Karşı cepheyi dağıtayım derken.. İktidar cephesinin kendisi bir dönüm noktasına gelmiş gibi…

22
Reklam

AK Parti genel başkanı sıfatı da bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmış ve eksiklerine rağmen muhaliflerce bile olumlu karşılanan ‘insan hakları eylem planı’ bize ne öğretti?

Türkiye’nin temel hak ve özgürlükler konusunda bir an önce ortadan kaldırılması gereken eksiklikleri bulunduğunu…

Düşünce, düşünceyi ifade etme, örgütlenme ve gösteri yapma genel başlığı altında toplanabilecek temel hak ve özgürlüklerin herkesi kapsayacak biçimde değerlendirilmesi gerektiğini…

‘Mülkiyet hakkı’ diye önemli bir konunun bulunduğunu ve bu hakkın daha etkin korunması gerektiğini…

Eksikliği hissedilen bir başka konunun adil yargılanma hakkı alanında fark edildiğini, bu hakkın güçlendirilmesinin şart olduğunu…

Yargı bağımsızlığının vazgeçilmezliğini…

Bunları, açıklanan ‘eylem planı’ tanıtımı sırasında öğrenmiş olduk.

AK Parti ve temel hak ve özgürlükler

Reklam

Kendi hesabıma ben hayati önemde bir başka şeyi daha öğrendim: 20 yıla yakın bir süredir ülkeyi yöneten insanların içinde yer aldığı siyasi kuruluşun, AK Parti’nin, son zamanlarda sadece ‘muhalif’ bilinenler tarafından dile getirilen eksikliklerin farkında olduğunu…

AK Parti ülkemizde ‘temel hak ve özgürlükler’ alanında ciddi eksiklikler olduğunu biliyor…

‘İnsan hakları eylem planı’ ile de bu gerçeği -yani eksikliklikleri bildiğini- herkese duyuruyor.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Bu yalnızca bir iyi niyet ifadesi” sözü ile, bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan metne gereğinden fazla bir anlam yüklenmemesini ister görünüyor; ancak metin bütün ciddiyetiyle ortada.

Politikacıların bazen -bazen sözcüğü hafif kalıyor, çoğu zaman- söylemleriyle eylemleri arasında fark olabiliyor. Ülkenin en bilgili insanları olmaları gerekmiyor politikacıların. ‘Devlet’ denilen yapı, içerisinde her alanda bilgili insanların bulunduğu bir dev mekanizma zaten. O mekanizmada yer alanlar hep bir yukarıya doğru bildiklerini aktarmakla görevliler.

Yanlışların yapılmasının önüne böyle bir yapılanmayla geçilmek murat ediliyor.

Demokratik, yarı-demokratik, demokrasi olmayan bütün yönetim biçimlerinde seçmene/halka/tebaaya böyle bir görüntü verilmesi gerekiyor.

ABD’de Donald Trump 250 küsur yıl önce benimsenmiş ‘başkanlık sistemi’ ile kendisine verilmiş yetkileri en aşırı biçimiyle kullanır ve sabahın köründe attığı Twitter mesajlarıyla her konuda son sözün kendisine ait olduğunu neredeyse her gün bu yolla duyururken, bazısını birkaç ayda bir değiştirse bile, bakanları ve danışmanları da bulunuyordu Trump’ın.

Reklam

Korona ile mücadeleyi ciddiye almasa bile, günlük durumu paylaşmak için düzenlediği basın toplantılarına, yanına uzman kişileri alarak çıkma ihtiyacı hissediyordu.

Halk öyle davranmasını istediği ve beklediği için…

İzlediği politikalar durağan halde devraldığı Amerikan ekonomisine kan ve can verdiğinden ikinci dönem yeniden seçilebilecekti Trump; korona salgınını hafife alır görüntüsü az farkla yarışı kaybettirdi yine de…

Ekonomiyi bildiği anlaşılıyor, insanlar için sağlığın ekonomik çıkardan daha önemli olduğunu ise bilmiyormuş…

Trump’ın başına gelen

‘İnsan hakları eylem planı’ ile, ülkemizi 20 yıla yakın süredir yöneten kadro, temel konularda var olan eksikliklerden haberdar olduğunu, ilan edilen bir metinle iyileştirmeler yapılması gereğini bildiğini herkese duyurmuş oldu.

