Saldırılar bizi yolumuzdan döndüremeyecek.. Sebebi okurlarımızın yakın ilgisi…

69
Reklam

İnsanın öyle olmadığı halde kendisini çırılçıplak hissettiği durumlardan birini yaşadım: Gecenin bir saatinde güncel haberler sunan OcakMedya sitemize dışarından müdahale edildi, ardından da her gün düşüncelerimi okuma zahmetine katlananlarla paylaştığım bu siteye…

Eve siz içindeyken hırsız girmiş gibi oluyorsunuz.

Mahremiyetinize saldırılıyor ve güvendiğiniz her şey önemsizleşiyor çünkü.

Ertesi gün bana kişisel hıncını kürsülere taşımayı iş edinmiş bir parti liderinin bir ay içinde ikinci salvosu geldi. Sebebini bilmediğiniz hınç, gri beyin hücrelerinizi bir süreliğine fazla çalıştırıyor; bende de o gayretli çalışma oldu, ama sonra sönümlendi.

Fenalıklar tek gelmiyor, illa arkasının da ilkini takip etmesi gerekiyor… “Acaba yeni belediye başkanını cezalandırma yöntemlerinden biri mi?” diye düşündüren anlamsız kesintiler ve onlara bağlı alet-edevat bozulmaları da yaşandı bu arada…

Hepsi bir tarafa sitelerin kaybı bir diğer tarafa…

Önce “Tek kişilik orduyla verilen demokrasi savaşı bu kadarla kalsın” deyip bu siber saldırıyı bahane edip üç yıldır deliler gibi sürdürdüğüm iki siteli çalışmaya son vermeyi düşünmedim desem yalan olur. Yaptığım, zaman zaman, ıssız bir ormanda çığlık atmak gibi bir his veriyor bana; kimse işitmeyeceği için ses tellerini incitme dışında bir yararı olmaz o bağırtının…

Ancak saldırılar sonrası, başta yakınlarım ve OcakMedya’ya yazılarıyla katkıda bulunanlar ve sürekli okur olduğunu bildiklerim duruma el koymayı zorunlu hale getirdi. Hem de “Yeter” fikri henüz beynimin kıvrımlarını terk etmemiş, bir iradeye dönüşme fırsatı bulamamışken…

Reklam

Son 48 saat siteleri geri alma çabasıyla geçti.

Bu yazı o çabanın ilk sonucu.

Henüz eski yazıları geri kazanamadık; ancak o yolda çalışmalar devam ediyor.

OcakMedya da en kısa zamanda yeniden devrede olacak; onun da bütün geçmişiyle hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etmesi en büyük arzumuz.

Süreç içerisinde kendimizin de hayati noktalarda karar hataları yaptığımız ortaya çıktı; o hatalar yüzünden geri kazanma işi beklenenden uzun sürüyor, bunun farkına vardık ve bir kez daha bu olayın yaşanmaması için gerekli bütün tedbirleri alıyoruz.

Buraya kadar anlattıklarımdan bütün profesyonel görüntümüze rağmen bunun tam tersi bir durumda olduğumuzu çıkarmışsanız şaşırmayınız. O çıkarımınız bütünüyle doğru. Teknoloji konusunda, en baştan bu güne, esas işi bu olmayan ve üç yılın yarıya yakınını ülkeden uzakta geçiren bir yakınımın katkısıyla ayakta duruyoruz. OcakMedya’da haber seçimine -o kadar olmasa da- yine uzaktan bir dostumuz yardımcı oluyor. Geri kalan bütün işler bana ait.

Erkenden kalkıp yazımı yazıp sitedeki yerine yerleştiriyor, OcakMedya’ya katkıda bulunan dostların gelen yazılarını teker teker okuyup sayfalarına aktarıyor, bu arada takip ettiğim gazetelerde gözüme çarpan ve okurların da bilgi sahibi olmasını arzu ettiğim yazıları OcakMedya’nın ‘Seçilmiş Yazılar’ bölümü için seçiyorum, günün akışı içerisinde bana gelen özel bir haber olursa onu da site için değerlendirmek bana düşüyor.

