PKK terörle Türkiye’yi yeniden kendi içine kapanmaya zorluyor.. Bu tuzağa düşmemek lazım…

21
Reklam

Her ülkede terör var. 

Bu giriş cümlesini şöyle de kurabilirdim: Terörün sınamadığı ülke yok…

“Amerika’da yok, Avrupa terör nedir bilmiyor” diyebileceklere son birkaç yıl içerisinde oralarda yaşanan bireysel ve örgütsel terör saldırılarının bir listesini sunabilirim.

Ancak bütün dünyada tanık olunan terör olaylarının en sık ve en şiddetli görüldüğü yerler bizim dünyamız. Müslümanların yaşadığı coğrafya.

İçinde bulunduğumuz 2022 yılında hangi ülkeler terörist saldırılara uğramış merakıyla yaptığım araştırma, önüme kapsamlı bir liste çıkardı.

Yıl, Nijerya’da 200’den fazla kişinin hayatını kaybettiği bir kıyımla başlamış (4-6 Ocak). Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir dron saldırısı (17 Ocak), ardından Pakistan/Lahor’da bombalı saldırı (20 Ocak) ile Irak/Diyala’da askeri üssü basan İŞİD militanlarının 11 kişiyi öldürdükleri saldırı (21 Ocak), onu takiben yine Pakistan’da -bu defa Daş’ta- askerleri hedef alan ve 10 kişinin hayatını kaybettiği saldırı (25 Ocak) ile devam etmiş o ay…

Sonraki aylarda da birer-ikişer kişinin öldüğü mevzii olaylar yanında 63 (Pakistan/Peşaver, 4 Mart), 60+ (Somali/Mogadişu, 23 Mart), 31 (Afganistan/Mezar-ı Şerif, 21 Nisan), 33 (Afganistan/Kunduz, 22 Nisan), 41+ Nijerya/Ova, 5 Haziran), 100+ (Burkina Faso, 12 Haziran), 30+ (Somali/Mogadişu, 19-21 Ağustos) ve bu ayın başlarında (5 Eylül) 10 kişiden fazla insanın canını alan Afganistan’ın başkenti Kabil’deki saldırı…

Liste uzayıp gidiyor da, ben oradan yalnızca çok sayıda insanın hayatını kaybettiklerini cımbızla çektim..

Reklam

Aktardığım listedeki çok can alan eylemlerin hepsi değişik militan grupların bombalı saldırıları…

Şimdi bu uzun listeye Türkiye’den de (Mersin) bir PKK saldırısı eklenecek.

Türkiye de, yukarıda bir bölümünü sunduğum 2022 yılına ait listede yer alan benzer coğrafyadaki ülkeler gibi teröre muhatap. Hayatını kaybeden insan sayısının azlığı sebebiyle mevzii sayılabilecek kanlı eylemler yanında, 2003 yılında İstanbul’da 26 kişinin hayatına kasteden Bet İsrael ve Neve Şalom Sinagogları‘na yönelik saldırıları, kısa süre sonra yine İstanbul’da İngiltere başkonsolosluğuna yönelik yapılan ve 31 kişinin öldüğü saldırılar izledi. 2016’da Ankara’da 37 kişinin, yine aynı yıl İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda 45 kişinin, 2017’de Reina eğlence merkezinde 39 kişinin öldüğü saldırılara da sahne oldu ülkemiz.

Kanlı eylemlerin büyük bölümü PKK örgütünün marifeti; bazıları da ‘İslami’ kisveli sahte örgütlerin işi…

Mersin’de, Polisevi’ne yönelik terörist saldırıda, Pazartesi gecesi, bir polisin şehit olmadan önceki direnişi sayesinde çok daha fazla insanın ölmesi önlenmiş oldu. Bomba yüklü sırt çantalarıyla eyleme gelen iki kadın terörist kendilerini imha ettiler.  

Eylemi PKK üstlendi.

Neden böyle bir eylem ve neden şimdi?