Biliyor, ama…

Dün, Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’te temsil edilen partilerden MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etti. Birkaç ay önce de kendisine yine bir ev ziyaretinde bulunmuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan, ancak yanılmıyorsam, o, ev sahibinin rahatsızlığıyla ilgili bir “Geçmiş olsun” ziyaretiydi.

Acaba şimdiki ziyaretin amacı ne olabilir?

Sorumun sebebi meydanda: MHP sıradan bir parti değil. Verdiği destekle iki yıl önce ülkenin yönetim sisteminin değişmesini sağlamış, değişen sistemin dayattığı ‘yüzde 50+1’ oy şartı yüzünden AK Parti’de beliren oy eksikliğini tamamlamış, bu yolla da iktidar cephesinin vazgeçilmez unsuru haline gelmiş bir parti.

İktidara ancak MHP ile birlikte erişebiliyor AK Parti. 

MHP iktidar ortağı.

AK Parti’nin en yetkili ağzının ilan ettiği ‘insan hakları’ alanındaki eksikliklere farklı bakan bir parti MHP. Onları eksiklik değil vazgeçilmez doğru tercihler olarak gören bir anlayışa sahip. İktidar MHP’nin onayı olmadan herhangi bir konuda adım atamaz durumda.

Duyurulan ‘eylem planı’nın, içerdiği olumlu unsurlara rağmen, kamuoyundan beklenen olumlu tepkiyi görmemesinin sebebi de, bu gerçeğin insanlar tarafından biliniyor olması.

Ve, bir açmaz

Herhalde açmazın farkındasınızdır…

Planı eyleme dönüştüremezse ekonomide yaşanan sıkıntıların ortadan kalkmasını ve halkın kendisine verdiği desteğin devamını sağlayamama ihtimali var AK Parti’nin; iyi niyet metnini eyleme dönüştürmeye kalkarsa bu defa da iktidar ortağı Devlet Bahçeli’nin desteğini kaybedebilir.

İlan ettiği metinde ısrarcı olması, Devlet Bahçeli’nin mutlaka gerçekleşmesini istediği HDP’nin kapatılması projesinden vazgeçilmesi, cezaevlerinde bulunan ve MHP liderinin hiç de hoş olmayan vasıflar atfettiği Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş gibi isimlerin serbest bırakılması sonucunu getirecek…

Vazgeçmesi, söylemini eyleme dönüştürmemesi ise, ‘yüzde 50+1’ şartı yüzünden, MHP desteğine rağmen, yapılacak ilk seçimde iktidarı kaybetmesini getirebilir…

Hangisi?

Görüşme bir ‘üçüncü yol’ arayışıyla ilgili olabilir. 

Üçüncü yollar tekin değildir.

ΩΩΩΩ

11 şehit

Türkiye yine yasa büründü. Helikopter kazasında 11 askerimizi yitirdik. Ülke şehitlerine ağlıyor.

Yas getiren olaylar yerine rahat ve huzurun hakim olduğu bir ülke özlemimiz devam ediyor.

Bir insanın ölümü evrenin ölümüne denktir.

Şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Reklam

22 YORUMLAR

 1. CHP dağılmış
  Adam sorosçularla PKK ile iş tutuyorsunuz der
  IYI parti dağılmış
  PKK ile görüşülmez deyip hdpkk ile ittifak halinde. Yakalandılar Ümit Özdağ fetö yü koruyorsunuz diyor
  Hdpkk ile hem ittifak halindeler hem Yanyana bile gelemiyorlar
  Ne kadar küsürat oyu olan varsa onun kölesi olmuşlar

  Ama dağılan cumhur ittifakı
  İlahi Fehmi bey yazdığınıza siz inanıyor musunuz
  Kadir inanır bile inanmaz diyeceğim ama çok kötü espri olacak

 2. “Eğer hangi limana doğru seyrettiğimizi bilmiyorsak, hiçbir rüzgar bizim için uygun değildir.”
  SENECA

 3. Bir ara ABD li 2 Micheal in sizin sahibiniz hakkinda ortalıkta dolaşan olay kahramanı micheal’in parasını peşi olarak alip işi bitiremediği $15,miliyon dolar’ın hikayesini anlatan, yazar ve analizci Micheal’lin yazisini sizler ile paylaşcam, yalnız Türkceye çevrilmesini bekliyorum.
  Bakın size iyilik olması için önceden haber veriyorumki sahibiniz sizi ona gõre ışınlasın.
  Yoksa bu kelime hazineniz ile kendi kendinizi ele vermiş olursunuz.