Tek profesyonelliğimiz Anadolu Ajansı’nın haberlerine abone oluşumuz…

Reklam

Yazılarıma bu ilkiyle başlamamdan büyük memnuniyet duyacak geniş bir okur kitlemiz olduğuna inanıyorum; onları sevindirmek için bu yazı. Saldırılara bakılırsa yazmamamı isteyen birileri de var ve bu geri dönüşümüz onları hiddetlendirecektir.

Bizi yaşatan sevgidir. Siber saldırı ile başlayan süreçte gördüğüm ilgi o sevginin tezahürüydü ve bunu asla unutmayacağım.

Diğerlerine gelince…

En iyisi onları kendi kaderleriyle baş başa bırakmak…

Şu andan itibaren fehmikoru.com sitemiz bu yazıyla birlikte yayınına yeniden başlamış bulunuyor; kısa süre içerisinde arşivi de kazanılacak, bundan eminim. OcakMedya da, biraz daha beklemeniz gerekse bile -unutmayın profesyoneller eliyle yönetilmiyor bu sitelerimiz- bütün yazarları ve haberleriyle yine karşınızda olacak.

Hepinize yeniden “Merhaba” diyorum.

ΩΩΩΩ

Reklam

69 YORUMLAR

 1. 1999-2000 yıllarında senin Yalova’da yazlığında GÜL+ ERDOĞAN + KORU ÜÇLÜSÜNÜN istişarelerinde yeni partinin oluşumu konuşuluyordu. Zaman nasıl su gibi akıp geçti. 1969 da siyasete başladım. 50 yıl sonra sıra bana gelmedi mi?.

 2. Selam üstad..geçmiş olsun, Türkiye burası ve daha neler olacak..ALLAH yar ve yardımcımız olsun

 3. Bende sorun benim bilgisayarımda sanmıştım ilk önce, Fb da Sinan beyin paylaşımı sayesinde bu yazıya ulaştım. Zaman zaman muhalif olsaam da yazılarınızın takipcisiyim Fehmi bey, Okumayınca eksiklik oluyor. Adelina hanımın yazılarına da en kısa sürede erişim sağlanır inşallah.

 4. Suç ve Ceza
  Bir kimsenin canına, malına, kişiliğine (ırzına), işine tecavüz suçtur. Kişinin mahkemede hakkını arama hakkı vardır. Nefsi müdafaa sayesinde savunma hakkı da vardır. Devletin görevi kişilerin bu haklarını korumaktır.
  İki gün, üç gün, bir hafta, bir ay işini yapmasını önleyen kişiyi devlet bulmalı ve cezalandırmalıdır. Bu kişi yurt dışında olabilir. O zaman da İnterpol aracılığı ile bulunmalı ve cezalandırılmalıdır.
  Bunu yapan devlet, devlettir. Bunu yapan insanlık var olmaya hak kazanır. “Koru’nun susturulması çok mu önemli?” diyebilirsiniz. Burada Koru susturulmuyor, tüm bilgisayar ağı tehlikededir. Bugün Koru’ya, yarın Cumhuriyet’e, bugün basına yarın bankaya. Elektrik santrallerine, uçak sistemlerine. Sosyal fırtına, elektronik fırtına yahut tufan diyebiliriz.
  Bugün mühendisler elektronik saldırıları defedebiliyorlar. Yarın sıradan mühendisler bu saldırıları yapacak hale gelirler. Bunu önlemenin tek yolu vardır. Suçlu kim olursa olsun bulup cezalandırmaktır. Ceza, Koru’ya bir şey kazandırmaz ancak insanlığa güven getirir.
  Bünyamin Demir ve Ekrem İmamoğlu’na düşen bir numaralı görev budur. Ülkemizde birçok işyerinde bilgisayar teknisyenleri vardır. Bunlar istihdam edilmiyorlar. İstanbul’da bir bilgisayar Ar-Ge merkezini kurmalıyız. Ölümü göze alan hakseverler buranın yöneticisi olmalıdır. Bu tür saldırılara anında cevap verilmelidir. Saldıranlar bilgisayar tekniği ile bulunmalı ve yargıya teslim edilmelidir.
  Bunu devlet yapamaz. Belediyeler de yapamaz. Ancak belediyeler kooperatifler kurar, semt kooperatifleri kurar ve onların Ar-Ge merkezleri bunu yapar.
  Düşmanı güçlü zannetmeyin. Sabun köpüğü gibidirler, hemen eriyip giderler. Mağlup olacaklar ve cehennemde haşr olacaklar. Geçmiş elli yıl buna şahittir.

