikkate alırlar ve kin, garaz, düşmanlık, husumet, kayırmacılık, ötekileştirme, yargısız infaz vs vs gibi tüm insanlık ve müslümanlık dışı bu olumsuzluklardan kurtuluruz ve Aziz Milletimiz fertleri yeniden izzetini muhafaza yolunda temel insani ve islami değerlerle techiz olunarak, adalet, hakkaniyet, ehliyet, liyakat , salahat ve salabetin etkin olduğubireysel ve toplumsal bir yenilenmeyle geleceğe umutla bakabileceğimiz yarınları oluştururuz…
  Sevgi ve saygıyla
  Gani

  • Pkk bünyesinde görev yapan iyi yetişmiş doktorlara da kadro tahsis edip maaş verelim mi?

   • Bu yaziyi nasil okudunuz da, boyle bir soruya kadar varabildiniz diye o kadar dusundum ki, Allah vergisi demekten baska bir sey gelmedi aklima. Verginizin kiymetini bilin derim.

 32. sessiz ıstırabımızın sesi olmuşsunuz, bu akıl tutulması son bulur inşallah, duyarlılığınız için teşekkür ederim, Allah razı olsun Fehmi bey.

 33. İstediklerini yapsınlar. Herkes kendine inancına yakışanı yapar. Asla ülkeme küsmeyeceğim. Zerre kadar hainlik göremeyecekler bu fakirden. Belki sefil olurum ama onurumla yaşarım. Bu herkesin imtihanı. Herkes hesabını umarım ahirete göre yapiyordur. Rabbim haksızlık karşısında müslümanın ne yapması gerektiğini bildirmiş. Allah görüyor.

 34. Göç
  Tarihe bakınız. Bir ülke göç veriyorsa o ülke çökmektedir. Göç alıyorsa orası gelişiyor demektir. Göç vermek kan kaybından başka bir şey değildir. Avrupa Amerika’ya göç verdi. Neresi çöktü, neresi gelişti? Anadolu göç verdi ve göç aldı. Bugünkü durumda.
  Bu dünyada mevcut olan Rum ve Ermeni iş adamları Türkiye’de olsa, Yahudi Sermayesi Türkiye’de olsa, dünyaya Türk masonları hakim olsa Türkiye’nin durumu ne olur? Öbür taraftan Avrupa gönderdiğimiz işçiler ve iş adamlarının Türkiye’ye döndüğünü düşünün. Türkiye’mizin durumu ne olur?
  Bunu başarabilmemiz için Türkiye’nin yapacağı iş 100 lojmanlı apartman sistemini getirmekten ibarettir. Faizli sistemde yetişen doktorlar, insanları hasta etmekle meşguller. Asıl bizim yapacağımız şifa yurtları kurmak, hastaneleri doktorları çalıştırmak olmamalıdır.
  Beni 1960’ta devlet görevinden uzaklaştırdılar. Ben ne yaptım? Akevler Kooperatifi’nin kurulması için çalıştım. Bugün de çalışıyorum. OHAL sebebiyle uzaklaştırılmış arkadaşlar, kooperatifler kursunlar. Halk bunları desteklesin. İşçilik sisteminden ortaklık sistemine geçelim.
  Çözüm; halk yardım etmesin, ortak olsun. Hem kendileri kazansın hem de mağdur olanları korusun.
  OHAL uygulamaları Sermaye’nin B planıdır. Tıkır tıkır işliyor.

  • Sn hocam son derece yerinde tespitleriniz.
   Insallah akli selim galip gelir de gocu tersine cevirirler.Once adalet sonra liyakatla.

 35. Tıp fakültesine girmek için 2 milyon kişi içinden ilk 10-15 bine girmek lazım.Sonra TUS sınavı var onda da 15 bin kişi içinde ilk 2 bine girmek lazım. Sonra yan dal sınavı var onda bin kişi içinde yine ilk 5’ye falan girmek lazım.Sonuçta bir sürü sınavı geçiyorsun ama bunların birilerinin gözünde kıymeti yok.
  Bu ülkede yaşayan herkes somut delillerle vatana ihanet etmediği sürece bu ülkenin evlatlarıdır.
  Sahabilerden birinin namazdan unuttuğu ayet için cemaate söylediği gibi ” Yok mu aranızda düzeltecek kimse”
  ALAH aşkına,peygamber aşkına kendin(m)ize gelelim.vesselam