  • Serdar Turhan! Size cevap yorumumda sahiplerinizden bahs ettiğim için o yorum yayunlanmamış. Bu yorum o yayinlanmayan
   yorumun devami, ve siz hitaben yazildi.

   • Bu yorumlarınız “Haçlılar namusunuza dokunmaz “ diyecek kadar şşrazesini kaybetmiş ABD ajanı papazı ve onun emperyallrt tarafından tepe tepe kullanılan kaçak haşhaşilerini temize çıkarıyor mu

    İskana hizmet etmeniz için destekliyor ve misafir ediyor sizleri ABD galiba

    Siz önce ajan haşhaşı örgütünün hesabını verin Rte nin hesabını halk sorar

 4. Dün Tatvan’da maalesef elim bir askeri helikopter kazası oldu ! Bu günkü köşe yazılarına baktım,görebildiğim kadarıyla Fatih Altaylı teknik yönden ve Güntay Şimşek de inceleme ve araştırma yönünden konuya yaklaşan yazılar yazmışlar ; Hocamız ise son anda başsağlığı ve rahmet dileyerek konuya kısaca temas etmiş !
  Ben bu durumu hiç beğenmedim ! Köşe yazılarının teknik olarak prosedürünü bilmem ama bu konuyla ilgili olarak bizleri aydınlatacak ve konunun da önemine binaen bir çok köşe yazılarının bu gün önümüze gelmesi gerekirdi ! Olmadı, olmadı, olmadı !
  Benim yaptığım kısa bir araştırmaya göre bu model helikopterle bu güne kadar 4 kaza yaşanmış (dünkü de dahil ) .Bunlardan ikisi maalesef ve maalesef yüksek gerilim hattına çarpmaktan kaynaklanıyor ; yüksek gerilim hattına çarparak kaza yaşanması oldukça eleştiriye açıktır ! Diğer iki kazanın ise her zaman olduğu gibi açıklanan ve bizce bilinen sebepleri ortalıkta yoktur ! Bunlar belki askeri sır olarak gizlenebilir ama bu devirde de gizli saklı kalan hangi askeri bilgi vardır , doğrusu merak ediyorum !
  Bazı hatalar vardır , insan onları telafi edebilir , çok az veya zararsız kurtulabiliriz .Ancak bazı hataların maalesef telafisi yoktur ve bedelleri de çok ağır bir şekilde ödenebilir ! Bu nedenle başkalarının başına gelen musibetlerden veya kazalardan da herkesin ibret alması , kendine göre ders çıkarması gerekir . Bu meyanda olarak ben şunu merak ediyorum; acaba bizim genel anlamda devletin içinde ve münhasıran TSK lerinde böyle bir geri besleme var mıdır !
  Yani gerek pilotaj eğitimi süresince veya daha sonra göreve devam ederken meydana gelen bu tip kazalardan çıkan sonuçlar , dersler eğitime , istifadeye sunuluyor mu !
  Kazanın sebebi hakkında gayet tabii ki şu aşamada kesin bir bilgi yoktur , çeşitli tahminler vardır ; bunlarla ilgili olarak konunun uzmanlarınca değişik tahmin ve yorumlar yapılıyorve yapılacaktır .Ancak benim öğrendiğime göre – ki mantıken de bu doğrudur – hava kazalarında , bu güne kadar yapılan istatistik değerlendirmelere göre teknik arıza oranı %25 iken maalesef insan hatası oranının %75 olduğu ortaya çıkmaktadır !
  Hayatını kaybeden eski ve yeni bütün şehitlerimize Allahü Tealadan sonsuz rahmet ve mağfiret , yakınlarına ve TSK ya sabrı cemiller , yaralılara da acil şifalar dileriz !
  Herkese selamlar saygılar

  • http://www.sehriyar.info/?pnum=953

   emekli genaral Osman Aydoğanın  helikopter kazası başlıklı yazısından:

   “Yazılarımda hep tarihin tekerrüründen bahsederim ya. Nasıl ki zamanında asker sözü dinlemeyerek zamanın hükümeti tarafından Fransa’dan Cougar helikopteri alınarak Türkiye’nin başına iş açılmışsa, şimdi de yine asker sözü dinlemeyerek Rusya’dan S-400 füzeleri alınarak yine Türkiye’nin başına iş açılmıştır. Sanki asker bu ülkenin askeri değil de…
   ……..
   Fransız Cougar helikopterlerinin alımı da ilginçtir. Zamanında Türk hükümeti bu Cougar helikopterlerini almak istediğinde bu isteğe Genelkurmay Başkanlığı karşı çıkmıştır. Bu isteğe Hava Kuvvetleri Komutanlığı karşı çıkmıştır. Bu isteğe Kara Kuvvetleri Komutanlığı karşı çıkmıştır. Bu isteğe bu helikopterleri bizzat kullanacak olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kara Havacılık Dairesi karşı çıkmıştır.”