 5. Merhaba Fehmi Bey,
  Düşünceden kim/kimler korkar ?
  Düşünceden korkuluyorsa , bu korkanların eksikliklerini ,yanlışlarını ,hatalarını gösterir.Çünkü doğrunun er geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır.Ayrıca böylesi zor zamanlarda sizin gibi entelektüellerin seslerinin daha gür çıkması dileğiyle… Selamlar.

 6. Gecmiş olsun Fehmi Bey, eğer devam etmeseydiniz/edemeseydiniz ülkemiz ve milletimiz için çok büyük bir kayıp olacaktı. Tekrar hoş geldiniz. İyiki fikir ve düşünceleriniz ile varsınız ve bizim ile paylaşmaya devam ediyorsunuz.

 7. Fehmi bey sizi takip ediyoruz Lütfen bu tür platformlardan ayrılmayı aklınızdan bile geçirmeyin ocakmedya.com devam etmeli… Bende açıkçası hiçbir ücret talep etmeden yazar olmak istiyordum…

 8. Koru camiasina büyük gecmis olsun.. Bu zorba, geri kalmis ve basit eylemi yapanlari kiniyorum.

  Bi kac aydir aslinda sizin sitenizin full backupini bazi yorumccularin yorumlarinida özellikle kaybetmemek icin kendi arsivime almayi düsünüyordum ama zaman bi turlü bulamamistim..

  Simdi eski yazilara yorumlari ile birlikte Google’in “Cache”inden ulasabilirsiniz.Selam saygilarimla,

 9. Ne diyordu Dilipak:Reklamın iyisi,kötüsü olmazmış…Can yaktı biraz ama, daha çok okunur olmaya da sebep oldu inşaallah.Bozguncular şimdi “biz böyle olsun istememiştik” diye yumruklarını kemiriyorlardır diye tahmin ediyorum.Suç duyurusunda bulunmayı da ihmal etmeyin Fehmi bey.Belki bugünlerde olmasa da bir süre sonra haylaz hırsız yakalanıverir,kulağından tutulup ibret-i alem diye de afişe edilir.Malum günümüz teknolojisinde herşey mümkün.

 10. “Hasan Bey’in sesine ben de katılıyorum kendi sesimle:

  BİZ OKURLARA BİR DAYANIŞMA VASITASI YARATIN FEHMİ BEY!”

  Hasan ve Bernar, beylere bende katılıyorum.

 11. Merhaba yigit insan.
  Cennet vatani cinnet vatan haline getirenlere ve destekcilerine
  Allak akil fikir versin iyi huylu insan haline dönsünler üstad.

 12. geçmiş olsun. yazılarınıza ara vermeden devam etmeniz temennimiz. bu arada gazeteci yetiştirmeyi de ihmal etmeyiniz.

 13. Sayın Koru,
  Yıllardır sizi ve yazdıklarınınızı takip ediyorum. Hemen hergün merakla o gün ne yazdığınızı merakla okuyorum.
  Fikirlerinizle birilerini korkutmuşsanız demekki sizi seven ve takip eden sevenleriniz çok. Fikirleriniz ve duruşunuz birilerinin son zamanlarda hayatında elde edemeyeceği popülerliğinin elinden gideceğinden korktuğu için size saldırıyor. Fikirler korkutmayla yok edilmez. Fikirler yaydan çıkmış ok gibidir hedefine varmak için ilerler.
  Sevgiler ve saygılarımla…

 14. gecmiş olsun Fehmi abim.her ne olursa olsun pes etmek yok.
  biz dogruları hakkı hukuku,yaşamak ve anlatmakla mükellefiz.
  gerisini Rabbim bilir.Allaha emanet olunuz.