  • Yapılan girilen sınavların, uzmanlıkların ne şekilde kazanıldığını hep birlikte görmedik mi? Allah var çalıntı soru cevaplarla kurmay subay olmuş f16 pilotlarımız çok isabetli atışlar yapıyordu tbmm ye, polislerimizin tepesine tepesine!!! Sonra da aa oyun bitmiş deyip helikopterleriyle sıvışıp gittiler yunanistana. Bir de sığınma hakkı tanıdılar mahkemede, allahtan helikopteri bari geri verdiler türkiyeye! Gül gibi yetişmiş pilotlarımız da kaldı gitti gurbet elde:) Ne tiyatroymuş arkadaş yaa, bitemedi gitti?

   • Kim soru çaldıysa, çalanların, buna yardım edenlerin ALLAH belasını versin…Amin

    • O soru ve cevapları ezberleyip yetim hakkı yiyerek kamuda kadrolaşanların da allah belasını versin, amin!

   • Sn gayret 3 tane neidugu belirsiz ciktiysa onlarin icinden tumunu ayni kefeye koymayalim.
    Su anda belediyelerde yapilan usulsuzlukleri soylesek tumu icine mi girecek.
    Birax insaf biraz vicdan .yarin aynisi bugunku egemenlerin bssina gelmeyecegi ne malum

     • Herkes biliyor ki darbeyi yapan ve planlayanlar bir avuc vatan haini ancak
      Cemaatin icindekilerin tamamini ayni katagoriye koyarsak memlekette adam kalmaz.
      Okullara ruhsati verenler .
      Bankaya musade edenler.
      Ihaleleri peskes cekenler.
      Toplantilarina methiye duzenler.
      Bunlari da terorist addedelim memleketin % 60 lik muhafazakar kesimini iceri tikalim .
      Olsun bitsin.
      ADALET HERKESE LAZIM
      DUN 28 SUBAT DUN BALYOZ ERGENEKON
      BUGUN FETO CADI AVI
      EYLEME VE SILAHA BASVURMAMIS HERKESI KANUNLAR CERCEVESINDE DEGIL
      EVRENSEL HUKUK KURALLARIYLA YARGILAYALIM

 36. Hocam, öğretmen bedava mi yetişiyor? Öğretmenin ailesi beleş mi okutuyor? Ben bu ülkeye devlete millete bayrağa cumhuriyete hükümete öğrencilerime ne yapmışım çok sevmekten başka varsa çıksın söylesinler….Bu cevaplar yok yok olacaktır. Bilet falan istemiyorum pasaportu versinler müslüman olmayan bir ülkede karnını doyuracak kadar çalışmaya razıyım. Ortaokulda olan çocuklarım sınıflarında ve okullarında birinciler. Ingilizceyi iyi öğrenin diye her gün ogutluyorum. Kesinlikle yurt dışına çıkmalarını söylüyorum. Her şeyden çok severek fedakarlık yaptigim ülkemde kimseye yaranamadik. 3 yıl önce ölsemde bu ulkeyi terketmem diyordum. Lakin öyle değilmiş. Iki bucuk yildir calistirilmiyoruz. Bu insanlar ne yer ne icer diye soran yok. Beni gec cocuklar var ya çocuklar….Artik şunu anladım adalet varsa kişi hak ve özgürlükleri varsa din vicdan özgürlüğü varsa ülkeyi seçilmişler yönetiyorsa can ve mal güvenliği varsa ülkenin devletin adının hangi dinin mensuplarının çoğunluk olduğunun bir öne mi yok. Görevime iade edilsemde (ümidim yok en az 10 yıl sürer bu komisyon isleriyle) Avrupa Birliği ülkeleri ve abd ye bütün hayallerimi bırakarak gitmek ıstiyorum.