   • Baran Bey , bu yorumunuzu maalesef ben yeni fark ettim ; bu vesileyle ilgisini verdiğiniz ve bu günkü Karar gaztesinde de yer alan Osman Aydoğan’a ait yazıyı da okudum .Gösterdiğiniz ilgiye ve yardımınıza çok teşekkür ederim .
    Aklımdan şunlar geçti ; bu helikopterlerin alım aşamasından bu güne kadar olan bitenler için önce esaslı bir inceleme ve araştırma komisyonu kurulsa ve arkasından da özel yetkili bir mahkeme teşkil edilerek suçlu görülen herkes yargılansa … !
    Tabii , benimki bir hayal ! ” Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer ‘ mısrasında olduğu gibi !
    Selam ve saygılarımla , iyi günler dilerim

 5. 25 ve 26’ncı dönem CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, iktidar  geldiklerinde ilk hedeflerini belirlediklerini belirtmiş.
  İstanbul Havalimanı’nın “yağmurlu ve rüzgarlı havalarda felakete davetiye çıkardığını”  için “İktidara geldiğimizde ilk imza, 3’üncü Havalimanı’nı Kargo Havalimanı’na çevirmesi ve Atatürk Havalimanı’nın onarılarak ivedilikle yeniden uçuşlara açılması için olacaktır.”  
    O zaman  boğazı da kapatıp bir an önce Kanal İstanbul’u  yapacaklardır. Orada da baya tehlikeli gemi geçişleri oluyor. Allah göstermesin felakete davet çıkarmamak gerek.
    Gerçi Chp yapsa yapsa en iyi heykel yapar. Ondan kimsenin şüphesi yok.

  Rabbim şehidlerimizin mekanını cennet eylesin. Ailelerine sabır versin.

 6. Sn Koru diyor ki:‘Mülkiyet hakkı’ diye önemli bir konunun bulunduğunu ve bu hakkın daha etkin korunması gerektiğini…
  Yuzde yuz hakli ve dogru bir ifade. Fakat bir sorun var, bu hakkin gasbi yeni bir konu degil, daha iktidarin ilk yilinda “el koyma” basladi, her yil artarak devam etti. Hatta sn Koru elkonulmus bir gazetede yazarlik bile yapti.
  Atalarimiz demis ya: Is ısten gectikten sonra…

 7. Şehitlerimizi, Allah rahmet eylesin.
  Ailelerine de sabır versin.

  İnsan hakları eylem planı ile son günlerdeki uygulamalar tam tersi
  Boğaziçi üniversitesinde yaşanan olaylar parti kapatma girişimleri yargıda yaşananlar da bir zıtlık yok mu? Muhalefette bu işin farkında değil sanırım.

  Açıkçası insan aklıyla alay mı ediyorlar! bu yaşananları tüm dünya izliyor ve mutlaka gülüyorlardır.

  En azından zamanlaması çok kötü, demezler mi bu ne perhis bu ne lahana turşusu

  Bu yöntem bildik bir yöntem bütün iktidarlar sıkıştığında sarıldığı tek yöntemdir.

  Demokrasi ve İnsan Hakları

  Artık bu tür uygulamalar çok sırıtıyor ve halkın gözünden kaçmıyor.

  Buradan ekmek çıkacağını hiç sanmam aksine yan etkisi çok şiddetli olur dikkat ekmek gerekir…..

 8. Eskiden Haberlerde Sivil uçaklar düştü diye Haberlerde Çok yer alırdı.

  şimdi ise sistemler gelişti ve yeni yöntemle uçaklar her uçmadan evvel kontrol edilir.

  Uçaklar her indiğinde Dolma tekerleri sürtünmeden dolayı bozulur sürekli tekerleri değişir.

  Benim Bilgisayarın 3 gün evvel işlemcisinin Fanı bozuldu Bilgisayarın Anakartı açılışta hemen uyarı verdi cpu fanı bozuk diye.