 15. Aşağıda açık kimlik bilgileri yazılı sanığa ait Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı Emanet Memurluğunun … bulgu poşeti içerisinde bulunan 1 adet ” CEMAAT’İN SİYASETLE SINAVI BEN BÖYLE GÖRDÜM” isimli yazarı Fehmi KORU,1 adet “HARİTALAR, ŞEMALAR ve TARİHİ YORUMLARLA 1421 SENELİK İSLAM TARİHİ” isimli yazarı Hekimoğlu İSMAİL olan … kitapların içeriğinin FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile ilgili bir suç unsuru bulunup bulunmadığı yada başka bir suç unsuru bulunup bulunmadığı, mevcut ise suç unsurunu içereni barelerinkitap adı ve sayfa numarası belirtilmek suretiyle tam metin olarak gösterilecek şekilde rapor düzenlenip, İVEDİLİKLE mahkememize gönderilmesi,

 16. Her gün cümbüşten geçilmezdi bu sayfa… Bu sessizlik bana, Timur’un fillerinden şikayet için yola çıkan köylülerin, Nasrettin Hocayı yalnız başına hatırlattı… İnsan hakları ve demokrasi savunuculuğu bir gök gürültüsü duyuncaya kadar mıydı?

 17. Öneri, Sayın Koru’nun yazılarının yakın takipçisi, yorum safyalarının en serin kanlı ve entelektüel yorumcularından HASAN GÜNAY BEY’e ait: Tam maliyetini bilmediğimiz ama ciddi rakamlar olduğunu kolayca kestirebildiğimiz yükü sayın Koru’nun okurları olarak paylaşmak.

  Bu öneriye sıcak bakan her bir okur, “BİR DAYANIŞMA VASITASI YARATIN FEHMİ BEY!” diye yazarsa kısaca, Fehmi Bey’in bu konudaki çok muhtemel direncini kırabiliriz.

  Hasan Bey’in sesine ben de katılıyorum kendi sesimle:

  BİZ OKURLARA BİR DAYANIŞMA VASITASI YARATIN FEHMİ BEY!

 18. Merhaba fehmi koru. Sitenin ve yazılarının sessiz takipçisi idim. Üzüldüm. senden neden bu kadar korkuyorlar ki. Tek kişisin. ilginç

 19. Çok çok geçmiş olsun dün yazınızı okuyamadım inan bana benim için bir eksiklik di sanki

 20. Tekrar Hayırlı olsun.
  -İnanç özgürlüğü
  -Düşünce özgülüğü
  -teşebbüs hürriyeti
  Bir ülkede sağlanamıyorsa durum çok vahim demektir.

 21. Sn koru öncelikle geçmiş olsun temennilerimi iletirim.Haklılarin daima kazanacağını bildirir hiçbir zaman pes etmemenizi dilerim .

 22. Merhaba size ve Korugiller ailesine. Hepimize geçmiş olsun. Hakikaten şu yazdıklarınızı ilk kez sizin de belirttiğiniz gibi büyük bir şaşkınlıkla öğrendim. Buna bile tahammül edemediler. Demek ki etkisi cüssesinden çok çok büyükmüş. Bizim şu anda sesimiz bizim de yazmamızı sağladığınızdan bence bir tek sizsiniz. Allah korusun sizi sustururlarsa bilelimki büyük bır operasyon yapiliyordur. Sadece sizle değil bizlerle de uğraşıyorlar. Bunları kısmetse sonra yazacağım inşallah.
  Allah eksikliğinizi vermesin. Size, ailenize ve site ailesine selametler dilerim.

 23. Teşekkürler, bunca yapılan saldırıya rağmen, ısrarla devam etmeniz ve bizleri hem sizin hem de Ocak medyanın diğer çok seçkin yazarlarinin yorumlarindan mahrum etmediğiniz için…

  Teşekkürler, mağdur da olunsa edebi ve ağırbaşlılığı terk etmeyip, seviyeyi her daim yüksek tutmanin nasıl bir erdem olduğunu hatırlattığınız için,

  Teşekkürler, her türlü baskıya ve saldırıya rağmen hala söyleyecek sözü olanların olduğunu ve korkmadan söyleyebildiklerini gösterdiginiz için,

  İyi ki varsınız ve iyi ki hala sizi okuma imkanını bizden esirgemediniz,

  Teşekkürler…

 24. merhaba güzel insan merhaba.
  yanındayım tüm dualarımla.
  ben bir khk lıyım ve 6 yıl 3 yıl aldım. haksızlıgı ve adaletsizliği iliklerine kadar yaşamış biri olarak güneş balcıkla sıvanmaz diyorum.2001 den beri sizi okur takip ederim adate bir fener gibisiniz benim için geceleri aydınlatan.