  • İşe bir şişme bot bularak başlamalısın. Yunan polisine bikaç bin oyro verip fetöcüyüm dersen, değilsen bile geçersin yunan adalarından birine. Ordan sonrası kolay, ver elini almanya/hamburg:) ama sana en uygunu şu güneydeki sevdiğimiz ülke gibi geliyor bana, hadi kolay gelsin:)

   • İnsan mısın sen ya ? Mağduriyetleriyle arsızca, acımasızca , hayasızca dalga geçtiğin insanların akıbetini misliyle sen de yaşa ki aklını başına devşiresin…

 37. Akıl sahipleri dünya ve ahiret sorumluluğu taşır. Aklı olmayanlar dilediğini yapar.

  • İyi de haşhaşide akıl ne gezer? Akıl sorumluluk falan derken gayretullaha dokunmayasın bak! O işlere beklenen salih zat karar verir, sen de kır dizini otur işte maklube sofrasında:)

 38. Ne akıl kaldı ne iz’an ne de iman!
  Olanları, akıl kabul etse vicdan kabul etmez, vicdan kabul etse iman kabul etmez.
  Hadi, iz’an iman kalmadı, hak hukuk da mı yok? Olanlara bakılırsa, evet; onlarda yok malesef.
  Koru ‘nun yazısının başında da belirttiği gibi sorunların müsebbibi siyasetçiler.
  Hatta günümüz Türkiye’sinin sorunlarını üreten cari siyaset kurumları (siyasi partiler, hükümet ve TBMM); aslında, toplumu bölen ve bölünen her ideolojik kampın birer temsilcisi olma ve bunun üzerinden beslenme/nemalanma işlevini yürütüyorlar.
  Evvelinde de olduğu gibi bugünde iktidara gelen her parti, aile fertleri, yakınları ve yandaşları için ve kendi siyasi ikballerini sağlayacak akçeli işlere girmekten geri durmamış, Beytülmal’e el uzatmaktan imtina etmemişlerdir. Muhafazakâr ve dindar olanları dahi…(bulasşmayanları tenzih ederim)
  Oysa ki, müntesibi bulundukları dinin öğretisini salık veren; “hırsıza had”dini bildirmek (uygulamak) için “…kızım Fatıma’da (r.a) olsa elini keserim” iradesini ortaya koyan Peygambere (s.a.v) ümmet olmak ve bunu haykırmakla övünüyorlar.
  Hırsızlık sadece akçeli işlerde olmuyor..Şimdi de, hukuka dayandırmadan; insanların hayatını, geleceğini, ailesini akrabalarını çalıp çırpıyor siyaset kurumu ve Siyasetçiler.
  Bir de ülkemizin geleceğini…
  Bir ara siyaset ve siyasetçileri tatile mi çıkarsak ne?

  • 15 temmuzda o siyasetçileri tatile çıkarma işini denemişlerdi hasan bey! Millet posta koyunca yurtta sulh konseyi üyeleri askeri helikopterimizle tatile yunanistana gitmişlerdi hatırlarsanız:) şimdi kasım ayında beklenen salih zat geliyomuş falan dediler ama çıka çıka saadetin cihangiri geldi…

 39. Fehmi bey 20 yıllık göz doktoruyum.Mesleğimin en verimli zamanında ihraç oldum.Hakkımda adli idari hiç bir soruşturma olmadı.3 çocuk annesiyim.45 yıllık ömrüm sadece okumak, çalışmak, hastalarım , evim , hastane arasında geçti.ömrümün bir gününü şahsi kendim için ayırdığımı hatırlamıyorum.Şu an özel hastanede çalışıyorum.5 ay çalışmadan evde oturmuştum.Çalıştığım özel hastane bana bir gün aynen şunu dedi.Hocam sizin için kötü oldu ama bizim için çok iyi oldu.İhraç olmasaydınız biz sizi nereden bulacaktık, biz çok memnunuz.ikinci kez bu şekilde bu yasayla tekrar ihraç olursak hayata küser mesleği bırakırmıyım bilemiyorum.Fakat bildiğim tek şey var ben mesleğimi sadece helalinden rızık kapısı olarak değilde , hastalarımı ve mesleğimi manevi olarak cok sevdiğim içinde yapıyorum.Şu an sadece bizim hastanede 6 ihraç arkadaş çalışıyor.Komisyon 2 yıldır incelemede.Artık çok yorulduğumu tükendiğimi hissediyorum.Ben ülkemide devletimide cok seviyorum, ve bağlıyım.Yaşadığımız bu sıkıntılarla ülkeme küsmek istemiyorum.Tekrar ikinci kez mağdur olmak istemiyorum.Lütfen sesimizi duyurun

  • Bi insanın kendi vatanına milletine ihanet etmiş olmasından daha büyük bir acı olabilir mi? Göz doktorumu yok alemde, bırak gitsin…