  Demek ki ödenekler kısılınca kontroller eksiliyor Tren Kazaları, Maden ocak kazaları bundan dolayı oluyor.
  Hükümetin ödenekleri azalınca Kontroller azalacağı için Her güne yeni bir facia ile uyanacağız.

 9. ASİLTÜRK sendromu.
  Oğuzhan ASİLTÜRK “kendinden dolayı diğer partilerin kendilerinin üzerine gelmediğini ” beyan etmiş.
  “Diğer parti ” ile kastettiği iktidar.
  “Üzerine gelmek” ile kastettiği malum gerekçelerle yapılan genellikle illegal işlemler.
  “Kendileri” ile parti yada partililerini kastediyor.
  Kendilerinin yasa dışı işleri varsa neden işlem yapılmasın? Koruyup kollansın?
  Yok işleri yasal-legal ise kendilerine muktedirin buna rağmen işlem yapmamasını “lütuf” kabul ediyor demektir.
  Allah sonumuzu hayretsin.

 10. Rahmetle andığımız!Şehitler,Allah rahmet eylesin.
  Rabim Ailelerinede sabıe versin.
  Ayni marka helikopterler’de! Her seferinde onlarca şehit verdik. Neden yetkililer ayni marka helikopterlein bu kadar fazla kaza yapmasının nedenlerini yetkili firmaya sorup araştırıp soruşturma gereği duymuyorlar?Yetkili firmayi! Daha doğrusu, o firma hakkında soruşturma açılması için yetkili mercilere muracaat etmiyorlar.

  • hava araçları uçuş öncesi teknik ekiplerce bakımları yapılırak uçmasına onay verirler. kontrollerde herhangi bir şüpheli durumda uçmasına izin vermezler. ariza nedeniyle meydana gelen kazalardan bu ekip sorumludur. msb hulisi paşa havada ani ısı değişimi sebebiyle kazanın meydana geldiğini söylüyor. aracın eski olmasıyla alakası yok yani. yeni araç olsa o da düşebilir ani ısı değişimlerinde demekki. Hulusi paşamızdan iyi bilecek değiliz ya.

 11. Yıllarca Türk vatandaşları can güvenikleri olmadığı için (gemilerden atlayan yalancılar hariç) AB, ABD, Avusturalya, ve Kanada gibi ülkelere kaçak yollardan iltica ediyorlardı.
  Bu devletler Türk devletine!”insan haklarına uyması için sürekli baskı yapiyorlardı.
  AKP ihtidarının ilk yarısında ilticalar azaldı.
  Hatta geriye dönüş göç sayısıda arttı.
  Şu anki Havuz, ve troller’ın şeytanlaştırdıklar’ı bizi
  istemeyen dış güçler o zaman bizimkileri övüyordular ve taktir ediyordular.

  AKP ihtidarını İkinci yarısı, Askeri darbeler sağ sol olayları zamanlarına rahmet okutur hale gelince, bu sefer batılılar,AİHM’de dahıl yetkililere İnsan haklarını hatırlat’ip “yapmayın etmeyin” dedikçe bunlar,” biz insan haklarına saygılıyız, yargının işine karışmayiz, bizde insan haklari var siz bize karışamaz’sınız” diye meydan okudu durdular.
  Açıkcası batılıları aptal yerine koyduklarını zannettiler.

  Peki batılılar ne yapti?
  41 miliyon Avro’yu bastırdı ve ülkede insan hakları olmadığını hemde dünya liderinin kendisine açıklattırdılar…!!!

  AB’nın 41 miliyon Avor ile birlikte yaptığı İnsan Hakları Eylem Pilani teklifini! Akılli devlet adamı! ” Bizim bu pilana ihtiyacımız yok. İnsan hakları anayasamızda kanunlarla garantiya alinmiş ve uygulanan maddler siz ne yapak istiyorsunuz” diye cevap vererek o teklifi elini tersi ile geri çevırırdi.

  Bunlar ne yapti ucunda para olduğu için AB nin elini güçlendirecek tuzağa, kendi kendilerini düşurdüler.
  Şimdi bunlar kendi vatandaşlarına yaptıkları zalimliğı bundan sonra inkar edemezler çünkü AB’nin ve dünyanın elin
  kapı gibi belge verdiler.