Bazıları bu tür soruları anlamsız bulabiliyor. Oysa, terör örgütleri de, eylemleri ne kadar vahşice ve bir yönüyle anlamsız olursa olsun, eylemlerini bir amaç için gerçekleştirirler. Mersin’deki eylemi iki kadın militan hayatlarıyla ödedi. Onların ölümünden de onları oraya gönderen PKK lider kadrosu sorumlu.

Reklam

Öyleyse PKK böyle bir eylemi neden şimdi yapmış olabilir?

Akla gelen tek anlamlı cevap “Biz hala varız, eylem yapabilecek, can alabilecek durumdayız mesajını vermek” oluyor.

Evet varlar ve insan öldürebilecek durumdalar.

İyi de, anlamsız eylemleriyle ispat ettikleri varlıkları, kendilerine ve temsil ettikleri iddiasında oldukları ne varsa ona nefret duyulmasından başka bir sonuç doğuruyor mu? Geçmişte yaptıkları çok daha fazla insanın ölümüne yol açmış eylemlerle, PKK, ne gibi bir sonuç elde etti?

Nefret dışında?

Son on yıl içerisinde gerçekleştirdikleri saldırılar, siyaseten çözülebilecek sorunların ertelenmesinden ve o sorunların çözümü için gayret göstermekte olan siyasilerin geniş kitlelerin gözünden düşmesinden başka bir işe yaramadı.

HDP’yi ve HDP’de siyaset yapan insanları zora soktu her eylem.

Bu son PKK eylemi de, her an HDP’nin kapatılmasıyla da sonuçlanabilecek bir davayı görüşmesi beklenen Anayasa Mahkemesi üyeleri üzerindeki kapatma yönündeki manevi baskıları artıracaktır.

Dağda oturup eylem talimatı veren artık her birinin yaşı 70’in üzerinde seyreden PKK lider kadrosu, siyasi alanın HDP’siz kalmasını amaçlıyor olabilir mi?

Herkesin, hepimizin üzerinde düşünmesi gereken soru budur.

PKK damgalı geçmiş eylemlere bu soru akılda tutularak bakıldığında, hemen her PKK eyleminin, en fazla HDP’yi -ve tabii ondan önce siyasi alanda faaliyet gösteren ve kapatılmış partileri de- zor duruma düşürdüğü görülecektir.

Zor duruma düşürülenler listesine, seçime gidilen günümüz ortamında, muhalefetin her rengi de katılmış oldu.

Demokrasinin hüküm sürdüğü bir Türkiye istemiyor PKK ve diğer terör örgütleri…

Hangi coğrafyada eylem yapıyorlarsa, terör örgütleri, hepsi, kendilerinin rahatça at oynattıkları, terör eylemleriyle istedikleri istikamete doğru yönlendirebilecekleri bir ülke peşindeler…

Yukarıda verdiğim örnek eylemlerin sergilendiği değişik ülkelerin terör örgütlerinden PKK’nın da hiçbir farkı yok.

Türkiye seçim atmosferine girdi; zamanında yapılacak olursa sekiz ay sonra, benim beklediğim gibi tarihi erkene alınırsa her an sandık başına gidilecek. Türkiye’nin her seçimi önemlidir, ancak önümüzdeki seçim öncekilerden biraz daha önemli. 

Huzur içerisinde gidilmesi gerekiyor seçime.

PKK eylemiyle zihinleri bulandırmayı amaçlıyor.

Bu oyuna düşülmemeli.

[Amerika’da da, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de terörist örgütler ve eylemler var; ancak bize pek çok yönden yakın dünyada, terör eylemleri, ötekilerden farklı olarak, yalnız can almakla kalmıyor, ülkeleri felç edip daha doğru amaçlar için kullanılması gereken zaman ve enerjiyi heba da ediyor. Terör mutlaka görülmesi gereken pek çok gerçeğin üzerine birer şal da örtüyor. Can derdine düşürülen insanlar sağlıklı karar veremez hale geliyorlar. Yoksa bu halde olur muydu İslam dünyası?]    