 40. Adam doktor olmuş,iyi yetişmiş!Ama
  15 Temmuz’a senaryo diyor,Fetö örgütüne hala yürekten bağlı,zerre kadar pişmanlık yok.Bir gün örgütün geri döneceğine inanıyor.
  Şunda hiç tereddütüm yok:Bunlardan memlekete hayır gelmez.
  Pekiyi,hayır gelmez diye açlığa mı mahkum edilsinler?Hayır.
  Fehmi beyin dediği gibi yurt dışına gitmeleri serbest bırakılmalı.Ya da kendilerinin muayenehane açmaları engellenmemeli.
  Velakin devlet bunları istihdam etmemekte haklıdır.Ne kadar iyi yetişmiş olurlarsa olsunlar.İyi yetişmiş darbe destekçilerine ihtiyacımız yok bizim.

  • Bekir bey şimdi onca iyi yetişmiş ve ihraç edilmiş f16 pilotu var ki bugün bıraksan hemen amerikan uçak gemilerinde ve yunan hava kuvvetlerinde kadroları hazır! İster misin doğuakdenizde suriyede patlak verecek bir savaşta memleketimizi bu haşhaşiler bi kere daha bombardıman etsin? Hiçbir şekilde kamu ya da özel sektörde istihdam edilmedikleri gibi yurtdışına çıkışları da süresiz olarak engellenmelidir. Çıkmış olanlar da bulundukları ülkelerde fırsat oldukça paketlenip memlekete getirilmelidirler. Ayrıca fetöcü evlendirme kataloglarından peydahlanmış haramzadelerin genotip haritaları da çıkarılıp devletimiz tarafından takip edilmelidirler! Larva aşamasında kalmış haşhaşiler gözardı edilez.

 41. Üstadım benim içimden gecirdiklerimi terbiye edip yazmış.
  Binlerce teşekkürler…

  • Sen o içinden geçirdiğin şeyleri gene de çıkarmasan daha iyi olur herkes için baransu:)

   • Senin geçen gün kafan karışmamış miydi? Haydar. Kafa karışıklığı iyidir, kafa tasının içinde eser miktarda da olsa düşünsel faliyetlerin oldabilecegine işaret eder diye umutlanmistim ama….
    Yok benim kafam karışmadı diyorsan, o zaman ustana bak ders al. Bak o da mücahit! oldu. Yani, işler hep böyle gitmez Haydar. Ustan gibi işlerin sarpa saracağını önceden sezip ufak ufak ve yan yan sen de limana yanaşmalısın. Sonra iş işten geçer, zaman gelir işlenen suçların failleri aranmaya başladığında güvenli limana kapağı atan ustan işte suçlu bu diye seni ortaya ativerir. Benden söylemesi Haydar.

 42. “Akıl mı bu Allah aşkına?”
  Fehmi Koru’nun yazılarını her gün okuyorum…
  Allah sağlık afiyet versin, hastalığı döneminde bu yazıları bekledik…
  İyi ki var ve iyi ki her gün sabır ve de sebatla bu önemli hatırlatmaları yapıyor…
  Bugünkü yazısının en sonunda “Akıl mı bu Allah aşkına?” uyarısını yapmış; önemli bir uyarı…
  AKLETMEK.. AKLEDENLERE KULAK VERMEK.. DANIŞMAK.. YANİ İSTİŞARE.. İSTİŞARE…
  Bunları yapmak önemli meziyet; yapanların aklından istifade etmek daha da önemli…
  AKParti “ORTAK AKIL” diyerek yola çıkmıştı; şimdi o AKILdan geriye ne/ler kaldı?!
  “SUMMUN, BUKMUN UMYUN” vurdumduymazlığına büründüler, hala öyleler…
  Böyle yapmaya devam mı ederler, yoksa yeniden AKLEDEBİLİRRLER mi?.
  Neyse…
  Daha fazla uzatırsam…
  Çok farklı şeyler yazacağım…
  İyisi mi yazmayayım ve şöyle bitireyim:
  “Akıl mı bu Allah aşkına?, Akıl mı bu Allah aşkına?”
  Ve’s-SELAM mea’d-DUA.. DUA… İşimiz ALLAH’a kaldı ya…!!!

  • Üstakıldan üstün akıl mı olur, değil mi? Akıl akıldan üstündür, ama inananlar en üstünüdür! Yaşasın 15 temmuz milli demokratik devrimimiz! Yaşasın halisdemirlerimiz!

Yoruma kapalı.