 12. KAPAT MA

  Yıllarca parti kapatmaları kaldırılsın, parti suçlu olamaz, kapatmaya dayanak yapılan suçun müsebbibi kimse o cezalandırılsın deyip durduk. Hatta avrupa insan hakları mahkemesi eline çakı almayan partimizin kapatılmasını onaylarken eli kanlı bir terör örgütün siyasi uzantısı hakkında alınan kapatma kararını hukuka aykırı bulduğunda bile sarsılan kanaatimiz değişmedi.
  Ama avrupayı çok iyi bile yazar ve yorumculara soruyorum. Acaba kapatılması istenen partinin muadili bir oluşum avrupada herhangi bir ülkede açık kalabilir mi? Sözgelimi İŞİd el kaide gibi örgütlere sırtını dayayan, organik ilişkisi inkar edilmeyen bir parti demokrasinin beşiği ingilterede kurulabilir mi yada pkk nın merkezi brüksel’de.
  Mantar tabancası bile atmadan sadece seçim istedikleri için katalan siyasetçilerin başına gelenleri biliyorsunuz.

  Mithat Sancar diyorki, biz den korkuyorlar, doğal değilmi, karşılarında aday olan akp adaylarını ağızlarına para doldurup direklere asmadı mı bunları sırtını dayadıkları, adaylarını belirleyen onaylayan pkk. Tabi korkarlar kendilerinden olmayan iş adamlarının iş yerlerini basıp araçların yakmadılarla mı? gariban işçilerini öldürmediler mi. Tabi korkarlar onların yol kesildiğinden sarılıp öpüştükleri pkk lılar tayinim doğuya çıktı diye sevinen doktorları öldürmediler mi, öğretmenleri linç etmediler mi . Evet mithat sancar sizden çok korkuyoruz, ama artık korkmak istemiyoruz. Çocuklarını askere gönderen anne babalar olarak korkuyoruz. Kalabalık yerlere gererken acaba burada bomba patlatırmısınız diye korkuyoruz. Korkularımızı yeneceğiz, sizi de.
  Bir sözümde muhalefete, iktidar demokrasi dediğinde hadi arkandayız, geç bile kaldın, destekliyoruz diyeceklerine yılışık yılışık gülüyorlar, tivitir ergeni gibi laf sokmaya çalışıyorlar. Biden in ayaktakımı gülün gülün bizim de güleceğimiz günler gelecek . Bir partinin kurucusu zehir zemberek açıklamalar yaparak partisinden istifa etti, başka bir partide bu olaylar olsa utançtan sokağa çıkamaz, bunlar ise bize deme diki diyerek havaya bakıyor. Bu gücü nereden alıyorlar sanıyorsunuz.

  • Siz erdoğancılar gerçekten herkesi kendiniz gibi dünyadan kopuk kula kuluk ettiğinimi zannediyorsunuz! Uzağa gitmeye gerek yok, son seçimlerde ABDULLA ÖCALANIN MEKTUBUNU, TELEVIZIYONLARADA OKUTTURAN VE KARDEŞINI’de DEVLET TELEVIZYONUNDA KONUŞTURAN Erdoğan değilde Mithat sancarmıydı?
   Yoksa Batılı devletlerden 41 MOLOYON AVRO karşılığılığında bizde adalet insan haklari yok diyen kapı gibi belgeler imzalayan ve onuda çıkıp dünyaya anons edende erdoğan değil Mitahat sancarmıydı?
   Birde nobel ödüllü Amca oğlu Sancar ile övunen’de gene erdoğan ve sizler kendi kendinizi ters kõşeye yatırıyorsunuz!

 13. “Türkiye’nin temel hak ve özgürlükler konusunda bir an önce ortadan kaldırılması gereken eksiklikleri bulunduğunu…” sayın koru sizin analitik zekaya sahip bir yazar icin yazilmayacak bir ifade bu ulkede zihniyet degisimi disinda bir sey gerekmiyor.

 14. Nursena Küçüközyiğit, Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi imiş. İki ayı aşkın bir zamandır okulunu bırakmış Ankara’nın göbeğinde kaybolmuş babasını arıyormuş.

  Videosunu izledikten sonra çok rahatsız oldum. Belki bir faydası olur diye linkini sizinle paylaşıyorum.

  İnsan Hakları Eylem Planı’na Nursena’nın babasına kavuşmasına sağlayarak katkıda bulunalım.

  Buyrun izleyin durumunu;

  https://www.youtube.com/watch?v=zYjFQ79JMhY

Yoruma kapalı.