ΩΩΩΩ

Reklam

21 YORUMLAR

 1. İşte bu muhalefet seçimi kazanırsa bu keferelerin saldırıları yurt içinde daha da artacak. Abd Suriyede onlara bol bol silah sığınağı yapıyor zaten. Seçimde oyunuzu muhalefete verin, teröristler suriyeden elini kolunu sallaya sallaya Türkiye’ye girer, burdan da Avrupa’nın her yerine geçer saldırılar, eylemler yaparlar artık. Bunu göremeyenlere ne desek boş.

  • geçirmiyorlar köylü!
   ama onların mızrakları botları deliyor!
   böğrüne saplanıyor sanki Aylan bebelerin!
   böğrüne böğrüne saplanan sadece sızı annelerin! yara yapmış derinlerde, cansız bedeni derinlerde doğudan gelenlerin!
   sen tümden köylüleri saftirik sınıfa koymaktan köyünde kalmışsın adeta köylü!
   köyünde bıraksalar o insanları,
   et süt buğday sebze meyve yetiştirecek belkide
   ama olmaazzz sana göre!
   önce batılı gelip bin metreden girecek köylüye!!
   ama, fakat köylü giremeyecek kara topraktan (pardon deniz suyunun dibinden) başka yere😠

 2. Terör, yeryüzü masume/masumi bir cennetse ona cehennemi yaşatmaktır. Bunu yaşatan terörist hangi etnik gruptan olursa olsun cehennem makumu birer kördür. Ülke bir Bütün, bunlar bütüne nankördür. “Akıl*İman Sentezi” zafiyetinin, eğitimsizliğin/yanlış eğitimin en vahim kurbanıdır/ürünüdür terörist. Etnisitenin kutsallaştırılmış hallerinin sonucunda, adeta emir-komuta zinciriyle bunlar ne yaptıklarını bilmiyorlar. Zerresini bir bilebilseler, Allah indindeki vebal ve sorumluluğunu ah bir bilebilseler uğrunda ölebileceği keskin etnisitelerinden derhal istifa edip insanlıkta karar kılarlar; Allah’a kul olma şerefine ve bilincine ulaşırlar. Tarihe düşmüş olduğumuz notu bu vesileyle de tekrarlayalım:

  “Herhangi bir etnisitenin ulaşabileceği en yüksek seviye “insanlık”tır. İnsanlıkta birleşelim. Allah indinde en kaliteli insanlık, O’nun beklentisi dahilinde “Akıl*İman Sentezi”yle ulaşılan insanlıktır. Bu sentez insanı “Eşref-i Mahlukat”a götürür”. İnsanlık için de aynı hedef söz konusudur”

  • Allah vergisi ezeli değerler insanın özünü teşkileder. Bunlar da gerek dindar ve gerekse sekülerize varyans ve türevleriyle süzüle süzüle kısmen de olsa insanlığa intikal/nüfuz etmiştir (ama bunun günümüzde eksiklikleri yok değildir). Değişik etnik zan ve kalpazanlıkla bunu dinamitleyen terörizm belasından evvela teröristin içindeki (ve bugün için kürt olduğu iddiasındaki) insanı da, içinden çıktıkları destek buldukları toplumu da kurtaracak olan “Akıl*İman Sentezi”dir. Dünyadaki cehennemi cennete çevirmenin umudu bu “sentez”dir. İnsanlığın, Allah’ın beklentisine göre tekrardan ruh ve hayatiyet bulması bu sentezin sağlıklı bir şekilde sisteme entegre edilmesine bağlıdır (ülkemiz için hiç te zor değildir). Tarihe not düşme borcumuzu bu noktada da yerine getirmiş olalım:

   “İşin içinden çıkılmaz gibi görünen tüm sorunlu doğrultuların keşiştikleri kritik nokta, çözüm bileşkesinin başlangıç noktadır”. Bu noktaya varabilmenin et etkin yolu “Akıl*İman Sentezi”yledir”

   Bu noktaya varasaya kadar durmadan çalışacağız, sabredeceğiz! bu zor günler geçecek birlikte güleceğiz! Son gülen iyi güler demiş atalar. Dönüş Allah’adır. Allah’tan başka Tanrı yoktur! Bu ezan sesleriyle doğduk, Allah’ın izniyle nesil nesil hep böyle doğacağız!