 25. Bu nasıl bir dünya, hikâyesi zor;
  Mekânı bir satıh, zamanı vehim.
  Bütün bir kâinat muşamba dekor.
  Bütün bir insanlık yalana teslim.
  N.F.KISAKÜREK Üstad ne güzel anlatmış Fehmi Bey yılmadan doğru yolda yürüyeceğinize inanıyoruz.Doğruları söylemekten çekinmeyeceğinize inanıyoruz.Allah yardımcınız ve yardımcımız olsun zalimlere ve tiranlara karşı…………………..

 26. Yapılan saldırı yazılarınızın etkili olduğunun bir işareti. Düzenli bir okuyucunuz olarak sizi tekrar okuyabildiğim için mutluyum.

 27. Sayın Fehmi Koru size yapılanlar kimler ve niçin yapıldığı belli onlarla uğraşmaya değmez siz yolunuza devam edin.

 28. Sayın Fehmi Koru size yapılanlar kimler ve niçin yapıldığı belli onlarla uğraşmaya değmez siz yolunuza devam edin.

 29. Merhaba Allah kolaylık versin çok üzüldüm.
  Başkanlık referandumu ve son iki seçim hariç ömrünü MHP’ye vakfetmiş, Neredeyse çocukluğumdan beri Ülkücü olan ve Ülkücülükten (MHP’den değil) vazgeçmeyen biri olarak çok üzüldüm.
  Allah yar ve yardımcınız olsun

 30. Yapılan ahlaksızlık.
  Yapılan, eve baskın yapıp, ev sahinin gözü önünde yakıp yıkmak, efelik, kahramanlık, büyük bir cesaret göstjerdiğini zannederek masum veya- ona göre masum olmasada- zayıf insanı, çaresiz insanı evire çevire dövüp, malını gasp etmektir
  Fehmi bey suçlu mu. Burası kandil değil ki eşkiyalık yapılsın, burası hukukun var olduğu devlet.
  Ki Fehmi bey sadece katılırsın, katılmazsın, yanlıştır, doğruduur fikrini düşüncelerini yazıyor.
  Koskoca partinjn başkanı saldırıyor ve osaldırı bu saldırıya sebep oluyor
  Fehmi bey fikrini beyan ediyor, sizde yazın veya genel başkanınız cevap versin.
  Kışkırtma neyin nesi.
  Bu Fehmi beye değil sizedir zararı.
  Öfkeyle kaalkan zararla oturur
  Keskin sirke küpüne zarar verir.

 31. Bir siyasi parti liderinin, bir kişiyi tehdit edecek kapasitede olunan ülkeni, dünyanın büyük ülkesi olması mümkün değil. Bunlar, sözleri, hareketleri ile hem türkiyeyi küçültüyor hem de türklere hakaret ediyorlar. Türkler, böylesine kapasitesiz kişileri lider olarak haketmiyor.

 32. Her yağmurdan sonra güneş açılır rengarenk çiçekler açılır. Bir site kapanır bin site açılır. Biz okuyucular olarak Sayın fehmi korunun suçsuz olduğunu, hakkını gasp edildiğinin kanaatindeyiz. Çok büyük geçmiş olsun. Hayat devam ediyor. İnşallah fehmi koru ailesi (okuyucuları) eskisinden daha çok büyüyecek.
  SAYGILAR SEVGİLER

 33. Doğru sallanır ama yıkılmaz demişler. Şöyle de diyebiliriz :
  “Haddini bilmeyenler yıkılır gider, haddini bilenler ayakta kalır”.