   ….
   Tekrar tekrar hayata, ne muhteşem başlangıç!
   Bazen bir anka kuşu, ulaşılmaz kırlangıç!
   ….

 3. Terör örgütleri, devleti eline geçirenler açısından, yani devlet açısından, bulunmaz fırsattır. Hatırlayalım 12 Eylül darbesine nasıl gelmiştik, şartlar oluşsun diye güvenlik birimleri olaylara müdahale etmiyorlardı. Haziran 2015 seçimlerinde iktidar çoğunluğu kaybettikten sonra ne olmuştu, terör eylemleri bir anda azıp, bizi Kasım seçimlerinde aynı bildik partinin ellerine teslim etmişti. Terör bitirilmek istenmez. Devlet istemez. Hep elinin altında bir tane bulundurur. Bazen ne istediyse verir, bazen kısıtlı verir, ama hep bir tane bulundurur. Yoksa milletin ne yapacağı belli olmaz, iktidarı indiriverir.

 4. Mersindeki Polisevine saldıran PKK’lı terörist Dilşah Ercan’ın, CHP’nin Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda serbest bırakılması istenen isimler arasında yer alıyormuş.
  Şaşırdık mı ?
  Chp li Mersin Belediyesi’nin Halkla ilişkiler daire başkanı Bedrettin Güneşin Pkk lılarla çekilen fotoğrafları sosyal medyadaymış. Adamlar çekinmiyorlarki.
  Şaşırdık mı?

  • Öncelikle bu terörist katillerden birinin bahsettiniz kişi olmadığı DNA analizi ile ortaya çıkmasına rağmen hâlâ burada bunu yazabiliyorsunuz.
   Şaştık mı?
   Bize şaşırmamayı da öğrettiniz.
   Kaldı ki daha önce gazetecilik yapmış birinin yıllar sonra terör eylemine katılmasının sorumluğu bu şekilde ve bu ifadelerle başkalarına yüklenebilir mi?
   Nerdeyse terör eyleminden daha önce verilecek tepkiler hazırlanmış.
   İdam cezalarının kaldırılmasına karşı mücadelemde ne kadar haklı olduğum her geçen gün ortaya çıkıyor.
   Bu vesileyle Yüce Allah’tan şehit polisimize rahmet, yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum.

 5. PKK’yı kullananda bizimkiler İçlerinde Mit ajanları var. Maalesef safları sıklaştırmak için bazen bizim hükümetler oy için kullanıyor.

  Birde Apo’ya çiçek veren Perinçekgiller var.

  Süleyman soyluya sormak lazım hani PKK’nın kökünü kazımıştın Geçin bunları, 2000 Dağ gerillasını kos kocaman Türkiye başedemiyor hiç sahici değil.

  Birbir oynadığınız oyunlar sonra ki oyunlar önceki yaptığınız olayları sahtekarlıkları çıkardıyor.

  Hani İHA yapmış, inlerine girmiştiniz geçin bunları.

  İstanbul Seçimlerini kazanmak için Kürtlerin oyunu almak için Osman Öcalını TRT’ye çıkaranlar kim?

  Erdoğan kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum dedi Geçin bunları.

  Süleyman Soylu, Bütün kanalları an olarak takip eden Mit neden TRT binasında Osman öcalı yakalatmadın, Geçin bunları

 6. Mersindeki eylem, Pkk nın ben bitmedim burdayım ha eylemidir. Son yıllarda Türkiyede eylem yapamaz hale getirilmişti.
  Bu eylem Hdp ye zarar veriyormuş lafları herhalde Hdpyi ve Pkkyı tam tanıyamamaktan ileri geliyordur. Bu devlet Hdp ye çok büyük fırsatlar veriyor ama Hdp bunu bir türlü değerlendiremiyor. Dayandıkları Pkk ve Pyd ye sırtlarını dayamaya devam ediyorlar. Ama bir yere kadar.
  Sayın yazar, siz duydunuz mu? Hdp şöyle bir açıklama mı yaptı son olayda. Şöyle mi dedi Hdp;
  Mersindeki terör olayını kınıyorum, terörle bir yere varılmaz. Pkk bizim namımıza konuşamaz, Pkk kürtlerin hakkını savunamaz, Pkk terör örgütüdür diye bir açıklama.
  Tabiki hayır.
  Hdp her olayda konumunu belli ediyorken, sizlerin Hdp yi pıtırcık bir parti konumuna sokmanıza Hdpliler bile gülüyor. Hdp zarar görüyormuşmuş. Bırakında zarar gördüklerini kendileri söylesin. O zaman samimiyetleri belli olur.
  Kapatma davaları olduklarını bile bile bu olaya sessiz kalmalarının sebebi nedir? Neden güçlü bir açıklama gelmiyor? Kapatmayı umursuyorlar mı? Tabiki hayır. Kendileri de istiyor kapatılmayı, istiyorki kapatılalım, ortalık yine karışsın mağdur edebiyatı yapalım tekrar palazlanalım.
  Hdp tam anlamıyla güvenilmez bir yapıdır. Türkiye bunu biletek Pkk ve Hdp nın bu basit oyununa gelmeden Tıpkı Avrupa birliğinin Türkiyeye uyguladığı taktiği uygulamaya devam etmelidir. Kapatmadan sürekli kontrol altında tutulmalıdır. Hdp ye bir gözün açık bir gözün kapalı davranılmalıdır.

 7. Süleyman Soylu

  Soylu hükümette en sevmediğim bakandı, şimdi en sevdiğim bakan oldu. Demek ki insan amelleri ile değişebiliyor ve gönüllerdeki yerini de değiştirebiliyormuş. Duygularımın değişmesindeki en büyük amil bütün faşist, ırkıçı, kemalis tayfasının hatta sesini çıkaramazsa bile akpartililerin bile müptela olduğu mülteci düşmanlığına düşmeyip yiğitce onları sahiplenmesi oldu. Patates suvan tartışmalarının üstünde dünya hayatını kıymetlendirecek tek meta budur; İnsanlık, islam kardeşliği. Bunu sadece lafta bırakmayıp sınırın ötesine de geçerek evler yapması, yapanlara önayak olması, yardımlar götürmesi takdire şayan.

  Son olayda kılıçdaroğlu ve ekibinin esir gazeteci diye sahip çıkıp avrupaya defalarca ülkemizi şikayet ettiği terörist mersinde bir bombalama olayında öldürüldü. Süleyman bey sahip çıktığınız gazeteciye bakın, terörist çıktı deyince kılıçdaroğlu aklınca kendi koyun sürüsü gibi kitesini aldatırım ümidiyle “DNA raporlarını açıkla bu terörist o terörist değil” diye fevaran ediyor. Bunun PKK nın açıklamasına da güvenerek yapıyor zira pkk “arkadaşımız ölmedi, görevinin başında” yollu mesaj yayınlamış. Şimdi kim haklı; Soylu gazeteci diye gösterdiğiniz destek çıktığınız kişi teröristtir saptamasını yapmak için onun karıştığı eylemi gösteriyor. Kılıçdaroğlu da yalan söylüyorsun diye ortalığı ayağa kaldırıyor. oysa pkk yoldaşımız görevinin başında diye bu elemanın terörist olduğunu ifşa ve ilan ediyor zaten. Yoksa kılışdaroğlu bizim teröristimiz ölmedi diye mi seviniyor.
  Burada asıl önemli ikinci nokta ölen pkk lının DNA sonuçlarını soyludan önce kılıçdaroğlunun masasına koyan güç. İşte 2023 seçimlerinde gelmekte olan güç budur. Bırakın masa6 nı üstünü.