  Şunu da eklemek lazım ; “Düşünce ve ifade hürriyeti olmayan rejimler yıkılmaya mahkumdur”

  Tekrar hoş geldin Fehmi Koru. Bu vesileyle bizler de hoş bulduk. Merhaba vatanım Türkiye …

 34. Merhaba Fehmi abi, yirmibeşyıldan beri sizin yazılarınızı severek okuyorum. Sevgimi ve ilgimi gösteremediğim için üzgünüm. Bir lahza bile olsa yazmayı bırakmayı düşünmeniz nedeniyle bu ataleti bırakıp size yazma ihtiyacı duydum. İnanın bende şahsi anlamda zor zamanlar geçiriyorum. Böyle anlarda aklıma hep Ömer Muhtarın o sözü gelir” insanın belini kırmayan darbeler onu güçlendirir.” Nice güzel yarınlara birlikte kavuşmak dileklerimle…

 35. Yapılan ahlaksızlık.
  Yapılan, eve baskın yapıp, ev sahinin gözü önünde yakıp yıkmak, efelik, kahramanlık, büyük bir cesaret göstjerdiğini zannederek masum veya- ona göre masum olmasada- zayıf insanı, çaresiz insanı evire çevire dövüp, malını gasp etmektir
  Fehmi bey suçlu mu. Burası kandil değil ki eşkiyalık yapılsın, burası hukukun var olduğu devlet.
  Ki Fehmi bey sadece katılırsın, katılmazsın, yanlıştır, doğruduur fikrini düşüncelerini yazıyor.
  Koskoca partinjn başkanı saldırıyor ve osaldırı bu saldırıya sebep oluyor
  Fehmi bey fikrini beyan ediyor, sizde yazın veya genel başkanınız cevap versin.
  Kışkırtma neyin nesi.
  Bu Fehmi beye değil sizedir zararı.
  Öfkeyle kaalkan zararla oturur
  Keskin sirke küpüne zarar verir.

 36. Fehmi Koru iyi ki varsın. Senin gibi insanların varlığı bu ülkeyle ilgili gelecek kaygılarımı bir nebze de olsa azaltıyor. Demokrasi mücadelesine devam. Her daim desteğe devam

 37. Sayın Fehmi Koru Bey,

  Geçmiş olsun!
  Gerçekten zor bir zamandayız. Ve siz zorlu, ama çok faydalı bir görev yapıyorsunuz.
  Sizinle aynı çizgide değilim, fakat sizi takip ediyor ve emeğinizi kıymetli buluyorum.
  Allah yardımcınız ve yardımcımız olsun.

  Saygılarımla.

  Murat

 38. geçmiş olsun fehmi bey. iki gündür erişemiyordum, gerçekten kaygılandım. dönüşünüze de sevindim. en iyi dileklerimle.

 39. Hoşgeldiniz Fehmi Bey. Kendi günlük rutinim içerisinde sabah 06:30 da yazınızı okuyamayınca günümün eksik başladığı bilmenizi isterim. İyi ki döndünüz.
  Selamlarımla.

 40. Merhaba Fehmi bey.

  Gerçekten uzuuun (!) bir aradan sonra yeniden merhaba ve hoşgeldiniz.

  Evet, “onları” kaderiyle başbaşa bırakalım. Yaptıkları yanlarına kalsın…

  Siz arşivlerinizi de yanınıza almış olarak okurlarınızla baş başa kalınız.

  O sizi okumuyordu ama takip ediyordu. Zülfü yare dokununca avaneler mesai yapmaya başladılar ve fitneyi uyandırdılar.

  Korkmuyor değilim; “elinizi kolunuzu sallayarak gezmeyi” çok görüp başınıza bir badire açmalarından…İnşallah bu “gözüdönmüşlüğü” göze al(a)mazlar.

  Şimdi sitenizi geri almanızın maliyeti yüksek olmuştur sanırım.

  Site reklamlarını tıklamanın haricinde okurlarınıza bir abonelik teklifi yapmak bana düşer mi bilmem; okurlar ne der bu konuda onu da bilmem, lâkin buna bir çözüm bulmada biz (okurlar da) hisse sahibi olmalıyız diye düşünüyorum.

  Tekrar geçmiş olsun, tekrarı yaşanmasın inşaallah.

  • Çok değerli bir arkadaşımızsınız, Hasan Bey. Öneriniz çok yerinde. Heyecanla katılıyorum önerinize. Hatta, okurları olarak, Fehmi Bey’i köşeye sıkıştırmak için biz kampanya başlatalım.