 8. PKK terör örgütü Türkiye’deki derin Ergenekon yapılanmasının ortağıdır. Ne zaman biri dara düşse öbürü yardıma koşar. Şimdi bu derin yapı kimlerle işbirliği yapıyorsa bu eylem de siyaseten onlara yardım amaçlıdır. Biraz dikkatli bakarsanız bu işbirliğinin ne kadar zahir (açık) olduğu görülmektedir.
  Dahası da var. Derin yapı PKK ve diğer teröristleri bütün dünyada meşrulaştırdı ve Türkiye’nin terörle mücadelesini çöpe attı. Bunu da Gülen Hareketini terörist ilan ederek yaptı. Çaya çorbaya “terör” eylemi adını vererek gerçek terörist örgütleri meşru hale getirdi. Erdoğan yönetiminin iktidarını devam ettirmekten başka bir amacı olmadığı için bu tezgaha ortak olmakta beis görmediler. Şimdi de CHP’yi terörist ilan edecekler görüntüsü var. Gülen Hareketini terörist ilan edenler CHP’yi isterlerse havada karada terörist ilan ederler. Ancak bunu yapacaklarını sanmıyorum, en azından şimdilik. Ama seçim tehlikeye girerse neler yapabileceklerinin ucunu da göstermiş oldular. Bu arada CHP içindeki “Özel” ajanlar da pek kullanışlı ve işlevsel görünüyorlar. Bayağı bir şenlik var anlayacağınız. Tabii ki zarar gene Türkiye’ye.

  • Hayret yaa! pratikte 15 Temmuzun Gülen hareketiyle bir alakası yok mu demeğe getiriyorsun? El insaf. PKK ve diğer teröristleri bütün dünyada meşrulaştıran dünya, haklarını savunan dış dünya. Gülen hareketi kendine bu dış dünyada yer edinince gelinen nokta 15 Temmuz (durum çok yalın ve net değilmi?). Ülkeye zarardan bahsederken 15 Temmuzu unutan unutturmağa çalışan ne kadar samimi?

 9. 5 HAZİRAN 2015 SAAT 08.00
  Bir meslektaşım 5 Haziran 2015 günü saat 8′ de
  7 Haziran 2015 seçim sonuçlarını sormuştu.
  Ben de
  “– Seçimi falan boşver. 7 Hazirandan sonra sadece bombalar konuşur. Seçim sonuçları aleyhine olanların kontrolündeki terör örgütleri ülkeyi kan gölüne çevirir” demiştim.
  Tahminimde şu şekilde yanıldım.
  Bahsettiğim süreç 7 Haziran’da değil,
  5 Haziran akşamı başladı.
  5 Haziranda Diyarbakır’da bir partinin seçim mitinginde.
  Bir de 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olmayı düşünen, bulunduğum ildeki baro başkanını bu isteğinden vazgeçirttim.
  Ona da şunu dedim
  “–7 Haziran meclisi, Cumhuriyet Tarihinin en kısa süreli meclisi olacak. Bu kadar kısa süreli milletvekilliği için baro başkanlığını bırakmaya değmez”

 10. SÜFLÎ
  – Otomobil,
  – Telefon,
  – Konser talep etmek süflilik imiş.
  Pek yakında;
  – Ekmek,
  – Su,
  – Nefes almak istemek bile, süflilik olursa şaşmayın.

  • akapeyi desteklememek en büyük süflilik hatta süfliyi azamlık bunu bilmeden bir müselman nasıl yaşar şaşarım! bakınız mecelle ilgili bahse

 11. Ben de şahsen özellikle PKK terörü konusunda bu köşede görüşlerimi bir kaç kere dile getirmiştim ; bu nedenle ayrıntıya girmeden birer cümle ile temas etmek istiyorum .
  Evet , terör bütün dünyada ortaya çıkabiliyor ama listede görüldüğü gibi islam ülkelerini adeta mesken tutmuş !
  Süleyman Soylu ; her şey bir yana , kabul etmek gerekir ki yaz kış demeden , gece gündüz canla başla bu mücadeleyi sürdürüyor , belki netice de alır. Ama bana göre bu netice , terörün kökünü kazimaya yetmez !
  Rakamları tam olarak bilemiyorum , 40 yıldan beri öldürülen terörist sayısı muhtemelen 100 bine ve şehit olanlar da tahminen 30 bine dayanmıştır ; aileleriyle birlikte yaşanan bu acılar belki de bir milyon insanı etkilemiştir , bunlar ne olacak , bu acılar nasıl dinecek !
  Bunun için mutlaka ve mutlaka devletin bir yandan da büyük ve kendinden emin bir devlet olarak oturup her şeyiyle bu konuyu açık açık konuşması , görüşmesi gerekir !
  Unutulmasın ki bu bela 1860 dan bu yana yakamıza yapışmıştır , kurtulamıyoruz !
  Devekuşu gibi kafamızı kuma gömmeyelim, kedi gibi üstünü kapatmakla sorunlar çözülmez, dürüst , samimi ve gerçekçi olalım .
  Bu vatan , bu bayrak , bu millet hepimizin ; Kürt ,Laz Çerkez… vs. ve Sünni , Alevi , Şafii…vs. hepimize yeter , neden hepimiz huzur ve sükun içinde kardeşçe yasamayalım ! Bu devlet ne zaman aklını başına alacak !
  Yeter artık Allah aşkına, yeter ya hu !