 41. Zulüm ile abad olanların ahiri berbat olur. Bu zulmün en kısa sürede bitmesi dileğiyle, size başarılar dilerim.

 42. Selamlar. Her sabah saat 5de uyandığımda ilk önce sizin sitenizi takip eder yazınızı okurum. Ben hdpli olduğum gerekçesiyle ihrac olmuş bir eğitim emekcisiyim. Adanada yaşıyorum. Yazıların benim için cok aydınlatıcı ve geliştirici!!! Ben radikal demokrasiye ve özgürlükcü demokrasiye inanan birisiyim aslen denizliliyim ve yörüğüm. HALKLARIN kardeşliği için hdp fikriyatına inanıyorum. Sizinde içinde olduğunuza inandığım yeni oluşumu dikkat le izlemeye çalışıyorum ve umutlanıyorum. İsmi bile cok anlamlı! Bende elimden geldiğince her türlü katkıyı sunmaya hazırım
  Bu coğrafyada artık,özgürlüğün hukuğun ve onurlu bir barış ZAMANI. Selam ile

 43. Kaht-ı rical’in en çok yaşandığı günümüzde sizin gibi bilge’lere olan ihtiyaç da ekmek/su gibidir.Allah sizi milletimize bağışlasın.

 44. Evet, gecelerimiz pek karardı, fakat, pek kararan gecelerin sabahları da pek yakın olur…

 45. Geçmiş olsun. Serverların veritabanını yedek almasına güvenmeyin .Kendinizde cpanelden hergün yedek alın.

 46. Düşkünlerin düşkünlükleri en fazla can sıkıntısı yaratabilir. Başarısızlık ve çaresizlik, söyleyecek sözü olmayanların, sözden korkanların, kendi varlığına dahi saygı duyamayacak olanların kaçınılmaz yazgısı. . .

 47. Fehmi bey merhaba! Hepimize geçmiş olsun.
  Türkiyede Dürüst olmak cok zor….
  Dürüst olanlar içinde zoru başarmak çok kolay.
  Saldirilarin zamanlamasi manidardı..
  Son çırpınmalar fayda etmez! Çırpındıkça batacaklar… sonlarinın başlangıcı.
  Milletti kandiracak yalanlari bitti, bu seferde taruza geçtiler, ellerinde dünyanin en gelişmiş silahları olsa ne yazar…onlarin gücü kaleme yetmez ve yenemezler…. onun için her yolu deniyorlar fakat 50 senelik kalemle başedemiyorlar…edemiyeceklerde.

  Şu an burada gece 12: 45 sitenin tekrar yayina başladiğini gorunce, sevincimden uykum falan kalmadi.
  Allah yolunuzu acık etsin.

 48. İyiki varsınız. Gecmiş tecrübelerini bizlerle paylaşan ve yeni olaylara farklı zaviyelerden bakan birine bile tahammül edilemiyorsa, vay benim özgürlüğüme, vay benim siysal İslamın iktidarına… Lütfen yazmaya devam edin çünkü sizler yazdıkça Türkiye daha iyi olacak

 49. Yazılarınızı her gün okuyorum. Bazen yoğunluktan okumadığım da oluyor. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 50. Bir insanin fikirlerini yazmasından neden rahatsız olunur anlamıyorum.Herkes özgürce düşüncelerini yazmalı artık bu ülkede.Yazdığınız siteyi ele geçirmek evinize hırsız girmek gibi bir şey.Size bunu yapanlar da fikirlerini yazsınlar onlar da okunsun tartışılsın.Sizin yorumlarınızı ve fikirlerinizi önemsiyorum ve ülkemiz için önemli görüyorum.Zaman zaman katılmadığım fikirleriniz olsa da her gün sizi okuyorum.Bu vesileyle sizlere ve bizlere geçmiş olsun.

 51. Geçmiş olsun Fehmi Bey. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış, buna birde sizin son yılların en kötü olayındaki günah keçilerinden olmanız eklenince hedef tahtasına konmak çok kolay oluyor. Ne güzel demiş Ziya Paşa; İnsana doğruluk yaraşır görse de ikrah, yardımcısıdır doğruların Hz.Allah…

Comments are closed.