  • Evet SS iyi çalışıyor. Bu eylemi CHP’ye yamamaya çalışıyor Twitter’da polemiklerle, iş yapma laf yap denmiş ona. Buradan da bu tür eylemlerin neden seçime doğru artmaya başladığını gayet iyi anlıyoruz. Terör bitirilmek istenmeyen bir şey. Özellikle devleti eline geçirenler bunu bulunmaz bir fırsat olarak görüyorlar ve sürekli canlı tutuyorlar ki kendilerinin vazgeçilemez oldukları daha iyi anlaşılsın. Ama bizim millet anlamadı, anlamaz da, bu numarayı hep yutar. Aynı yola devam.

 12. terörü din iman etnisite bölge vesaire ile ilişkilendirmek, yutturmaya çalışmak çocukları elma şekeriyle uyutmaya benzer.
  -teröristlere sadece taşeron maşa denir.
  -dağa çıkmış kaçak kişiye de eşkiya!
  eylem! (katliama teşebbüs ne zaman ad değiştirdi?) sırtında bomba dolu çantayla..
  🏃içeri bir girebilseydi!!!
  👇ordu sınırın güneyine uzanamasaydı!!!
  👬Azerbaycan daki Kıbrıs’ta ki kardeşlerimize yardım edemeseydik!!!
  nice olurdu halimiz?
  bir sonraki hedefleri neresi olurdu dersiniz?
  bak burası önemli;
  15temmuzda sık kafasına diyen komutanda, baş kaldıranın kafasına sıkıp şehit olanda,
  polisevine girmesini engellemek için hayatını ortaya koyan da,
  çook çok önemli!!!
  bu kahramanlar gibi kahramanlar yetiştirdiğimiz sürece,
  kurumlarımızı çalışanları herbakımdan eğitebildiğimiz sürece,
  korku dağları mezar olur maşalarada, maşaları tutan kirli ellerede.
  vay efendim bu parti şu parti partinin içindeki hayır hepsi değil birikisi…
  geç bunları!!!!!!
  hepsi 🐙 ahtapotun kolları.

 13. Her ülkede terör ve terör örgütü var tespiti yanında devletler tarafından sızılmamış terör örgütü de yok hükmü katisi ile tamamlayalım. Bu devşirilmiş ve etki sahası içinde ki unsurlar İRA dahil on yıllarca varlıklarını gizleyerek asli amaçlarına yönelik yönlendirme faaliyetlerine devam etmişlerdir. Cuntalar, terör örgütleri sadece kullanışlı maşalardır çoğu zaman göstermelik ideoloji ve davaları vardır ancak kuklacı her zaman Agatha Christie romanlarında ki en beklenmeyendir. Şimdilerde adı pek anılmayan IŞİD acaba artık nerededir? Bir yerde nadasa bırakılıp oyuna tekrar gireceği skor ve dakikayı beklemektedir. Biz de rahmetli Mahir Kaynak gibi ‘Cui bono?’, oyunun içinde bir müstetir oyun kurucu var der ve lafı uzatmayız. En güzel söze hükmü bırakırız. “Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.” Enfal/8

  • Hayret yaa! o aklınla romanlar dünyasında yaşıyorsun. Sonunda bir tek ‘işte o Allah bize çalışır’ demediğin kalmış!

Yoruma kapalı.